Sonoff wyłącznik krzyżowy

adraw
Posty: 4
Rejestracja: wt lis 21, 2017 9:16 pm

Witam szanownych kolegów (byś może koleżanki również :D ),
Jako, iż jestem na etapie budowy domu (na chwilę obecną stan surowy otwarty) zainteresowałem się tematem związanym z udogodnieniami jakie jestem w stanie na tym etapie wprowadzić do swojego domu.
Zakupiłem na popularnym portalu aukcyjnym 1 szt. Sonoff BASIC za niecałe 30zł i zacząłem się nim bawić, tj. wgrałem Suplę i temat mi się spodobał (sterowanie poprzez telefon wydawaniem komend głosowych hmm.. niezły szpan :lol: ), oczywiście od chinczyka z ebaja :lol: (z aukcji podawanej tutaj na forum) idzie mi dodatkowo 10 szt. tegoż dobrodziejstwa.
I tutaj pojawia się pytanie do kolegów czy jest możliwość zmodyfikowania Sonoff BASIC, by działał w układzie krzyżowym (np. oświetlenie schodów, czy korytarzy)?
Awatar użytkownika
shimano73
Posty: 1974
Rejestracja: ndz lut 28, 2016 12:27 pm
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Na etapie budowy domu , poszedłbym w stronę ROW-01 bo z nim się da , a sonoff'ie to nie wiem , ale gdzie kolega go schowa ? No bo chyba nie do puszki?
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
Awatar użytkownika
maffiu
Posty: 500
Rejestracja: śr lis 30, 2016 9:30 pm
Lokalizacja: Kraków/Skawina

Na etapie budowy domu bym instalacje tak zrobił zeby sie nie zastanawiać gdzie cos schować tylko jak przepiąć kable zeby działało jak chce niezależnie co to będzie
Sibikk
Posty: 366
Rejestracja: pn lis 07, 2016 12:42 pm
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Najprostsze rozwiązanie to przekaźniki bistabilne 2 kanałowe i centralne sterowanie, tak robię to u siebie w mieszkaniu, idzie trochę więcej przewodu ale masz pewność sterowania na wypadek awarii systemu, instalacja jest przejrzysta, łatwa w skonfigurowaniu. Najprostsze rozwiązanie to Sonoffy 4kanałowe albo troszkę bardziej skomplikowane w konfiguracji ale dające więcej możliwości RPI z modułem przekaźnikowym i optoizolacją wejść
Obrazek
pykaman
Posty: 127
Rejestracja: śr maja 31, 2017 12:55 pm

Rozumiem że chodzi o to by można było zapalac lub gasić światło z więcej niż jednego przycisku zewnetrznego. Rozwiązaniem jest podpięcie do sonoffa równolegle kilku przycisków dzwonkowych i wgranie softu button. Wtedy zwarcie chwilowe powoduje zmianę położenia przekaźnika z otwartego na zamknięty lub odwrotnie . Zwierasz na chwilę którym chcesz : na dole, na półpiętrze lub na górze a światło na schodach gaśnie lub zapala się .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”