Soft do rolet

kambuj1
Posty: 32
Rejestracja: ndz gru 31, 2017 9:29 am

Witam ponownie. Temat ogarnięty sterowanie z przycisków działa z podtrzymaniem tylko żeby zatrzymać roletę w połowie trzeba szybko nacisnąć przycisk (musi być bardzo krótki impuls). Odnośnie termometru to kolega pzygmunt napisał że soft nie obsługuje ale w cloudzie mam wybór: kanał 0 roleta, kanał 1 czujnik, kanał 2 termometr ds18b20. Może ktoś wyjaśnić jeżeli soft nie wspiera termometru to czemu jest możliwość włączenia go w cloudzie? Myślałem ze to jakaś pozostałość po wcześniejszym sofcie ale pamięć cała była czyszczona.
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2466
Rejestracja: pn mar 14, 2016 11:48 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

Od przybytku głowa nie boli :lol: :lol: :lol:
Termometr masz na GPIO2...
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18351
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Sorry.... zapomniałem i zamiast sprawdzić to palnąłem. Tak - jest tam termometr.
https://github.com/SUPLA/supla-espressi ... ule.c#L150

GPIO2
kambuj1
Posty: 32
Rejestracja: ndz gru 31, 2017 9:29 am

Dziękuję za informacje.
Pozdrawiam i Smacznego Jaka!
edm
Posty: 440
Rejestracja: pn sty 15, 2018 6:18 pm

@kambuj1
Proszę o więcej informacji, jak uzyskać efekt że włączasz roletę przyciskiem na ścianie i bez trzymania przycisku roleta np. otwiera się całkowicie, aż do wyłączenia przez krańcówkę.

- jaki masz włącznik, 2 czy 3 klawiszowy?, monostable (dzwonkowy) czy bistable (jak do światła)
- jakiego firmware używasz, inCan, inCan-Easy czy inne?
- jaki rodzaj włącznika (monostable czy bistable) wybrałeś podczas konfiguracji swojego modułu (nodemcu v3)

Czytając ten temat Soft do rolet, mam wrażenie że otrzymuję dwie sprzeczne informacje.
pzygmunt pisze: pt mar 30, 2018 6:49 pm ...Naciśnięcie i zwolnienie przycisku startuje roletę. Kolejne naciśnięcie zatrzymuje....
Taki efekt chcę uzyskać.
Espablo pisze: pt mar 30, 2018 9:08 pm Masz na przyciskach pull-up? Roleta powinna chodzić w momencie naciśnięcia przycisku. Jak zwolnisz przycisk to roleta staje.
Obecnie u mnie działa tak jak pisze @Espablo, dokładnie tak jak na tym filmie https://www.youtube.com/watch?v=hO_1JHfRs0I
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 :D
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18351
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Oficjalna wersja działa tak, że start rolety inicjowany jest przez zwolnienie przycisku.
kambuj1
Posty: 32
Rejestracja: ndz gru 31, 2017 9:29 am

Witam.
Mam wgrany soft oficjalny w wersji 2.6. Włączniki mam monostabilne (dzwonkowe) dwa klawisze (dół gora) po naciśnięciu przycisku i puszczeniu roleta jedzie sama, drugie naciśnięcie przycisku zatrzymuje roletę tyko musi być krótkie naciśnięcie (impuls). Tak to działa u mnie. Dodam na koniec ponieważ zona mnie dzisiaj poinformowała ze czasami jest tak ze po naciśnięciu przycisku do otwarcia roleta otworzy się a potem sama zamknie. Raz jej tak się zdarzyło, ale dla mnie nie jest to wielki problem.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18351
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

kambuj1 pisze: sob kwie 07, 2018 7:52 am Witam.
Mam wgrany soft oficjalny w wersji 2.6. Włączniki mam monostabilne (dzwonkowe) dwa klawisze (dół gora) po naciśnięciu przycisku i puszczeniu roleta jedzie sama, drugie naciśnięcie przycisku zatrzymuje roletę tyko musi być krótkie naciśnięcie (impuls). Tak to działa u mnie. Dodam na koniec ponieważ zona mnie dzisiaj poinformowała ze czasami jest tak ze po naciśnięciu przycisku do otwarcia roleta otworzy się a potem sama zamknie. Raz jej tak się zdarzyło, ale dla mnie nie jest to wielki problem.
Może tak być, że przy zwalnianiu przekaźnika idzie jakieś EMC na układ i załącza się drugi przekaźnik.
... albo ktoś z aplikacji lub harmonogram rozpoczął zamykanie ;)
kambuj1
Posty: 32
Rejestracja: ndz gru 31, 2017 9:29 am

Z aplikacji nikt nie włącza ani nie jest nic ustawione w harmonogramie. Możesz coś więcej napisać o przyczynie bo dopiero zaczynam się bawić suplą i nie wiem o co chodzi. Zauważyłem że jak włączę z aplikacji calkowite otwarcie rolety to czasem zalaczy roletę na chwilę i muszę jeszcze raz nacisnąć w aplikacji dopiero otwiera się do końca.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18351
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Rolety to niewdzięczny temat sprzętowo. Silniki mocno sieją. Jak nie ogarniesz EMC/EMI to będziesz miał cały czas niespodzianki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”