Sonoff Basic Gate, czujniki otwarcia

mafialoso
Posty: 40
Rejestracja: pn lip 03, 2017 7:44 pm

Witam Forumowiczów. Posiadam czujnik Sonoff basic gate + temperatura + czujnik otwarcia. Chcial bym zapytać czy istnieje oprogramowanie aby dołożyć dodatkowy czujnik otwarcia ( 2 potrzebne ) i żeby czujniki się pomiędzy sobą przełączały. Mianowicie mam na myśli ze jak od dolnej granicy bramy odejdzie magnes który zwiera czujnik i przejdzie do górnego czujnika to wtedy w oprogramowaniu supla pokaże że brama jest otwarta i na odwrót. Głównie oto mi chodzi żebym wiedział że brama jest do końca otwarta lub do końca zamknięta.

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1780
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

Nie ma stanów pośrednich w Supla wiec narazie tego nie uda się zrealizować.
Obrazek
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18325
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Są. Jest coś takiego jak czujnik pośredniego otwarcia. Dzięki niemu można osiągnąć wizualizację dla bramy całkowicie otwartej, całkowicie zamkniętej i gdzieś pomiędzy.
mafialoso
Posty: 40
Rejestracja: pn lip 03, 2017 7:44 pm

pzygmunt pisze: sob gru 01, 2018 10:23 am Są. Jest coś takiego jak czujnik pośredniego otwarcia. Dzięki niemu można osiągnąć wizualizację dla bramy całkowicie otwartej, całkowicie zamkniętej i gdzieś pomiędzy.
Trzeba wgrać inny soft? Czy na tym obecnie da sie to zrobić? I w które piny dołożyć drugi czujnik?

Pozdrawiam
mafialoso
Posty: 40
Rejestracja: pn lip 03, 2017 7:44 pm

Wie ktos moze w które piny dołożyć pośredni czujnik otwarcia bramy do sonoff basic? Soft mam normalny bramowy a nie multiboard
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2465
Rejestracja: pn mar 14, 2016 11:48 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

mafialoso pisze: śr gru 05, 2018 6:09 am Wie ktos moze w które piny dołożyć pośredni czujnik otwarcia bramy do sonoff basic? Soft mam normalny bramowy a nie multiboard
Nie ma "normalnego" softu bramowego do sonoffa... Pytanie - jaki masz ten soft i czy obsługuje 2 czujniki?
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
mafialoso
Posty: 40
Rejestracja: pn lip 03, 2017 7:44 pm

slawek pisze: śr gru 05, 2018 7:40 am
mafialoso pisze: śr gru 05, 2018 6:09 am Wie ktos moze w które piny dołożyć pośredni czujnik otwarcia bramy do sonoff basic? Soft mam normalny bramowy a nie multiboard
Nie ma "normalnego" softu bramowego do sonoffa... Pytanie - jaki masz ten soft i czy obsługuje 2 czujniki?
Mam wgrany supla gate ze stykiem bezpotencjałowym na wyjsciu. Kurde nie wiem jaka wersja softu.... mozna to jakos sprawdzic?
mafialoso
Posty: 40
Rejestracja: pn lip 03, 2017 7:44 pm

W supla cloud jest opcja w ustawienia czujnik posredni ale nie jest ppdswietlona ta opcja bo chyba czujnika nie ma.
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2465
Rejestracja: pn mar 14, 2016 11:48 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

Musisz mieć w sofcie (a więc i w cloud) 2 kanały typu SENSOR
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
mafialoso
Posty: 40
Rejestracja: pn lip 03, 2017 7:44 pm

slawek pisze: śr gru 05, 2018 2:39 pm Musisz mieć w sofcie (a więc i w cloud) 2 kanały typu SENSOR
A więc soft w moim sonoff basic to gate p5 od Zibi. Czujnik podpiery pod Gpio14.
W supla cloud nie mam pośredniego czujnika.
Wiec jaki soft potrzebuje i w które gpio go podłączyć?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”