Sterowanie bramą garażową FAAC

grzegorzmcewp
Posty: 120
Rejestracja: czw gru 29, 2016 4:47 pm

Chciałbym kupić coś do sterowania bramą garażową FAAC ponieważ pasuje mi się jeden pilot. Zamiast kupować pilota dałbym sterownik do supli i otwierał garaż telefonem. Tylko teraz mam pytanie co potrzebuje i jak to podłączyć?
Awatar użytkownika
maffiu
Posty: 500
Rejestracja: śr lis 30, 2016 9:30 pm
Lokalizacja: Kraków/Skawina

przydało by się wiedzieć co tam za sterownik siedzi w tym napędzie
bicker
Posty: 469
Rejestracja: wt lut 02, 2016 8:18 am

Witam
a ja się zastanawiam nad montażem sterownia do bramy (2 skrzydła)
może ktoś podpowie jaki zestaw kupić
jaros
Posty: 102
Rejestracja: wt wrz 27, 2016 12:00 pm

Ostatnio robiłem monterkę bramy garażowej Somfy.Na centralce są 2 knefle,plus-brama do góry,minus-brama w dół.Myślę że u Kolegi też musi być sterowanie ręczne.Lutownica do łapki,15 min.roboty i gotowe.W tym wypadku sterowanie dwukanałowe na 2 sonoff-ach będzie najbardziej sensowne,a to z racji tego że Kolega np.w przypadku innych operacji na supli,może nie chcąco otworzyć sobie garaż ,sam będąc daleko i nie wiedząc o tym .Szkoda tylko że podejście twórców softu jest tak sztywne i nie pozwala dostosować Supli do potrzeb REALNEGO użytkownika. :cry:
jaros
Posty: 102
Rejestracja: wt wrz 27, 2016 12:00 pm

Każdy będzie dobry.Byle by działał.
jaros
Posty: 102
Rejestracja: wt wrz 27, 2016 12:00 pm

AAA,byłbym zapomniał...Styki wykonawcze przekażnika w sonoff-ie koniecznie odseparować od 230 V,ale to tylko dodatkowe 15 min.roboty ;)
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18333
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

jaros pisze: śr kwie 12, 2017 5:39 am Ostatnio robiłem monterkę bramy garażowej Somfy.Na centralce są 2 knefle,plus-brama do góry,minus-brama w dół.Myślę że u Kolegi też musi być sterowanie ręczne.Lutownica do łapki,15 min.roboty i gotowe.W tym wypadku sterowanie dwukanałowe na 2 sonoff-ach będzie najbardziej sensowne,a to z racji tego że Kolega np.w przypadku innych operacji na supli,może nie chcąco otworzyć sobie garaż ,sam będąc daleko i nie wiedząc o tym .Szkoda tylko że podejście twórców softu jest tak sztywne i nie pozwala dostosować Supli do potrzeb REALNEGO użytkownika. :cry:
?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18333
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

grzegorzmcewp pisze: wt kwie 11, 2017 6:42 pm Chciałbym kupić coś do sterowania bramą garażową FAAC ponieważ pasuje mi się jeden pilot. Zamiast kupować pilota dałbym sterownik do supli i otwierał garaż telefonem. Tylko teraz mam pytanie co potrzebuje i jak to podłączyć?
Jaki model ?
buli
Posty: 44
Rejestracja: pn gru 26, 2016 8:57 am

grzegorzmcewp pisze: wt kwie 11, 2017 6:42 pm Chciałbym kupić coś do sterowania bramą garażową FAAC ponieważ pasuje mi się jeden pilot. Zamiast kupować pilota dałbym sterownik do supli i otwierał garaż telefonem. Tylko teraz mam pytanie co potrzebuje i jak to podłączyć?
Ja myślę, że to będzie dobre viewtopic.php?f=24&t=340
jaros
Posty: 102
Rejestracja: wt wrz 27, 2016 12:00 pm

:shock:

bo nie ma ikonki :(

A na powaznie,gdybysmy mieli ,jako zwykli userzy wieksza mozliwosc konfiguracji dzialania urzadzen,nie bylo by takich problemow.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”