Sonoff - po wgraniu firmware przestały działać

percy

wt wrz 11, 2018 7:39 am

Problem znaleziony. Przyglądnąłem się plikom, które ładowałem i wszystkie miały w przybliżeniu ten sam rozmiar. Inteligentnie szedłem na skróty i wybierałem Zapisz jako z menu pierwszego linka na githubie zamiast wejść do środka i kulturalnie sciągnąć.
W efekcie próbowałem do Sonoffa załadować pliki HTML ;-)))))))))))))))))))))))
Masad

śr lip 17, 2019 8:14 pm

Piotr61 pisze:
śr sie 29, 2018 10:38 am
TomekSkarabeusz pisze:
śr sie 29, 2018 7:31 am
...
Jakieś sugestie?
Tak, wgrałeś soft przeznaczony do "starej" wersji sonoff_dual.
Szukaj do wersji R2.

Dobry wieczór,
Mam nowego Sonoff basic R2.
Próbuję zmienić oprogramowanie z ewelink na Supla, (najpierw Multiboard Espablo)
multiboard_1024_dout_eagle.flash.bin-------->0x00000
multiboard_1024_dout_eagle.irom0text.bin---->0x40000
, później już ze strony downolad Supla: ITEAD SONOFF WIFI SMART SWITCH.
Przy pierwszym oprogramowaniu urządzenie nie "wstało" ani razu, przy drugim oprogramowaniu udało się raz, że rozsiewało sieć WiFi Supla, ale za to próby dodania urządzenia do chmury skończyło się fiaskiem. Przez stronę internetową nic się nie działo, a przez smartfona na koniec pisało, że urządzenie niezgodne z kreatorem.
Po ponownych wyczyszczeniach i wgrywaniu oprogramowania już ani razu nie udało się uzyskać mrugającego leda.
Blanka 1MB wgrywam flash_download_tool_v1.2_150512 a oprogramowanie ESP8266Flasher.
Podejrzewam, że może nie mam odowiedniego oprogramowania, a nie umiem nic innego znaleźć.
Docelowo chciałem żeby Sonoff basic chodził jako sterownik bramy z kontraktorem (mam działające 3 na ewelink), ale na razie próbuję go uruchomić jako zwykły sterownik 230V.
Już brakło mi pomysłów. Przeczytałem sporo tematów na forum dotyczące tego problemu, ale żaden mi nie pomógł.

Zobaczyłem jeszcze, ze po wgraniu oprogramowania i ponownym podłączeniu do USB bardzo szybko mruga dioda od GND w programatorze. Mam programator CP2102.

Poproszę o wsparcie
Ostatnio zmieniony śr lip 17, 2019 8:48 pm przez Masad, łącznie zmieniany 1 raz.
Masad
Mew-01, licznik impulsów, sonoff basic R2 Gates (ewelink) 3szt. SRW-01
Awatar użytkownika
Espablo
Kontaktowanie:

śr lip 17, 2019 8:33 pm

Każde urządzenie elektryczne działa o wiele lepiej jeśli podłączysz je do prądu. :? :roll:
https://github.com/Espablo
Masad

czw lip 18, 2019 6:32 am

Espablo pisze:
śr lip 17, 2019 8:33 pm
przeczytaj to
viewtopic.php?f=6&t=4936
Dziękuję Espablo.
Ja przerabiałem sam i to w wersji R2 (ewelink), dwa z nich mam w garażu a jeden niestety na bramie zewnętrznej. Do tej chwili byłem z nich bardzo zadowolony, bo współpracują nawet z google asystentem (na motorze wjeżdżam i wyjeżdżam bez zdejmowania rękawic ;) ). Zamierzałem kupić następnych parę sonoff-ów do zabawy i myślałem też o zamontowaniu znajomym (nie do sprzedaży, bo żyję zupełnie z innej branży, a elektronika mnie od zawsze interesowała), ale dzięki podanej dyskusji pójdę trochę w inną stronę. Strach pomyśleć, szczególnie gdyby znajomym coś się stało :shock:
Masad
Mew-01, licznik impulsów, sonoff basic R2 Gates (ewelink) 3szt. SRW-01
ODPOWIEDZ