konfiguracja dwóch sonoff

Dzidek
Posty: 12
Rejestracja: wt paź 03, 2017 5:15 pm

Witam
Mam podłaczony sonoff jedno kanałowy V2.0 do otwierania bramy
Drugi sonoff duall v2,5 do sterowania oświetleniem i jak włączam i wyłączam oświetlenie to czasami otwiera lub zamyka się brama nie wiem dlaczego :?: .
besix
Posty: 263
Rejestracja: ndz mar 20, 2016 9:51 pm

Sonoffy są za blisko siebie , albo ten od bramy łapie zakłócenia przy załączaniu oświetlenia , jeśli chcesz moduł do bramy to zastosuj taki viewtopic.php?f=11&t=2292
Dzidek
Posty: 12
Rejestracja: wt paź 03, 2017 5:15 pm

No fajne czy to trzeba programować? tak jak sonoff
I trzeba dokupić transformator
Jednak zostanę przy tym co mam
Trzeba znaleźne rozwiązanie tego problemu.
Dzidek
Posty: 12
Rejestracja: wt paź 03, 2017 5:15 pm

Widzę ze nikt się nie spotkał z takim problemem
Dodam że brama otwiera się jak wyłączam światło
Awatar użytkownika
Espablo
Posty: 1754
Rejestracja: śr cze 29, 2016 5:04 pm
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

Dzidek pisze: śr paź 11, 2017 4:44 pm Widzę ze nikt się nie spotkał z takim problemem
Dodam że brama otwiera się jak wyłączam światło
Miałem podobne problemy u siebie. Rozwiązałem to tak, że dałem mniejsze rezystory na wejściu pull-up i kondensatory. Wejścia w tych esp8266 są bardzo czułe na zakłucenia i pewnie łapią wszystko z okolicy. Zobacz jak to zrobiłem w moich inCan, żeby to wyeliminować.
Każde urządzenie elektryczne działa o wiele lepiej jeśli podłączysz je do prądu. :? :roll:
Zybi
Posty: 1511
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 4:24 pm

Espablo pisze: śr paź 11, 2017 7:34 pm
Dzidek pisze: śr paź 11, 2017 4:44 pm Widzę ze nikt się nie spotkał z takim problemem
Dodam że brama otwiera się jak wyłączam światło
Miałem podobne problemy u siebie. Rozwiązałem to tak, że dałem mniejsze rezystory na wejściu pull-up i kondensatory. Wejścia w tych esp8266 są bardzo czułe na zakłucenia i pewnie łapią wszystko z okolicy. Zobacz jak to zrobiłem w moich inCan, żeby to wyeliminować.
Dlatego też ja w swoich rozwiązaniach wszystkie wejścia steruję poprzez transoptory umieszczone jak najbliżej portu wejściowego.
Ekstremalnie to miałem taki przypadek, że dołączenie kilku centymetrowego kabelka powodowało zakłócenia.

@Espablo v4 tak powinno mieć.
Awatar użytkownika
Espablo
Posty: 1754
Rejestracja: śr cze 29, 2016 5:04 pm
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

Zybi pisze: śr paź 11, 2017 7:50 pm @Espablo v4 tak powinno mieć.
Nie ma takiej potrzeby.
Każde urządzenie elektryczne działa o wiele lepiej jeśli podłączysz je do prądu. :? :roll:
besix
Posty: 263
Rejestracja: ndz mar 20, 2016 9:51 pm

Dzidek pisze: czw paź 05, 2017 6:01 pm No fajne czy to trzeba programować? tak jak sonoff
I trzeba dokupić transformator
Jednak zostanę przy tym co mam
Trzeba znaleźne rozwiązanie tego problemu.
Kolego ten moduł wymaga wgrania softu tak samo jak sonoff, ale ma wejście na czujnik z optoizolacją i duży zakres napięć zasilających co pozwala podłączyć go do zasilania praktycznie każdego sterownika bramy.
Nie potrzeba transformatora :)
pykaman
Posty: 127
Rejestracja: śr maja 31, 2017 12:55 pm

besix pisze: śr paź 04, 2017 6:22 pm Sonoffy są za blisko siebie , albo ten od bramy łapie zakłócenia przy załączaniu oświetlenia , jeśli chcesz moduł do bramy to zastosuj taki viewtopic.php?f=11&t=2292
Witam. Co znaczy blisko siebie? Jak daleko muszą być od siebie żeby się nie zakłócały?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

pykaman pisze: czw paź 12, 2017 10:34 am
besix pisze: śr paź 04, 2017 6:22 pm Sonoffy są za blisko siebie , albo ten od bramy łapie zakłócenia przy załączaniu oświetlenia , jeśli chcesz moduł do bramy to zastosuj taki viewtopic.php?f=11&t=2292
Witam. Co znaczy blisko siebie? Jak daleko muszą być od siebie żeby się nie zakłócały?
Jak masz źle zrobione wejścia to każdy kabel w pobliżu będzie Ci to zakłócał.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”