ESP8266 do otwierania bramy wjazdowej.

knacklion
Posty: 3
Rejestracja: pn sty 07, 2019 7:16 pm

Cześć. Mam problem bo nie wiem za bardzo co mam kupić i jak to podłączyć. Zdecydowałem się, że brama będzie podłączona do sieci przez mikrokontroler z tytułu. Chodzi mi tylko o funkcję otwórz zamknij, bez sprawdzania stanu bramy. Bramę można otworzyć z pilota i guzika obok skrzynki. Nie wiem jak dokładnie działa ten guzik, ale wydaje mi się że po jego wciśnięciu następuje wysłanie sygnału do skrzynki i brama się otwiera. Więc planowałem podłączyć szeregowo mikrokontroler z guzikiem żebym mógł używać i jednego i drugiego. Marka napędu to Benica - więcej nie wiem. Drugie pytanie to co muszę dokładnie kupić - znalazłem taki mikrokontroler za około 17zł z tym że mam co do niego pewne obiekcje gdyż nie ma tam nic, przez co można by go podłączyć do komputera i skonfigurować.

Szukam jakiejś pomocy, czy dobrze myślę z podłączaniem tego oraz co mam zakupić :D

Poniżej środek skrzynki.

Obrazek
Pawele
Posty: 176
Rejestracja: wt wrz 05, 2017 5:59 pm

Ja u siebie zastosowałem Yunshan viewtopic.php?f=39&t=2532

Wystarczy podłączyć pod napięcie z zasilacza w sterowniku bramy (u mnie nawet było miejsce na dodatkowe urządzenie 24V), do tego czujnik otwarcia, załącza mi na 0,5 sekundy styki od przycisku bramowego i tyle ;) Yunshan z tym dobry, że tani i już nie potrzeba nic dodatkowego (o ile w sterowniku jest napięcie, pod którym on działa)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”