Potrzebujesz pomocy ?

Zybi
Posty: 1511
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 4:24 pm

Witam, nam problem z kompilacją softu na VM przy opcji UPGRADE_1024=1 i CFG_SECTOR=0xBC. W zasadzie to żadnego modułu nie udało mi się skompilować, dla którego flash był większy niż 240 kB i to zarówno z OTA jak i bez OTA, a przecież przy tej opcji dopuszczalny rozmiar to 752 kB. Ponadto, gdy kompiluję moduł, dla którego flash wynikowy jest mniejszy niż 240 kB przy kompilacji z SPI_SIZE_MAP=0 , ale teraz z opcją UPGRADE_1024=1 , czyli z SPI_SIZE_MAP=2 to dostaję taki komunikat:

Kod: Zaznacz cały

make[1]: Leaving directory '/home/supla/Devel/supla-core/ESP8266_IOT/supla-dev'
xtensa-lx106-elf-gcc  -L/home/supla/Devel/Espressif/ESP8266_IOT_SDK/lib -Wl,--gc-sections -nostdlib -T/home/supla/Devel/Espressif/ESP8266_IOT_SDK/ld/eagle.app.v6.new.1024.app1.ld -Wl,--no-check-sections -u call_user_start -Wl,-static -Wl,--start-group -lgcc -lpp -lphy -lnet80211 -lwpa -lmain -llwip -lcrypto -lssl user/.output/eagle/debug/lib/libuser.a driver/.output/eagle/debug/lib/libdriver.a supla-dev/.output/eagle/debug/lib/libsupladev.a -Wl,--end-group -o .output/eagle/debug/image/eagle.app.v6.out 

!!!
python: can't open file '../tools/gen_appbin.py': [Errno 2] No such file or directory
/home/supla/Devel/Espressif/ESP8266_IOT_SDK/Makefile:235: recipe for target '.output/eagle/debug/bin/eagle.app.v6.bin' failed
make: *** [.output/eagle/debug/bin/eagle.app.v6.bin] Error 2
Oczywiście plik gen_appbin.py jest tam gdzie trzeba, więc w czym jest problem?
A tak w ogóle czy komuś (oprócz Przemka oczywiście) udała się samodzielna kompilacja płytki z UPGRADE_1024 ?

Natomiast przy kompilacji modułu "rgbw_wroom" (UPGRADE_1024=1,CFG_SECTOR=0xBC, DEP_LIBS="-lpwm -lssl") mam taki komunikat:

Kod: Zaznacz cały

make[1]: Leaving directory '/home/supla/Devel/supla-core/ESP8266_IOT/supla-dev'
xtensa-lx106-elf-gcc  -L/home/supla/Devel/Espressif/ESP8266_IOT_SDK/lib -Wl,--gc-sections -nostdlib -T/home/supla/Devel/Espressif/ESP8266_IOT_SDK/ld/eagle.app.v6.new.1024.app1.ld -Wl,--no-check-sections -u call_user_start -Wl,-static -Wl,--start-group -lgcc -lpp -lphy -lnet80211 -lwpa -lmain -llwip -lcrypto -lpwm user/.output/eagle/debug/lib/libuser.a driver/.output/eagle/debug/lib/libdriver.a supla-dev/.output/eagle/debug/lib/libsupladev.a -Wl,--end-group -o .output/eagle/debug/image/eagle.app.v6.out 
user/.output/eagle/debug/lib/libuser.a(supla_esp_devconn.o): In function `supla_esp_data_read':
supla_esp_devconn.c:(.irom0.text+0x6c): undefined reference to `espconn_secure_sent'
user/.output/eagle/debug/lib/libuser.a(supla_esp_devconn.o): In function `supla_esp_data_write':
/home/supla/Devel/supla-core/ESP8266_IOT/user/supla_esp_devconn.c:143: undefined reference to `espconn_secure_sent'
user/.output/eagle/debug/lib/libuser.a(supla_esp_devconn.o): In function `supla_esp_devconn_init':
/home/supla/Devel/supla-core/ESP8266_IOT/user/supla_esp_devconn.c:1176: undefined reference to `espconn_secure_disconnect'
user/.output/eagle/debug/lib/libuser.a(supla_esp_devconn.o): In function `supla_esp_devconn_start':
/home/supla/Devel/supla-core/ESP8266_IOT/user/supla_esp_devconn.c:1190: undefined reference to `espconn_secure_disconnect'
user/.output/eagle/debug/lib/libuser.a(supla_esp_devconn.o):(.text.supla_esp_devconn_dns_found_cb+0x1c): undefined reference to `espconn_secure_disconnect'
user/.output/eagle/debug/lib/libuser.a(supla_esp_devconn.o):(.text.supla_esp_devconn_dns_found_cb+0x30): undefined reference to `espconn_secure_connect'
user/.output/eagle/debug/lib/libuser.a(supla_esp_devconn.o): In function `supla_esp_devconn_dns_found_cb':
/home/supla/Devel/supla-core/ESP8266_IOT/user/supla_esp_devconn.c:1122: undefined reference to `espconn_secure_disconnect'
/home/supla/Devel/supla-core/ESP8266_IOT/user/supla_esp_devconn.c:1144: undefined reference to `espconn_secure_connect'
user/.output/eagle/debug/lib/libuser.a(supla_esp_devconn.o): In function `supla_esp_devconn_resolvandconnect':
/home/supla/Devel/supla-core/ESP8266_IOT/user/supla_esp_devconn.c:1153: undefined reference to `espconn_secure_disconnect'
collect2: error: ld returned 1 exit status
/home/supla/Devel/Espressif/ESP8266_IOT_SDK/Makefile:362: recipe for target '.output/eagle/debug/image/eagle.app.v6.out' failed
make: *** [.output/eagle/debug/image/eagle.app.v6.out] Error 1
Za wszelką pomoc będę wdzięczny, bo spać przez to nie mogę.
Zybi
Posty: 1511
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 4:24 pm

Problem rozwiązany!
W pliku Makefile w SDK zamiast:

@python ../tools/gen_appbin.py

należy wpisać:

@python $(SDK_PATH)/tools/gen_appbin.py

Są trzy takie miejsca.
sroka222
Posty: 36
Rejestracja: ndz wrz 25, 2016 10:45 am

Witam wszystkich,

Na forum trafiłem niedawno szukając możliwości zdalnego otwierania bramy i garażu. Prześledziłem kilka wątków i znalazłem jeden w którym wykorzystane zostało NodeMCU i pomyślałem nad jego zastosowaniem, jednak tam sterowało ono pilotem do bramy, a ja chciałbym wykorzystać istniejącą instalację i wykorzystać w obu napędach styki n.o. W związku z tym mam pytanie czy nodemcu zadziała w takim scenariuszu? Czy potrzeba do niego modyfikować dostępną suplę? I ostatnie pytanie jakie przekaźniki najbielej zastosować i czy potrzebuje do tego coś jeszcze? Pozdrawiam i z góry dziękuję za informacje.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18277
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

sroka222 pisze:Witam wszystkich,

Na forum trafiłem niedawno szukając możliwości zdalnego otwierania bramy i garażu. Prześledziłem kilka wątków i znalazłem jeden w którym wykorzystane zostało NodeMCU i pomyślałem nad jego zastosowaniem, jednak tam sterowało ono pilotem do bramy, a ja chciałbym wykorzystać istniejącą instalację i wykorzystać w obu napędach styki n.o. W związku z tym mam pytanie czy nodemcu zadziała w takim scenariuszu? Czy potrzeba do niego modyfikować dostępną suplę? I ostatnie pytanie jakie przekaźniki najbielej zastosować i czy potrzebuje do tego coś jeszcze? Pozdrawiam i z góry dziękuję za informacje.
Tu masz gotowca
https://www.supla.org/buy/gatemodule
besix
Posty: 263
Rejestracja: ndz mar 20, 2016 9:51 pm

sroka222 pisze:Witam wszystkich,

Na forum trafiłem niedawno szukając możliwości zdalnego otwierania bramy i garażu. Prześledziłem kilka wątków i znalazłem jeden w którym wykorzystane zostało NodeMCU i pomyślałem nad jego zastosowaniem, jednak tam sterowało ono pilotem do bramy, a ja chciałbym wykorzystać istniejącą instalację i wykorzystać w obu napędach styki n.o. W związku z tym mam pytanie czy nodemcu zadziała w takim scenariuszu? Czy potrzeba do niego modyfikować dostępną suplę? I ostatnie pytanie jakie przekaźniki najbielej zastosować i czy potrzebuje do tego coś jeszcze? Pozdrawiam i z góry dziękuję za informacje.
Z powodzeniem można zrobić to na NodeMCU , nic nie modyfikujesz wgrywasz soft i na wyjściach NodeMCU tranzystorki NPN + przekaźniki 5V 1A i wszystko śmiga
stronk
Posty: 10
Rejestracja: sob kwie 23, 2016 2:30 pm

Witam prosze o pokierowanie jak wgrac soft czujnika temp jakis czas temu to robiłem a juz zapomniałem :) siedze 2 godziny szukam info ale nie moge znalesc softu ani instrukcji jak ustawic czujnik na stronie. jeden czujnik mam ustawiony i dziala swietnie teraz do drugiej plytki chce podpiac kolejny czujnik temp. ale za chiny nie moge sie w tym połapac
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18277
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

stronk pisze:Witam prosze o pokierowanie jak wgrac soft czujnika temp jakis czas temu to robiłem a juz zapomniałem :) siedze 2 godziny szukam info ale nie moge znalesc softu ani instrukcji jak ustawic czujnik na stronie. jeden czujnik mam ustawiony i dziala swietnie teraz do drugiej plytki chce podpiac kolejny czujnik temp. ale za chiny nie moge sie w tym połapac
Jaki sprzęt ?
stronk
Posty: 10
Rejestracja: sob kwie 23, 2016 2:30 pm

node mcu
stronk
Posty: 10
Rejestracja: sob kwie 23, 2016 2:30 pm

Dzieki wielkie :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”