Zakup sprzętu dla początkujących

Seba5120
Posty: 318
Rejestracja: pn paź 31, 2016 1:33 pm

Witam.

Możecie mi w stanie napisać co jest mi potrzebne do skonfigurowania SUPLA
i do tego kilka czujników temperatury? Może na razie jeden, później resztę jak się uda :-)
Pierwszy raz mam z tym do czynienia i
chciałbym się upewnić czy dobrze myślę.
Wyczytałem że do takiego skonfigurowania będą potrzebne:
-Moduł ESP8266
-Konwerter USB/Serial (jaki najlepiej wybrać?)
-Moduł zasilający 3.3/5V.
-płytka stykowa
-kable połączeniowe

Czy coś jeszcze jest mi potrzebne?
Czy jest moduł pod SUPLA który ogarnie parę czujników temperatury?
Z góry dzięki za pomoc :-)

W przyszłości jeśli bym trochę ogarnął temat to może pokusiłbym się o przekaźniki.
Awatar użytkownika
nowy1
Posty: 339
Rejestracja: pt lip 01, 2016 11:51 am
Lokalizacja: Warszawa

Seba5120 pisze:Witam.

Możecie mi w stanie napisać co jest mi potrzebne do skonfigurowania SUPLA
i do tego kilka czujników temperatury? Może na razie jeden, później resztę jak się uda :-)
Pierwszy raz mam z tym do czynienia i
chciałbym się upewnić czy dobrze myślę.
Wyczytałem że do takiego skonfigurowania będą potrzebne:
-Moduł ESP8266
-Konwerter USB/Serial (jaki najlepiej wybrać?)
-Moduł zasilający 3.3/5V.
-płytka stykowa
-kable połączeniowe

Czy coś jeszcze jest mi potrzebne?
Czy jest moduł pod SUPLA który ogarnie parę czujników temperatury?
Z góry dzięki za pomoc :-)

W przyszłości jeśli bym trochę ogarnął temat to może pokusiłbym się o przekaźniki.
Nie łatwiej arduino ?
Raku2008
Posty: 66
Rejestracja: sob mar 19, 2016 4:38 pm

A co lepiej zakupic arduino czy moze troche przyszłosciowo i kupic rasberry? iloma przekaznikami mozna sterować rasberry pod supla a iloma arduino?
Raku2008
Posty: 66
Rejestracja: sob mar 19, 2016 4:38 pm

A iloma przekaznikami mozna sterowac arduino mam do wysterowania 3 rolety 3 bramy furtke i jakies 5 zarówek jak na razie
besix
Posty: 263
Rejestracja: ndz mar 20, 2016 9:51 pm

Raku2008 pisze:A iloma przekaznikami mozna sterowac arduino mam do wysterowania 3 rolety 3 bramy furtke i jakies 5 zarówek jak na razie
Myślę że nie powinieneś się martwić o ilość wyjść w arduino mega jest ich dużo, a jak poznasz trochę temat to pokusisz się o moduły z przekaźnikami na esp czyli wifi . Bramę i furtkę najlepiej zrobić właśnie przy pomocy modułów ESP8266 bo można zamontować je np w obudowie sterownika bramy
Arduino mega na pewno będzie bardzo dobre na początek.
Raku2008
Posty: 66
Rejestracja: sob mar 19, 2016 4:38 pm

Wiem ze mozna sterowac elektrozaczepem przez supla a czy jest mozliwosc powiadamiania na telefon jesli ktos nacisnie przycisk domofonu?
Raku2008
Posty: 66
Rejestracja: sob mar 19, 2016 4:38 pm

besix pisze:
Raku2008 pisze:A iloma przekaznikami mozna sterowac arduino mam do wysterowania 3 rolety 3 bramy furtke i jakies 5 zarówek jak na razie
Myślę że nie powinieneś się martwić o ilość wyjść w arduino mega jest ich dużo, a jak poznasz trochę temat to pokusisz się o moduły z przekaźnikami na esp czyli wifi . Bramę i furtkę najlepiej zrobić właśnie przy pomocy modułów ESP8266 bo można zamontować je np w obudowie sterownika bramy
Arduino mega na pewno będzie bardzo dobre na początek.
Gdzies na forum czytałem ze maksymalnie do arduino mega mozna podłaczyc 16 przekazników?
Seba5120
Posty: 318
Rejestracja: pn paź 31, 2016 1:33 pm

Zdecydowałem się że od razu zacznę swoją przygodę z modułem ESP8266.
Zależy mi na konfiguracji wifi.
Więc tylko to mi zostaje.
1.Teraz pytanie do Was, jaką jest różnica pomiędzy wersjami tego modułu.
Mogę domyślać się że ten z 01 jest do bardziej prostszych rozwiązań typu podłączenie czujnika temperatury, a te już z 12 są do bardziej rozszerzonych, podłączenie bramy (czujek, przekazników)?
2.Czy oprogramowanie jakie wygrywamy do różnych wersji ma znaczenie, czy jest jedno do wszystkich?
3.Czy są inne oprogramowania do czujników a inne do przekazników?
4.Jakie elementy są mi potrzebne w pierwszej kolejności żeby skonfigurować czujnik temperatury i gdzie go wpiąć w układ esp8266?

Oczywiście później będę zamawiał więcej modułów do bram i wyłączników, więc chciałbym już przyszłościowo zakupić taki zestaw którym będę mógł konfigurować również te moduły pod inne rzeczy niż czujnik.
Awatar użytkownika
Espablo
Posty: 1754
Rejestracja: śr cze 29, 2016 5:04 pm
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

Jeśli zaczynasz z ESP to polecam na początek coś z serii Nodemcu (mininodemcu). Masz rozwiązany problem z zasilaniem oraz programatorem, a na pokładzie jest ESP-12
Każde urządzenie elektryczne działa o wiele lepiej jeśli podłączysz je do prądu. :? :roll:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”