Sonoff gate - czujnik otwarcia

jestemtu
Posty: 10
Rejestracja: sob maja 13, 2017 6:36 pm

@Zybi
Czym róznią się firmware "sonoff_sensor_DHT11_NO_v2.0_p5" od tego
sonoff_gate_DHT22_NO_v2.0_p5 "
A tak na marginesie jest tam sporo ciekawych firmware, mnie zainteresował z czujką PIR
Pozdrawiam
jestemtu
Posty: 10
Rejestracja: sob maja 13, 2017 6:36 pm

Witam, wydaje mi się że coś jest nie tak z wersją sonoff_gate_DHT22_NC_v2.0_p5 bo za diabła nie łączy się do mojej sieci WiFi, inne firmware łączą się bez problemów, możecie to sprawdzić u siebie.
pozdrawiam
jestemtu
Posty: 10
Rejestracja: sob maja 13, 2017 6:36 pm

Nie wiecie co może się dziać bo co kilka dni okresowo nie działa to potwierdzenie zamknięcia bramy, nawet myślałem jest jakiś problem z internetem ale po WiFi jest to samo, trzeba wtedy dokonać resetu zasilania modułu Sonoff aby znów potwierdzało stan.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2465
Rejestracja: pn mar 14, 2016 11:48 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

jestemtu pisze: śr cze 07, 2017 6:14 am ... myślałem jest jakiś problem z internetem ale po WiFi jest to samo...
A jak podłączyłeś go inaczej niż po wifi ???
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Zybi
Posty: 1511
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 4:24 pm

jestemtu pisze: śr cze 07, 2017 6:14 am Nie wiecie co może się dziać bo co kilka dni okresowo nie działa to potwierdzenie zamknięcia bramy, nawet myślałem jest jakiś problem z internetem ale po WiFi jest to samo, trzeba wtedy dokonać resetu zasilania modułu Sonoff aby znów potwierdzało stan.
Pozdrawiam
Sterowanie z czujnika zamknięcia bramy do ESP musisz "przekazać" np. za pomocą transoptora umieszczonego bezpośrednio przy Sonoff-ie.
Moduły ESP nie lubią "długich" przewodów podczepionych do wejść, które działają jak antena i zbierają wszelkie zakłócenia, a "długie" to wcale nie znaczy kilka metrów.
jestemtu
Posty: 10
Rejestracja: sob maja 13, 2017 6:36 pm

Przewody są krótkie ok 10cm , zastosowałem przekaznik 24v którego cewką steruje czujnik zbliżeniowy elektromagnetyczny.
Ale robiłem też próby i w momencie gdy nie potwierdzał to nawet jak zwierałem bezpośrednio na goldpinach to też nie potwierdzało.
Mogę połączyć przewodem ekranowanym i zobaczę czy to pomoże.
Pozdrawiam
krakers
Posty: 3
Rejestracja: pn paź 02, 2017 10:20 am

Witam panowie czy w tym sofcie sonoff_gate_DHT22_NO_v2.0_p5 działa czujnik otwarcia bramy?
besix
Posty: 263
Rejestracja: ndz mar 20, 2016 9:51 pm

krakers pisze: pn paź 02, 2017 7:19 pm Witam panowie czy w tym sofcie sonoff_gate_DHT22_NO_v2.0_p5 działa czujnik otwarcia bramy?
Tak kolego działa , wgrałem go przed chwilą i sprawdziłem , nawet bez rezystora podciągającego działa
Jak macie dłuższe przewody od czujników otwarcia to polecam stosowanie tych modułów viewtopic.php?f=11&t=2292
mają opto-izolację wejścia co korzystnie wpływa na zakłócenia.
krakers
Posty: 3
Rejestracja: pn paź 02, 2017 10:20 am

Napisz mi jak to podłączyłeś bo może źle to robie sprawdzałem to na stole bezpośrednio na pinach
besix
Posty: 263
Rejestracja: ndz mar 20, 2016 9:51 pm

Podłączenie tak jak opisie redme.txt , czyli piąty pin sonoffa GPIO 14 podłączony przez rezystor 10k do +3,3V ( pierwszy pin ten przy przycisku sonoffa)
i zwarcie piątego pinu do masy sygnalizuje zamkniętą bramę a rozwarcie otwartą .
Dodałeś kanał czujnika w cloud ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”