Problem z połączeniem

bicker
Posty: 469
Rejestracja: wt lut 02, 2016 8:18 am

Witam,
mam problem z połączeniem modułów z serwerem
problem stoi po stronie routera...tylko nie wiem dlaczego
jeśli z telefonu udostępniam sieć to moduły się łączą
po przez router niestety nie chcą :(

czy dla połączenia potrzebne są jakieś ustawienia, czy powinienem coś dodać, odblokować ???
po drodze są 2 routery, na drugi mam wpływ na pierwszy muszę wiedzieć konkretnie czego szukać to dopiero bym mógł to zmienić...

czy ktoś się z czymś takim spotkał ????


edit:
najciekawsze jest to, ze pomimo podania właściwych danych (ktore sam ustawiłem) w DHCP na routerze nie widzę modułu, widzę: komputer, smartphon...a ESP brak..
router to Dl-614+
dawkor
Posty: 145
Rejestracja: ndz sty 07, 2018 1:20 pm

A miedzy 2 routerami nie masz 2 osobnych sieci? czy 2 jest przekaźnikiem 1? bo urządzenia się łącza w sieci lokalnej, lub jak masz serwer na zewnątrz to po adresie, poza tym urządzenie w trybie konfig sam wytwarza siec i się łączysz sam z nią by ja skonfigurować, a później się już urządzenie laczy z serwerem po lan lub do innego. Moduły się nie łącza do sieci tylko do serwera po konfigu, chyba ze cos zle rozumiem z twojego pytania.
bicker
Posty: 469
Rejestracja: wt lut 02, 2016 8:18 am

Witam,
2 routery obydwa pracują jako routery, moduły skonfigurowane prawidłowo..
jeśli udostepnie siec z tel to moduły łączą się z serwerem (svr1.supla.org)
niestety coś na routerze je blokuje.
dawkor
Posty: 145
Rejestracja: ndz sty 07, 2018 1:20 pm

Po wifi powinny sie polaczyc jesli prawidlowo za 1 razem podales konfiguracje. Chyba ze w routerze masz jaks czarna liste :)
Awatar użytkownika
maffiu
Posty: 500
Rejestracja: śr lis 30, 2016 9:30 pm
Lokalizacja: Kraków/Skawina

Jak sa połączone ze sobą te routery nie jest czasem tak ze hulają ci w sieci dwa serwery dhcp
bicker
Posty: 469
Rejestracja: wt lut 02, 2016 8:18 am

maffiu pisze: czw sty 11, 2018 12:26 am Jak sa połączone ze sobą te routery nie jest czasem tak ze hulają ci w sieci dwa serwery dhcp
jest ale mają inny SSID i tonie przeszkadza

tak mam tez w domu i nie ma problemu
a w tej sieci jest problem
zmienie jeszcze ostatni router (czyli Di-614+) na jakiś inny, może ten nie wspiera jakiegoś protokołu...router jest z 2005 roku więc ...
bicker
Posty: 469
Rejestracja: wt lut 02, 2016 8:18 am

Witam....
po zmainie routera na inny pomogło

Problemem okazał się Router Dlinka
Awatar użytkownika
maffiu
Posty: 500
Rejestracja: śr lis 30, 2016 9:30 pm
Lokalizacja: Kraków/Skawina

Dobrze ze ruszyło ale na tamtym tez powinno :p a 2 dhcp zawsze robią problem prędzej czy pózniej, nie ma to znaczenia czy ssid jest inne :) w dalszym ciągu jest to ta sama sieć
bicker
Posty: 469
Rejestracja: wt lut 02, 2016 8:18 am

tylko jak z siecią się nie połączysz to dla urządzenia jej nie ma
jeśli sieć jest oparta na dobrych urządzeniach to nie będzie problemu,
możesz postawić 10 routerów w jednej sieci z różnymi nazwami i nie będą się gryzły
dawkor
Posty: 145
Rejestracja: ndz sty 07, 2018 1:20 pm

To spróbuj na tym starym przywrócić ustawienia fabryczne i zaktualizować fimware :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”