Projekt instalacji w nowym domu

ArturGRDpl
Posty: 10
Rejestracja: ndz lis 26, 2017 10:05 pm

Cześć,

Jestem nowym użytkownikiem i chciałbym zaczerpnąć waszej pomocy. :roll:

Jestem w trakcie budowy domu i muszę podjąć decyzję odnośnie instalacji. Chciałbym zainstalować Suplę do sterowania roletami i oświetleniem. Nie mam na razie internetu i pewnie trochę minie zanim będę miał wszystkie przyłącza, więc będę potrzebował sterować wszystkim lokalnie. Mój pomysł na instalację:
-modem Orange+router WIFI (lub sam modem z routerem)- dopiero po podłączeniu internetu
-raspberry PI jako server lokalny (podłączony przez LAN)
-urządzenia Supla podpięte pod rolety i oświetlenie-po wifi

Moje pytanie są następujące:
- czy ruch między serverem na Raspberry ma byc po WIFI z routera czy z Raspberry
- jeśli urządzenia mają się komunikować z Rasberry to mam dołożyc WIFI
- jeśli nie to wystarczy dobre pokrycie z lokalnej sieci wifi
- są jakieś specjalne wymagania odnośnie instalacji w oświetleniu czy wystarczą dwa przewody +- na wejściu i +- na wyjściu (oświetlenie)
- rolety mają byś sterowane z przycisku(góra-dół) po przytrzymaniu

Macie jakieś propozycje? na co mam zwrócić szczególną uwagę?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18330
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

- Stawiasz router z wifi (lub kilka routerów) do tego podpinasz raspberry po kablu lub też po wifi
- Jak podłączysz raspberry do routera po kablu to nie potrzebujesz już w RB PI wifi.
- wystarczy dobre pokrycie
- są.... musisz tak poprowadzić przewody abyś pod włącznikiem mial L+N czyli zasilanie dla modułu wykonawczego
- w tej chwili domyślnie soft działa tak. Naciskasz przycisk rozpoczynasz otwieranie/zamykanie. Kolejny raz naciskasz - zatrzymujesz
Awatar użytkownika
maffiu
Posty: 500
Rejestracja: śr lis 30, 2016 9:30 pm
Lokalizacja: Kraków/Skawina

i złota zasada wykonywania jakichkolwiek instalacji kablowych jak wydaje ci się ze "tam" kabel nie będzie potrzebny- to połóż dwa!
pgsolutions
Posty: 7
Rejestracja: czw gru 07, 2017 10:01 am

maffiu pisze: czw lis 30, 2017 8:41 pm i złota zasada wykonywania jakichkolwiek instalacji kablowych jak wydaje ci się ze "tam" kabel nie będzie potrzebny- to połóż dwa!
Niestety, do tego trzeba dojrzeć na własnych błędach...
augusto
Posty: 32
Rejestracja: ndz gru 10, 2017 2:44 pm

+ tam gdzie myślisz o montażu modułów puszki z kieszonką - droższe od standardowych ale ile to nerwów poźniej mniej :roll:
Seba5120
Posty: 318
Rejestracja: pn paź 31, 2016 1:33 pm

Siemka

Niedługo będę również montował instalację w nowym domu.
Jestem na etapie robienia projektu i listy wszystkich przydatnych urządzeń.
Na co zwrócić uwagę, o czym nie zapomnieć?
Czy wypuścić na zewnątrz dodatkowe okablowanie? Czujki?
Serwer, gniazda, wyłączniki, rolety, czujki ruchu, kontaktrony, panel supla na każdej kondygnacji...
Czy o czymś zapomniałem?
Do czego dodatkowo mogę pociągnąć kable, mogło by się przydać?


Pozdrawiam Seba ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”