RPI sterowanie przekaźników stanem niskim

Akowy
Posty: 4
Rejestracja: czw wrz 13, 2018 5:53 pm

Cześć,

Zdaję sobie sprawę, że temat sterowania przekaźników stanem niskim był wielokrotnie podnoszony. Wszystkie rozwiązania sprowadzają się jednak do zastosowania tranzystora.
Mam na malince zamontowany moduł przekaźników (sterowanych niskim stanem), który bezpośredni montowany jest na malince. Całość zamknięta jest w jednej obudowie, przez co jest bardzo funkcjonalne i dobrze komponuje się. Z tego powodu dokładanie dodatkowych tranzystorów mija się z celem.
Czy jest cień szansy że Supla będzie posiadała możliwość softwarowego rozwiązania tego problemu?
Bardzo o to proszę bo to niestety wyklucza mi Suplę z mojego rozwiązania a szkoda, bo system jest bardzo fajny :)
Yepestis
Posty: 608
Rejestracja: pn wrz 24, 2018 6:08 pm
Lokalizacja: Wrocław

Nie wiem jak to wygląda na Malinie ale na Arduino jest coś takiego
Call SuplaDevice.addRelay(44, true) with an extra "true" parameter
// to enable "port value inversion"
// where HIGH == LOW, and LOW == HIGH
Akowy
Posty: 4
Rejestracja: czw wrz 13, 2018 5:53 pm

Dzięki Yepestis za odpowiedź. Niestety nie mam pomysłu jak to zastosować, do którego pliku wkleić itd. :(

Dla arduino, na githubie znalazłem, że siedzi to w pliku SuplaNodeMCU.ino, ale dla RPI są zupełnie inne pliki. Może dla RPI trzeba byłoby jakoś zmodyfikować plik supla-core/supla-dev/src/channel-io.c :?: ale moja wiedza na temat programowania jest praktycznie zerowa więc nawet nie wiem gdzie szukać i co z tym dalej zrobić :?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”