SUPLA - brak sieci WiFi

arekb
Posty: 3
Rejestracja: pt gru 15, 2017 8:09 am

Cześć
Jest to mo pierwszy post wiec witam wszystkich. Zaczynam zabawę z urządzeniami typu smart home, jednak napotkałem pewien problem. Przerobiłem jednego sonoff na suplę + czujnik temp - działa świetnie. Mam problem z drugi urządzeniem. Wgrywałem soft wg załączonego na forum poradnika. Na początku po wrzuceniu softu supla, telefon i tablet widział siec wifi supla, łączył się z nią, natomiast nie otwierała się strona do konfiguracji. Po wyczyszczeniu pamięci wgrałem soft ponownie i ZONK, sonoff po włączeniu miga - tzw tryb parowania ale nie widać wifi, nie można nić złapać. Wyłączałem router w domu, zostawiałem tylko suple i nadal nic. Uwaliłem sprzęt na maxa, czy można jakoś odratować?
Wrzucam screen z programu DownloadTool.
Będę wdzięczny za wszelkie informacje.
Pozdr
Arek
Załączniki
supla_screen.png
supla_screen.png (246.58 KiB) Przejrzano 3788 razy
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2465
Rejestracja: pn mar 14, 2016 11:48 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

Wyczyść moduł np. plikiem blank_1MB.bin i zaflaszuj jeszcze raz.
Jeśli nie pomoże - spróbuj w trybie DIO zamiast DOUT.
Czyść przed każdym flaszowaniem, tym bardziej, że widzę iż używasz różnych softów (xiaomi itp.)
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
arekb
Posty: 3
Rejestracja: pt gru 15, 2017 8:09 am

Sytuacja jest bardzo dziwna. Wgrałem teraz na próbę soft esp do połączenia z domoticz, wifi działa, więc sonoff chyba jeszcze się poddał, tylko dlaczego po wgraniu softu w ogóle nie widac wifi.
Mam tylko pytanie, może banalne, ale jak czyszcze pamięć tym plikiem BLANK to w aplikacji wciskam przycisk START czy ERASE, bo już się pogubiłem :/
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2465
Rejestracja: pn mar 14, 2016 11:48 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

Start - po prostu wgrywasz ten plik jak zwykły soft pod adres 0x00000
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Zybi
Posty: 1511
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 4:24 pm

ERASE po prostu też czyści pamięć i wtedy blank nie jest potrzebny (przy takim czyszczeniu ma się pojawić komunikat "download")
arekb
Posty: 3
Rejestracja: pt gru 15, 2017 8:09 am

Na ten moment odpuszczam temat, gdyż wgrałem suple do innego sonoff basic i wszystko działa bez problemu. Co mnie zastanawia, do tego sonoff który tak się opierał wgrałem esp easy i wszystko działa, komunikuje się z domoticz, więc nie mam pojęcia o co biega. Na ten moment działam na innym sonoff z suplą i działa pięknie.

Dzięki wszystkim za pomoc. Pozdrawiam :)
Zybi
Posty: 1511
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 4:24 pm

arekb pisze: pn sty 01, 2018 12:21 pm Na ten moment odpuszczam temat, gdyż wgrałem suple do innego sonoff basic i wszystko działa bez problemu. Co mnie zastanawia, do tego sonoff który tak się opierał wgrałem esp easy i wszystko działa, komunikuje się z domoticz, więc nie mam pojęcia o co biega. Na ten moment działam na innym sonoff z suplą i działa pięknie.

Dzięki wszystkim za pomoc. Pozdrawiam :)
CrystalFreq ustaw na 26M i powinno ruszyć (wg screena masz 40M)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”