Jedno urządzenie, 2 różne konta

miko1282
Posty: 538
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:15 pm
Lokalizacja: Brodnica

Witam wszystkich serdecznie :D po raz 2 potrzebował bym pomocy z Waszej strony, a mianowicie ze względu na to że mój dom staje się coraz bardziej Suplowy! Chciałbym udostępnić jedno urządzenie 2 różnym użytkownikom. Dokładniej mam na myśli aby udostępnić możliwość otwierania i zamykania bramy mojemu kuzynowi (nie chciał bym, aby mógł sterować mi całym oświetleniem, żelazkiem ) dlatego wymyśliłem żeby przypisać jedno urządzenie do 2 różnych emaili aby ograniczyć dostęp tylko do jednego urządzenia. Nie bardzo wiem jak do tego się zabrać i czy jest to możliwe, nie znalazłem nigdzie czegoś takiego, widziałem jeden temat, lecz dotyczył on 2 kont z jednej aplikacji. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
shimano73
Posty: 1968
Rejestracja: ndz lut 28, 2016 12:27 pm
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Utwórz drugi identyfikator dostępu na supla.org, który podasz kuzynowi aby go wpisał do swojej apki, a ty do tego identyfikatora przypiszesz urządzenia którymi będzie mógł sterować
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
miko1282
Posty: 538
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:15 pm
Lokalizacja: Brodnica

Tak, lecz w ten sposób udostępniam całą lokalizację, mogę utworzyć nową, tylko z bramą, lecz czy jest sposób aby podpiąć jedno konkretne urządzenie z lokalizacji. Dziękuje za pomoc, po części rozwiązało to mój problem! :D
Awatar użytkownika
shimano73
Posty: 1968
Rejestracja: ndz lut 28, 2016 12:27 pm
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Ale do lokalizacji możesz przypisać jedno urządzenie i nic więcej
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2808
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

Z tego co przed chwilą przetestowałem, to:
1. Dla urządzeń we/wy możemy wskazać tylko jedną lokalizację (wiele do 1),
2. Dla lokalizacji możemy przypisać identyfikatory dostępu i odwrotnie (wiele do wielu),
3. Dla smartfonów przypisujesz identyfikator dostępu (1 do 1).

Niestety bez relacji wiele do wielu dla pkt1. nie przypiszesz tego samego urządzenia do wielu lokalizacji np. "Podwórko (brama, brama garażowa, oświetlenie wjazdu)" i do "Brama(brama wjazdowa)" po to żeby "Brama" udostępnić kuzynowi. Czy taka zmiana jest możliwa, to ktoś z twórców by musiał się wypowiedzieć, obecna logika tego nie dopuszcza.

Przypisanie urządzenia do wielu kont o co pytałeś, to w ogóle nie jest możliwe. Podczas konfiguracji urządzenia podajesz adres serwera i konto usera na tym serwerze. Nie ma tam miejsca na kolejnego usera.

Możesz zrobić tak jak kolega @shimano73 radzi, utwórz lokalizację tylko z jednym urządzeniem, które chcesz udostępnić np. "Brama" i przypisz tę lokalizację do identyfikatora dostępu, podaj parametry dostępowe kuzynowi i problem z głowy :)
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2465
Rejestracja: pn mar 14, 2016 11:48 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

miko1282 pisze: wt gru 19, 2017 8:18 pm Tak, lecz w ten sposób udostępniam całą lokalizację, mogę utworzyć nową, tylko z bramą, lecz czy jest sposób aby podpiąć jedno konkretne urządzenie z lokalizacji. Dziękuje za pomoc, po części rozwiązało to mój problem! :D
Tak jak kolega wyżej napisał - tworzysz lokalizację BRAMA z jednym urządzeniem, dodajesz ją do swego identyfikatora (między innymi), a gościowi dajesz nowy identyfikator dostępu z dostępem tylko do tej bramy...
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
miko1282
Posty: 538
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:15 pm
Lokalizacja: Brodnica

Panowie, bardzo dziękuję, dostałem wyczerpująca odpowiedź już zrobiłem tak jak pisaliście! Dziękuję Pozdrawiam!
NEW
Posty: 28
Rejestracja: czw kwie 15, 2021 5:28 pm

Podłącza się pod pytanie czy można w apce supla ustawic tak by np jedno urzadzenie np: SWIATLO udostępnić dla dwóch aplikacji , w lokalizacji DOM mam 4 różne urządzenia typu : BRAMA, SWIATLO, DRZWI , GARAZ , I urządzenie typu SWIATKO chciałbym mieć w lokalizacji DOM i GOSC .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”