Sterowanie oświetleniem z wykorzystaniem czujnik otwarcia bramy

Post Reply
xsobster

Mon Jul 23, 2018 8:37 pm

Bardzo przepraszam za wcześniejsze błędy :( :(

Czy i w jaki sposób mogę ustawić w supli claud ( lub supla skrypt ) tak iż w momencie otwierania bramy garażowej załączało mi się oświetlenie wykorzystujące inne urządzenie innego urządzenia.

Sterowanie bramy - Moduł bramowy pracujący z bramą uchylną i bramą przesuwna wraz z czujnikami.

Inne pytanie :
Jak już wspomniałem mam bramę garażową Uchylną - co zrobić lub jak zabezpieczyć aby uniemożliwić jej otwarcia lub zamknięcia.
N.p Kiedy ktoś podjedzie do niej za blisko - (fotokomórka odpada gdyż garaż posiada dwie bramy i jakby ktoś stanął pod pierwszą znikła by wiązka - prawda ? )
slawek

Mon Jul 23, 2018 9:37 pm

xsobster wrote:
Mon Jul 23, 2018 8:37 pm

Czy i w jaki sposób mogę ustawić w supli claud ( lub supla skrypt ) tak iż w momencie otwierania bramy garażowej załączało mi się oświetlenie wykorzystujące inne urządzenie innego urządzenia.
Możesz użyć kontaktronu jako "przycisku ręcznego" podpiętego do następnego modułu/kanału, ewentualnie do wysterowania "przycisku" BUTTON autorstwa kolegi @Duch__ sterującego poprzez skrypty kolegi @fracz dowolnym kanałem
Inne pytanie :
Jak już wspomniałem mam bramę garażową Uchylną - co zrobić lub jak zabezpieczyć aby uniemożliwić jej otwarcia lub zamknięcia.
N.p Kiedy ktoś podjedzie do niej za blisko - (fotokomórka odpada gdyż garaż posiada dwie bramy i jakby ktoś stanął pod pierwszą znikła by wiązka - prawda ? )
Polecam czujnik ultradźwiękowy przed każdą z bram skierowany na podjazd. Niestety, dla większych odległości nie jest tani... zależy od rozmiaru skrzydła bramy, za 8-metrowy SICK-a płaciłem chyba ponad 1k zł, ale są "chińczyki" sporo tańsze do 3-4m
Gdy wszystkie możliwe sposoby zawiodą - pozostaje przeczytać instrukcję...
Post Reply