Zasilanie ESP + Przekaźnik

Seba5120
Posty: 318
Rejestracja: pn paź 31, 2016 1:33 pm

Siemka.
W jaki sposób zasilanie swoje moduły w 5 i 3,3?
Ja próbowałem użyć LM2596 niestety moduł nie wstaje...
Jest taka możliwość że problem leży w skoku napięcia?
Jak ustawię 3,3v to skacze od 3,0-3,4 i tak w kółko...
Moduł się nie załącza.
Jeśli wezmę zwykły zasilacz do płytek stykowych to jest okej. Jak przez ten LM2596 puszczę 5v to nie skacze napięcie.
Ale dlaczego moduł się nie włącza?
Mogę jakoś ustabilizować to napięcie?
Awatar użytkownika
shimano73
Posty: 1976
Rejestracja: ndz lut 28, 2016 12:27 pm
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Możliwe że jest zbyt małej wartości kondensator na wyjściu przetwornicy lm. Miałem podobne problemy z tym że u mnie esp nie generował AP przy zasilaniu z zasilacza impulsowego a przy transformatorowym było ok. Rozwiązaniem było zwiekszenie wartości kondensatora na wyjściu z 330uF do 1000uF . Jeśli napięcie przekroczyło 3,6V to twój układ prawdopodobnie uległ uszkodzeniu.
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
Seba5120
Posty: 318
Rejestracja: pn paź 31, 2016 1:33 pm

Nie mógł ulec uszkodzeniu ponieważ na zasilaczu do płytek stykowych jest wszystko okej.
Na tym LM2596 jest problem bo moduł wcale nie wstaje.
Nawet jak dam 1000uF kondensator :/
Próbowałem na kilku LM2596 zawsze tak samo, a myślałem że będzie lepiej i kupiłem kilka sztuk :O
Awatar użytkownika
Espablo
Posty: 1754
Rejestracja: śr cze 29, 2016 5:04 pm
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

Pokaż schemat. Jakiego zasilacza używasz?
Każde urządzenie elektryczne działa o wiele lepiej jeśli podłączysz je do prądu. :? :roll:
Seba5120
Posty: 318
Rejestracja: pn paź 31, 2016 1:33 pm

http://www.ti.com/lit/ds/symlink/lm2596.pdf
Kilka zasilaczy próbowałem, zwykle 9v standard, 12v, 19v...
Na każdym to samo.
Mnie zastanawia czemu ten od płytek stykowych działa bez problemu a ten nie.
Próbowałem również przetwornice 220v na 5v, taką jaką masz w swoim projekcie V2 i do tego dałem stabilizator regulowany, niestety również moduł restartuje się po kilku przełaczeniach. Zachowuje się tak, jakby było za mało prądu xD
rychmar
Posty: 8
Rejestracja: pt lis 18, 2016 7:29 pm

Zasilanie masz na pewno zrobione dokładnie jak w nocie aplikacyjnej łącznie z dławikiem L1 ?
Na moje oko to ci się wzbudza układ.
Awatar użytkownika
Espablo
Posty: 1754
Rejestracja: śr cze 29, 2016 5:04 pm
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

No i nie podesłałeś swojego schematu. Ja nie prosiłem o notę katalogową.
Każde urządzenie elektryczne działa o wiele lepiej jeśli podłączysz je do prądu. :? :roll:
Seba5120
Posty: 318
Rejestracja: pn paź 31, 2016 1:33 pm

rychmar pisze: czw mar 02, 2017 9:17 pm Zasilanie masz na pewno zrobione dokładnie jak w nocie aplikacyjnej łącznie z dławikiem L1 ?
Na moje oko to ci się wzbudza układ.
O jaką note chodzi? Możesz coś więcej napisać?
Espablo pisze: czw mar 02, 2017 9:19 pm No i nie podesłałeś swojego schematu. Ja nie prosiłem o notę katalogową.
Nie ma tu chyba żadnego schematu do opisywania...
12v lub 9v zasilacz podpinam pod LM2596, ustawiam na 3.3 i podłączam do modułu ESP12.

Oprogramowanie wgrywam bez problemu, niestety moduł nie łączy się z siecią, nie można go bez problemu skonfigurować, a jak go ustawie już na zasilaczu do płytek stykowych, to po przepieciu z powrotem nie wstaje.
Z góry dzięki za pomoc ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”