Pompa cyrkulacyjna

Bernas
Posty: 43
Rejestracja: wt sty 29, 2019 9:15 am

Ponieważ jest to mój pierwszy post na tym forum chciałbym wszystkich bardzo serdecznie powitać ;)

Jak łatwo się domyślić skoro sie tu pojawiłem to mam problem pewnie wynikający z mojej nie wiedzy i dlatego chciałbym prosić kogoś bardziej ogarniętego w temacie o pomoc.

Mam zamiar podłączyć pompę cyrkulacyjną od ciepłej wody użytkowej poprzez sonoffa z Suplą. Chciałbym żeby działała ona po włączeniu jej smart fonem przez zadany z góry czas np 2 min. a następnie żeby się automatycznie wyłączyła tak żebym nie musiał pamiętać o jej ręcznym wyłączeniu tak jak zresztą mam do tej pory przy sterowniku kotła. Czy jest taka możliwość ?
Awatar użytkownika
dawidd
Posty: 615
Rejestracja: wt gru 19, 2017 12:45 pm

viewtopic.php?f=24&t=4340
bez sterowanie smartfonem ale może i lepiej
A top o czym piszesz z to możesz rozwiązać automatem schodowym, soft np incan
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Tylko firmware z obsługą "automatu schodowego".
Cały czas nie mam kiedy tego dokończyć. Część.... https://github.com/SUPLA/supla-core/blo ... oto.h#L293
Pozostało zrobienie po stronie ESP jakiegoś sensownego "liczydła" czasu bez bezpośredniego użycia timera.
Awatar użytkownika
michael
Posty: 1299
Rejestracja: śr lis 09, 2016 8:00 am
Lokalizacja: Wojkowice

Hej,
jest taka możliwość. Wgrywasz, np. soft Multiboard do Sonoff'a. W Cloud'zie ustawiasz funkcję Automat Schodowy.
Jest to jednak rozwiązanie średnie bo w końcu licznik wykończy tego Sonoff'a :) Mimo wszystko u mnie to tak śmiga sporo czasu i Sonoff nadal żyje. Lepszym rozwiązaniem będzie coś z pamięcią FRAM (o co biega to niech tutaj się wypowiedzą inni :) )
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2808
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

FRAM do mnie płynie z Chin i będę próbował zaimplementować wspomniane liczydło po stronie ESP. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
Awatar użytkownika
dzikusk
Posty: 204
Rejestracja: wt maja 01, 2018 7:24 pm
Lokalizacja: Bolesławiec

Ja to zrobiłem inaczej. Ustawiłem sobie 1 harmonogram, który daje komendę "wyłącz" co 5 minut. Dzięki temu gdy włączysz smartfonem tę pompę to na pewno w ciągu kilku minut się sama wyłączy.
Mój czujnik pogodowy
https://krasnikgorny.aqi.eco/pl
Awatar użytkownika
michael
Posty: 1299
Rejestracja: śr lis 09, 2016 8:00 am
Lokalizacja: Wojkowice

dzikusk pisze: pn lut 04, 2019 8:09 am Ja to zrobiłem inaczej. Ustawiłem sobie 1 harmonogram, który daje komendę "wyłącz" co 5 minut. Dzięki temu gdy włączysz smartfonem tę pompę to na pewno w ciągu kilku minut się sama wyłączy.
Genialne! :D
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
elhenio
Posty: 198
Rejestracja: wt sty 02, 2018 1:30 pm

Zakładając, że masz już sonoff i wszystko połączone to nie jest najprościej kupić przekaźnik czasowy lub samemu zlutować timer... pozostaje jeszcze kwestia, że trzeba pamiętać o włączeniu.

PS
Jak masz włamaniówke w domu to też jest dobre rozwiązanie do sterowania.
Ja osobiście używam SSWiN do sterowania cyrkulacja. Czujki w łazience, kuchni i toalecie pobudzone włączają cyrkulację na 10 min. od pobudzenia. Tu można dodać też szereg warunków.
Pozdrawiam
elhenio
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nie wystarczy zdobywać mądrości, trzeba jeszcze z niej korzystać.
sebm
Posty: 4
Rejestracja: pt sty 11, 2019 7:04 am

Rozwiązań cyrkulacji jest dużo, w zależności co komu pasuje.
Mi jest potrzebna gorąca woda 2 razy dziennie, rano i wieczorem, w ciągu dnia sporadycznie.
Kilka lat sprawdza się rozwiązanie ze sterownikiem rf 433, załączającym przekaźnik (pompę) na kilka minut.
W łazienkach są piloty.
Pomyślałem, że fajnie by było móc też załączać pompę z supli. Zastanawiałem się jak wifi pożenić z rf 433.
Wymyśliłem, że użyję Sonoffa SV, który podłączę do przycisku pilota. Mało eleganckie rozwiązanie, ale chyba najprostsze i szybkie do wykonania.
Awatar użytkownika
dzikusk
Posty: 204
Rejestracja: wt maja 01, 2018 7:24 pm
Lokalizacja: Bolesławiec

michael pisze: pn lut 04, 2019 8:23 am
dzikusk pisze: pn lut 04, 2019 8:09 am Ja to zrobiłem inaczej. Ustawiłem sobie 1 harmonogram, który daje komendę "wyłącz" co 5 minut. Dzięki temu gdy włączysz smartfonem tę pompę to na pewno w ciągu kilku minut się sama wyłączy.
Genialne! :D
Wystarczy tak:
Obrazek
Mój czujnik pogodowy
https://krasnikgorny.aqi.eco/pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”