Wgrałem firmware pod zły adres w pamięci do Sonoff basic

Akahari
Posty: 11
Rejestracja: śr lis 28, 2018 10:28 pm

Dla jasności opiszę sytuację w miarę szczegółowo, ale jestem niemal pewien, że przyczyną, dlaczego mój sonoff przestał reagować jest fakt, że zamiast po 0x010000 wgrałem user1.1024.new.2.bin pod 0x100000 i teraz ani dioda nie świeci, ani nie reaguje gdy próbuję go wyczyścić wgraniem blanka albo puszczeniem erase w flash download tools i wywala timeout. Czy to oznacza, że płytka jest już raczej do spisania na starty?


Podłączyłem konwerter USB-UART tak jak tutaj https://www.smartnydom.pl/wgrywanie-fir ... do-sonoff/ : idąc od przycisku kolejno 3V3, TDX, RXD i GND. Przyznaję się, korzystałem z NodeMCU i najpierw wgrałem blank_1MB.bin pod 0x00000, a potem wgrałem wygenerowane przez siebie w wirtualce SDK Supli (przez wywołanie ./build.sh sonoff) boot_v1.2.bin po 0x00000 i sonoff_user1.1024.new.2.bin pod 0x100000. Po wgraniu tego sonoff nie daje znaków życia i nie udaje mi się wyczyścić softu. Da się jeszcze coś z tym zrobić? :(
Simono
Posty: 419
Rejestracja: pn wrz 17, 2018 5:26 pm

Wgraj jeszcze raz
Akahari
Posty: 11
Rejestracja: śr lis 28, 2018 10:28 pm

Próbuję, ale w NodeMCU tylko przewija się require("wifi"), require("gpio"), connect.world() i nic nie idzie do przodu, a na konwerterze (CP2102 USB-UART) tylko miga dioda przy TXD w takich cyklach około 1-sekundowych: trzy szybkie mignięcia i pauza.
akir
Posty: 155
Rejestracja: śr lis 07, 2018 7:17 pm

Nie używaj NodeMcu i pamiętaj że tx to rx na CP2102
Akahari
Posty: 11
Rejestracja: śr lis 28, 2018 10:28 pm

O nieużywaniu NodeMCU już będę wiedział, chociaż wcześniej bez problemu zgrałem nim z sonoffa oryginalny soft i wgrałem nowy, a teraz błąd był po mojej stronie. W tej instrukcji, z której korzystałem autor też ma CP2102 tylko USB-TTL, a nie USB-UART, ale to raczej nie ma znaczenia. Dalej pozostaje pytanie: "do kosza" z tym sonoffem czy niekoniecznie?
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2465
Rejestracja: pn mar 14, 2016 11:48 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

Wgraj jeszcze raz pod adresy jak podaje wirtualka i dołóż plik esp_init_data_default.bin pod 0xfc000
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Akahari
Posty: 11
Rejestracja: śr lis 28, 2018 10:28 pm

Niestety ale nie mam żadnych oznak komunikacji z płytką. Próba wgrania jeszcze raz z dobrymi ustawieniami wygląda tak:
Obrazek
i w lewym dolnym rogu tylko kręcą się kółeczka. W flash download tools jest tak
Obrazek
aż w końcu wyrzuca time out
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2465
Rejestracja: pn mar 14, 2016 11:48 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

Spróbuj tym https://redirect.viglink.com/?format=go ... 3Fid%3D385
zrób tak: naciskasz i trzymasz przycisk - włączasz zasilanie - wciskasz START w programie - po rozpoczęciu flaszowania (po ok. 1-2 sek) możesz przycisk puścić.
Moim zdaniem nie masz trybu flash...
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”