SONOFF RF R2 POWER, problem z temperaturą

Post Reply
cinek193

Wed Jan 16, 2019 6:26 pm

Witam Serdecznie. Na początku chciałem zaznaczyć, że jestem nowym użytkownikiem, który dziś dopiero zaczął swoją przygodę.
Mój problem polega na tym, że posiadam Sonoofa w wersji Basic. Posiada on 4 piny.
Zabawę zacząłem od wgrywania fw. Poszło bez najmniejszych problemów. Wgrałem Multiboard by Espablo.
Podczas konfiguracji wybrałem typ czujnika DS18B20. Jak wejście danych użyłem GPIO3 czyli RX.
Urządzenie loguje się do chmury niestety nie widzę temperatury tzn w cloudzie posiadam zaznaczone 2 czujniki niestety żadne nie rejestruje temperatury.
Czujnik posiadam oryginalny od sonoff'a czyli był zarobiony wejściem jack 3.5 ( ? ). Został obcięty i przylutowany do gniazda w kolejności :
Czerwony +3.3V
Żółty RXX
Czarny GND.

Problem polega na tym, że nie odczytuje żadnych wartości a drugi to, że w panelu pojawiły mi się dwa czujniki. Proszę o sugestię oraz wyrozumiałość ponieważ dopiero zaczynam.
Spowodowane jest to brakiem rezystora ? Nie dodałem go ponieważ uznałem, że skoro był to oryginalnie zarobione do sonoofa to nie potrzebuje ale nie wziąłem pod uwagę tego iż wersje dedykowane mogą mieć go na płycie wlutowany.
Post Reply