Serwer raspberry - błąd zapisu pliku

Neavvy
Posty: 64
Rejestracja: czw maja 11, 2017 8:19 pm

Witam.
Próbuję skonfigurować serwer na raspberry i doszedłem do etapu, w którym muszę uzupełnić plik /var/www/cloud/app/config/parameters.yml parametrami skrzynki mailowej. Niestety przy próbie zapisu pojawia się błąd mówiący, że taki plik nie istnieje. Próbowałem edytorem nano i vim. Czytałem na forum, ze wielu użytkowników ma ten problem, jednak nigdzie nie znalazłem odpowiedzi.
Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

Dziwne, powinien tam być przykładowy.

Jeśli nie ma - możesz go stworzyć wzorując się na https://github.com/SUPLA/supla-cloud/bl ... s.yml.dist
Neavvy
Posty: 64
Rejestracja: czw maja 11, 2017 8:19 pm

Chyba znalazłem przyczynę: w podanej lokalizacji /var/www/cloud/app/config/parameters.yml jest błąd ponieważ folder "cloud" nie istnieje. Szukana zawartość znajduje się w /var/www/html/app/config/parameters.yml :)
Awatar użytkownika
byniom
Posty: 640
Rejestracja: sob sty 07, 2017 1:17 pm

Neavvy pisze: pn paź 09, 2017 1:49 pm Chyba znalazłem przyczynę: w podanej lokalizacji /var/www/cloud/app/config/parameters.yml jest błąd ponieważ folder "cloud" nie istnieje. Szukana zawartość znajduje się w /var/www/html/app/config/parameters.yml :)
Zadziałało ? bo tez miałem ten problem ale nie wiedziałem że plik może być w innym miejscu.
Neavvy
Posty: 64
Rejestracja: czw maja 11, 2017 8:19 pm

Zadziałało, bez problemu zapisałem plik
Neavvy
Posty: 64
Rejestracja: czw maja 11, 2017 8:19 pm

Mógłby ktoś pomóc co mam robić po skonfigurowaniu pliku? Bo otwiera mi się strona Supli po wpisaniu adresu raspberry, ale wciąż nie mogę się zalogować.
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2465
Rejestracja: pn mar 14, 2016 11:48 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

Zalogować na pi@raspberrypi czy utworzyć nowego użyszkodnika?
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Neavvy
Posty: 64
Rejestracja: czw maja 11, 2017 8:19 pm

Po wpisaniu adresu ip raspberry w przeglądarke otwiera mi się strona Clouda z panelem do logowania. Kiedy próbuję się zalogować do Clouda za każdym razem wyskakuje błąd o nieprawidłowym haśle, mimo, że jestem pewny, że wpisuję poprawne
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2465
Rejestracja: pn mar 14, 2016 11:48 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

Login: pi@raspberrypi
Hasło: raspberry
Tu nie możesz się zalogować?
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Neavvy
Posty: 64
Rejestracja: czw maja 11, 2017 8:19 pm

Z tymi danymi działa, ale myślałem, że mam użyć moich danych z normalnego konta supla cloud
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”