Sterowanie oknami w szklarni

mirizag
Posty: 121
Rejestracja: pn sty 02, 2017 6:36 pm

Witam. Mam takie pytanie bo ojciec ma 2 szklarnie które obecnie okna otwierane są za pomocą przycisków Otwórz Stop Zamknij
Czy dało by radę w to wpiąć jakiś układ, aby można było sterować jeszcze za pomocą suplii no i żeby można było podpiąć jakieś czujniki (kontaktrony) aby mieć jeszcze podgląd czy okna są otwarte czy zamknięte oraz mieć możliwość podpięcia jakiegoś czujnika temperatury.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18352
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Arduino/Raspberry/esp8266
mirizag
Posty: 121
Rejestracja: pn sty 02, 2017 6:36 pm

prawo lewo.jpg
prawo lewo.jpg (12.43 KiB) Przejrzano 2941 razy
taki jest mniej więcej schemat sterowania oknami w szklarni. Ja myślałem żeby to zrobić za pomocą sonoffa dwukanałowego i jeden przekaźnik byłby od zamknięcia drugi od otwarcia. Tylko pewnie na tym dwukanałowym będzie ciężko z pomiarem temperatury i monitorowaniem czy okna są otwarte czy zamknięte. Czy byście mogli zaproponować jakiś moduł aby te przekaźniki działały impulsowo oraz byłby możliwy pomiar temperatury. Z góry dziękuje za pomoc.
Awatar użytkownika
maffiu
Posty: 500
Rejestracja: śr lis 30, 2016 9:30 pm
Lokalizacja: Kraków/Skawina

to chyba by zrobił sterownik rolet
Awatar użytkownika
Espablo
Posty: 1754
Rejestracja: śr cze 29, 2016 5:04 pm
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

mirizag pisze: wt maja 02, 2017 11:54 amJa myślałem żeby to zrobić za pomocą sonoffa dwukanałowego i jeden przekaźnik byłby od zamknięcia drugi od otwarcia. Tylko pewnie na tym dwukanałowym będzie ciężko z pomiarem temperatury i monitorowaniem czy okna są otwarte czy zamknięte. Czy byście mogli zaproponować jakiś moduł aby te przekaźniki działały impulsowo oraz byłby możliwy pomiar temperatury. Z góry dziękuje za pomoc.
Moduł inCan ma wszystko co potrzebujesz
Każde urządzenie elektryczne działa o wiele lepiej jeśli podłączysz je do prądu. :? :roll:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”