Problem z wgrywaniem oprogramowania

Zybi
Posty: 1511
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 4:24 pm

Nie róbcie zamieszania, jeżeli zasilanie z programatora to tylko 3.3V , bo ludzie chip-y sobie popalą.
PieterlPL
Posty: 8
Rejestracja: pt maja 04, 2018 7:26 pm

OK, a więc przetestowałem sposoby:

1. Zasilanie 230V podłączone pod Input + GND, RX, TX do programatora
2. Zasilanie 230V podłączone pod Input + 3,3V, GND, RX, TX do programatora
3. 5V, GND, RX, TX do programatora

Nic, kompletnie nic.
Strasznie dziwna sprawa, gdyż sprawdzam metody na 3 różnych programatorach, na 2 różnych komputerach, na sonoffie z fabrycznym ich oprogramowaniem i sonoffie ze zmienionym softem na suplę :o
pykaman
Posty: 127
Rejestracja: śr maja 31, 2017 12:55 pm

Miałem to samo i po trzecim programatorze, różnych kablach, pięciu różnych sonofach łącznie z nówką , trzech różnych kompach ( w jednym nawet windę do 8 przywróciłem) poddałem się. Pytałem na forum, robiłem zgodnie z zaleceniami , testowałem przez putty i nic niestety. Może tobie uda się ten problem rozwiązać.
Awatar użytkownika
wojtas567
Posty: 2214
Rejestracja: ndz kwie 03, 2016 7:16 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Może głupie pytanie zadam ale nie pisaliście o tym, czy sprawdzaliście sterownik programatora?
Pozdrawiam
Wojtek
pykaman
Posty: 127
Rejestracja: śr maja 31, 2017 12:55 pm

Wgrywane różne w zależności od systemu ściągnięte ze strony jak również zainstalowane samoczynnie
Bobek1983
Posty: 33
Rejestracja: pn sie 27, 2018 6:05 pm

Ostatnio męczyłem się z Sonoffem Th i okazało się, że moje umiejętności lutownicze są kiepskie -zimny lut. Proponuję sprawdź w putty, jeżeli nic nie pokazuje to znaczy, że jest źle podpięte.
Awatar użytkownika
Espablo
Posty: 1754
Rejestracja: śr cze 29, 2016 5:04 pm
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

Bobek1983 pisze: pn paź 08, 2018 2:33 pm Proponuję sprawdź w putty, jeżeli nic nie pokazuje to znaczy, że jest źle podpięte.
Myślę tak samo. Jeżeli układ jest dobrze podłączony i jest sprawny to Putty zawsze coś pokaże (nawet śmieci).
Ten Sonoff Basic działa czy już nie reaguje na nic. Może masz źle podłączone TX i RX, zamień miejscami i sprawdź. GND musi być koniecznie podłączone pomiędzy modułem i programatorem.
Jak coś robisz z programatorem przy tym sonoffie to 230V ma być ODPIĘTE!!! - bo możesz uszkodzić nawet komputer.
Każde urządzenie elektryczne działa o wiele lepiej jeśli podłączysz je do prądu. :? :roll:
PieterlPL
Posty: 8
Rejestracja: pt maja 04, 2018 7:26 pm

Hmmm...mistrzem lutownicy też niestety nie jestem :D ale jak dotąd udawało się wszystko... Jednakże możliwe że po czasie porobiły się zimne luty. tylko co teraz? :o
dawkor
Posty: 145
Rejestracja: ndz sty 07, 2018 1:20 pm

PieterlPL pisze: pn paź 08, 2018 9:34 pm Hmmm...mistrzem lutownicy też niestety nie jestem :D ale jak dotąd udawało się wszystko... Jednakże możliwe że po czasie porobiły się zimne luty. tylko co teraz? :o
polutuj ponownie :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”