Pomoc przy wyborze urządzeń typu SH firmy zamel

Post Reply
ERJOTTT

Thu Jan 10, 2019 10:52 am

Witam serdecznie.

W ciągu kilku tygodni planuję zakupić do mieszkania urządzenia typu supla, ale zauważyłem, że mają wiele odmian:

- EXTA FREE (zawierający nadajniki, odbiorniki, czujniki...)
- EXTA LIFE (zawierający nadajniki, odbiorniki, akcesoria, kontroler)
- SUPLA (zawierający odbiorniki)

To co chce uzyskać za pomocą tych urządzeń to sterowanie oświetleniem, zamykanie/otwieranie rolet zewnętrznych oraz jakieś czujniki temperatury, zalania itp... (to wszystko na powierzchni 75m2).

1. Który z wyżej wymienionych systemów będzie najlepszy w tym przypadku ?
2. Czym one się tak na prawdę różnią ? Możliwością rozbudowy ?
3. Czy wszystkie te systemu współpracują z "supla.cloud" ?
4. Czy np. po rozłączeniu z internetem i po ponownym połączeniu harmonogramy nie będą działać poprawnie i trzeba je ponownie ustalać?
Tak miałem w przypadku gniazdka smart od Fergusona (jeśli nastąpiło krótkotrwałe rozłączenie z siecią, harmonogram tracił "ważność"

Z góry dziękuję za pomoc.
Lector

Thu Jan 10, 2019 10:57 am

Zamel ma kilka produktów, ale z Suplą współpracują tylko te zielone opisane jako Supla.
Pozostałe to projekty autorskie Zamel, jako bezprzewode sterowanie, z opcją sterowania z telefonu.
ERJOTTT

Thu Jan 10, 2019 12:35 pm

Zatem, jeśli chcę mieć bezprzewodowe sterowanie wraz z możliwością sterowania z telefonu lepiej wybrać EXTA LIFE lub EXTA FREE ? Czy w przypadku tych produktów też mam możliwość ustalenia harmonogramów w na stronie ?
pzygmunt

Thu Jan 10, 2019 12:37 pm

Wiesz... generalnie to forum może być stronnicze :P
Oczywiście, że powinieneś wybrać Suple ;)
ERJOTTT

Thu Jan 10, 2019 12:45 pm

Ok, ale do supli nie widziałem żadnych czujników temp., zalania itp... ? Wydaję mi się, że systemy exta life i free oferują nieco większą możliwość rozbudowania inteligentnego domu. Czy się mylę i mają jakaś wadę, o której nie wiem ?
michael

Thu Jan 10, 2019 12:51 pm

Przede wszystkim Supla to otwarte oprogramowanie, dzięki czemu można wg mnie zrobić wszystko co tylko sobie wymyślisz, a to co nie działa to będzie działać dzięki tej społeczności.

Jeżeli chodzi o hardware to istnieje już kilka gotowych rozwiązań, tj. ZAMEL, który wdraża sukcesywnie nowe produkty (czujniki pewnie też się pojawią).

A jak czegoś teraz nie ma to wystarczy troszkę samozapału i taki czujnik podłączyć, np. do chińskiego przeprogramowanego na Suplę SONOFF'a.

Ja zdecydowanie stawiam na SUPLA :D
Kabel ucięty na miarę zawsze jest za krótki...
Post Reply