Harmonogram Led

konradx
Posty: 20
Rejestracja: ndz paź 28, 2018 1:58 pm

Witam posiadam Sonoff Dual R2 chciałbym go wykorzystać do sterowania oświetleniem LED w łazience. Założenia są takie aby ustawić harmonogram tak aby światło główne było uruchamiane tylko powiedzmy w godzinach 6-22 a pozostałe godziny uruchamiane było tylko podświetlenie LED półek. Za pomocą fizycznego wyłącznika raczej nie da się tego zrealizować musiał bym zastosować któryś z wyłączników typu sonoff touch?
Proszę o pomoc.
miko1282
Posty: 538
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:15 pm
Lokalizacja: Brodnica

Rozumiem że masz jakieś osobne zasilacze i sterowanie ma się odbywać na 230v ?
konradx
Posty: 20
Rejestracja: ndz paź 28, 2018 1:58 pm

Tak Ledy w pułkach maja oddzielny zasilacz a zasilanie główne to parę punktów z wbudowanymi przetwornicami. Wszystko jest na 230V.
miko1282
Posty: 538
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:15 pm
Lokalizacja: Brodnica

Wgraj do niego soft(może być od zybiego) i zrób jeden przycisk do załączania jednego kanału, a drugi ustaw sobie z harmonogramu
konradx
Posty: 20
Rejestracja: ndz paź 28, 2018 1:58 pm

Mam wgrany iCan easy. Jak ustawie harmonogram załóżmy w tym przedziale i załóżmy ktoś włączy zasilanie przełącznikiem ( poda napięcie na Sonoff) to moduł wyłapie z serwera ze ma włączyć się załóżmy obwód 1 lub 2 tak?
miko1282
Posty: 538
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:15 pm
Lokalizacja: Brodnica

konradx pisze: śr paź 31, 2018 5:41 pm Mam wgrany iCan easy. Jak ustawie harmonogram załóżmy w tym przedziale i załóżmy ktoś włączy zasilanie przełącznikiem ( poda napięcie na Sonoff) to moduł wyłapie z serwera ze ma włączyć się załóżmy obwód 1 lub 2 tak?
Jeśli harmonogram ma wyłączyć urządzenie to i tak wyłączy nie ważne czy włączysz ręcznie czy harmonogramem
konradx
Posty: 20
Rejestracja: ndz paź 28, 2018 1:58 pm

Niestety ta metoda nie działa, ponieważ jeśli urządzenie jest odłączone od zasilania w momencie włączenie pozostaje stan jaki był wcześniej. Doczytałem ze można zwykły wyłącznik podłączyć pod któreś GPIO( tak było w przypadku zwykłego pojedynczego Sonoff Basic) i wtedy powinno wszystko działać jak należy, ponieważ Sonoff Dual R2 będzie cały czas widoczny w sieci. Pytanie brzmi gdzie najlepiej się wpiąć w tym wyłączniku i w jaki sposób to skonfigurować na sofcie iCan Easy?
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2465
Rejestracja: pn mar 14, 2016 11:48 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

konradx pisze: śr paź 31, 2018 5:41 pm Mam wgrany iCan easy. Jak ustawie harmonogram załóżmy w tym przedziale i załóżmy ktoś włączy zasilanie przełącznikiem ( poda napięcie na Sonoff) to moduł wyłapie z serwera ze ma włączyć się załóżmy obwód 1 lub 2 tak?
Wyłączasz poprzez zabranie modułowi zasilania i chcesz, aby działał harmonogram :?: :?: :?:
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
konradx
Posty: 20
Rejestracja: ndz paź 28, 2018 1:58 pm

No właśnie pytam jak to sensownie ogarnąć. Takie rozwiązanie nie działa. Myślałem że jeśli jest ustawiony harmonogram to urządzenie jak jed uruchamiane pobierze informacje z hmury że jest albo off albo on
miko1282
Posty: 538
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:15 pm
Lokalizacja: Brodnica

konradx pisze: ndz lis 04, 2018 9:15 am No właśnie pytam jak to sensownie ogarnąć. Takie rozwiązanie nie działa. Myślałem że jeśli jest ustawiony harmonogram to urządzenie jak jed uruchamiane pobierze informacje z hmury że jest albo off albo on
Nieee musisz sterowac za pomocą urządzenia, ale nie odłączać go od sieci
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”