Sonoff S20 soft 2.7.2 gubi zasięg

rodis
Posty: 32
Rejestracja: wt lis 07, 2017 10:48 pm

Podłączyłem pierwszego S20 do mojej sieci, na sofcie 2.7.2
Po pewnym czasie (2-3h) gubi on zasięg i nigdy potem nie potrafi się połączyć.
Ponowna konfiguracja pokazuje poprzedni status: "Connecting.."

Nie jest to problem z samym zasięgiem, bo to odległość mniejsza niż 5m i nie licząc sofy, nie ma żadnych przeszkód. Inne Sonoffy w tej sieci mają znacznie gorzej, a mimo to wynegocjowana prędkość połączenia to 72Mbit (ale też inny soft, starszy), a tutaj najlepszy osiągnięty wynik to 31Mbit

Winne może być oczywiście radio w tym module, ale nie mam jak sprawdzić, bo nie mam innego egzemplarza (na razie).
Ale znalazłem na forum bardzo podobny wątek, który też dotyczy softu 2.7.2 i zacząłem mieć wątpliwości czy to akurat sprzęt czy oprogramowanie.

Czy coś jeszcze możecie zasugerować?
Załączniki
WiFi access.jpg
WiFi access.jpg (32.05 KiB) Przejrzano 1438 razy
Sonoff S20 BB-03.jpg
Sonoff S20 BB-03.jpg (40.32 KiB) Przejrzano 1438 razy
rodis
Posty: 32
Rejestracja: wt lis 07, 2017 10:48 pm

Zdobyłem kolejny egzemplarz S20. Zainstalowałem go w miejsce poprzedniego, z identycznym softem multiboard 2.7.2 i z identyczną konfiguracją. Tym razem urządzenia działa poprawnie, nie gubi zasięgu. Czyli wina leży po stronie radia.

Natomiast niepokoi mnie to, że urządzenia typu S20 (gniazdka) mają słabe radio, albo sama obudowa ogranicza jego możliwości.
Ten mój drugi egzemplarz był w stanie wynegocjować jedynie połączenie o szybkości 36 Mbit.

Ciekawe czy ktoś z was ma podobne spostrzerzenia lub czy sprawdzaliście jaką prędkość połączenia potrafią wynegocjować wasze S20.
wifiaccess.jpg
wifiaccess.jpg (26 KiB) Przejrzano 1282 razy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”