Sonoff ch4

and111
Posty: 294
Rejestracja: ndz lut 18, 2018 3:54 pm

Nie mam w cloudzie czujników otwarcia. Mam 4 wyjścia + termometr (nie mam czujnika temperatury - więc termometr wyłączyłem).
Przy wyjściach z opcją gate nie mam możliwości wybrania czujnika otwarcia.
Załączniki
Obraz.PNG
Obraz.PNG (26.3 KiB) Przejrzano 3673 razy
szym3k
Posty: 268
Rejestracja: pn maja 15, 2017 10:32 am

Bo soft z gita od @Zybi nie obsługuje czujników otwarcia :)
Zybi
Posty: 1511
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 4:24 pm

szym3k pisze: śr lut 21, 2018 8:40 am Bo soft z gita od @Zybi nie obsługuje czujników otwarcia :)
Bo nie bardzo jest na czym to zrobić.
Jeden czujnik można dołożyć, ale pozostałe kosztem rezygnacji ze sterowania z przycisków.
and111
Posty: 294
Rejestracja: ndz lut 18, 2018 3:54 pm

W moim przypadku nie byłoby problemu żeby zrezygnować ze sterowania przyciskami dla wyjść ze sterowaniem "gate" na rzecz czujników otwarcia. Przyciski sterowania ręcznego (NO) zrobiłbym osobno i podłączyłbym na wyjściach R2 do R4.
szym3k
Posty: 268
Rejestracja: pn maja 15, 2017 10:32 am

Ja i tak radzę 4ch nie używać do gate, niestety u mnie szalał, w innej instalacji patrzałem i też potrafił wzbudzić kanał gate. Miałem te rozwiązaniem przez tydzień i 4 razy brama otwarta bez ostrzeżenia. Teraz mam Yunshany i jest spokój. W trybie socket 4ch działa dobrze, dałem go do lamp w garażu ;)
miko1282
Posty: 538
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:15 pm
Lokalizacja: Brodnica

Co masz na myśli szalał ? Zauważyłeś czy wynika to np z rozłączenia chwilowego z routerem, słabym zasięgiem, zmianą w supla cloud lub czymś innym ?
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2466
Rejestracja: pn mar 14, 2016 11:48 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

Ogólnie 4ch jest bardzo kapryśny i niestabilny, byle bzdura powoduje przełączanie wejść, próbowałem go użyć do sterowania piecem CO, ale po kilku wyłączeniach wiatraka (i wygaszeniu pieca) dałem mu spokój. Teraz stawiam na RBpi 3.
Zasięg wifi też pozostawia wiele do życzenia, bo mam porównanie z moimi modułami na ESP12F...
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Zybi
Posty: 1511
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 4:24 pm

A ja zamówiłem coś takiego:

https://pl.aliexpress.com/item/220V-4-C ... 0.0.2e5Fvj

Dobrze wygląda i jest niedrogi, a jak go dostanę to przetestuję na wszystkie sposoby.

Dodatkowo zamówiłem moduł z czterema wejściami z optoizolacją pod sterowanie wejściami z przycisków lub czujników otwarcia:

https://pl.aliexpress.com/item/TLP281-4 ... 0.0.2e5Fvj

Nad softem już pracuję ;)
.
Załączniki
4ch.png
4ch.png (757.38 KiB) Przejrzano 3606 razy
and111
Posty: 294
Rejestracja: ndz lut 18, 2018 3:54 pm

Pytanie do szym3k i slawek: Problemy, które opisujecie dotyczą wersji 4CH, czy 4CH PRO?
Ja mam 4CH PRO i nie zauważyłem na razie problemów. Przez tydzień testowałem na oryginalnym sofcie (sterowanie aplikacją eWeLink). Od 4 dni testuję z SUPLA.
Moduł 4CH PRO jest dla mnie wygodny w montażu: miałem miejsce w rozdzielni elektrycznej (montaż na szynie). Moduł zasilam bezpośrednio 230V.

szym3k: podaj proszę link do modułów, którymi obecnie sterujesz bramami.
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2466
Rejestracja: pn mar 14, 2016 11:48 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

Mam wersję 4CH
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”