dht11

Andreas112
Posty: 22
Rejestracja: śr sty 23, 2019 1:25 pm
Lokalizacja: Grays

Siemanko!
Doklejam się do tematu ale z troszeczkę innym zagadnieniem.......otóż........mam takiego gotowca https://www.ebay.co.uk/itm/ESP8266-ESP- ... ctupt=true i do niego chcę jeszcze dokleić DHT11 ponieważ interesuje mnie taki efekt końcowy https://www.youtube.com/watch?v=EOwaKpxijXI&t=3s ale w supli.I tutaj po kilku dniach spędzonych na #szukaj nie znalazłem odpowiedniego wsadu do mojego esp( jest też mała szansa że coś przoczyłem). Jeżeli ktoś z szanownych kolegów mógłby mnie nakierować na taki to będę bardzo wdzięczny, a jeżeli nie to czy istnieje możliwość napisania takowego. W efekcie końcowym chciałbym uzyskać taki efekt jak na załączonym filmiku powyżej ale w instancji supli. Domyślam się że można to załatwić 50/50 czyli DHT+sceny (chyba?) ale mnie interesuje możliwość pracy modułu niezależnie. Przykładowo w chmurce będą ustawienia histerezy wilgotności do załączenia przekaźnika dla wentylatora i w zadanym zakresie będzie sobie żyło własnym życiem :lol: . Przeszukując forum nie natknołem się na takie właśnie rozwiązanie a coś mi się wydaje że nie tylko ja tak kombinuje :D .
Gucio2607.
Posty: 508
Rejestracja: wt sie 22, 2017 1:56 pm

Słabo szukałeś..
Screenshot_20190221-141629.jpg
Screenshot_20190221-141629.jpg (200.7 KiB) Przejrzano 2461 razy
A więc u mnie dht22+sonoff+supła scripts
Zainstalowane:
11x sonoff basic, 1x sonoff gate, 1x Yunshan, 2x H801, 7x sonoff touch(1,2,3 gang), 1x sonoff 4ch PRO
Andreas112
Posty: 22
Rejestracja: śr sty 23, 2019 1:25 pm
Lokalizacja: Grays

Andreas112 pisze: czw lut 21, 2019 12:20 pm Siemanko!
Doklejam się do tematu ale z troszeczkę innym zagadnieniem.......otóż........mam takiego gotowca https://www.ebay.co.uk/itm/ESP8266-ESP- ... ctupt=true i do niego chcę jeszcze dokleić DHT11 ponieważ interesuje mnie taki efekt końcowy https://www.youtube.com/watch?v=EOwaKpxijXI&t=3s ale w supli.I tutaj po kilku dniach spędzonych na #szukaj nie znalazłem odpowiedniego wsadu do mojego esp( jest też mała szansa że coś przoczyłem). Jeżeli ktoś z szanownych kolegów mógłby mnie nakierować na taki to będę bardzo wdzięczny, a jeżeli nie to czy istnieje możliwość napisania takowego. W efekcie końcowym chciałbym uzyskać taki efekt jak na załączonym filmiku powyżej ale w instancji supli. Domyślam się że można to załatwić 50/50 czyli DHT+sceny (chyba?) ale mnie interesuje możliwość pracy modułu niezależnie. Przykładowo w chmurce będą ustawienia histerezy wilgotności do załączenia przekaźnika dla wentylatora i w zadanym zakresie będzie sobie żyło własnym życiem :lol: . Przeszukując forum nie natknołem się na takie właśnie rozwiązanie a coś mi się wydaje że nie tylko ja tak kombinuje :D .
Dzięki za szybką odpowiedź :) ale tak jak pisałem bardziej interesuje mnie praca niezależna a dodatkowo możliwość zmian poprzez Suplę(chmurę). Doceniam zainteresowanie i ponawiam pytanie.
Zybi
Posty: 1511
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 4:24 pm

Zerknij tu:
viewtopic.php?f=11&t=3665

Dla DHT11 i DHT22 też mam opracowane projekty, ale nie zrobisz tego na tym przekaźniku z ESP-01.
Andreas112
Posty: 22
Rejestracja: śr sty 23, 2019 1:25 pm
Lokalizacja: Grays

Otototo właśnie (chyba)chodzi, Zibi-Mistrzu napisałeś że temat do skasowania???? to raz, dwa ja mam na myśli esp01s(pomijam już ten przekaźnik) ze względu na rozmiary przedewszystkim i schowanie wszystkiego w obudowie wentylatora:) a co do samego sofciku to rozumiem że podsyłasz indywidualnie??
Zybi
Posty: 1511
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 4:24 pm

Andreas112 pisze: pt lut 22, 2019 9:09 am Otototo właśnie (chyba)chodzi, Zibi-Mistrzu napisałeś że temat do skasowania???? to raz, dwa ja mam na myśli esp01s(pomijam już ten przekaźnik) ze względu na rozmiary przedewszystkim i schowanie wszystkiego w obudowie wentylatora:) a co do samego sofciku to rozumiem że podsyłasz indywidualnie??
Projekt przeznaczony jest do modułu WeMos i pochodnych. Na ESP-01 zbyt mało pinów jest do dyspozycji.
peet_peet
Posty: 19
Rejestracja: pn cze 22, 2020 9:33 am

Wiem, że stary odgrzewany temat, ale...
mam zestaw podobny jak w temacie czyli ESP01 i DS18B20 na podstawce
wgrałem soft dedykowany jak sądzę temu rozwiązaniu, tylko nie mogę zmusić ESP do rozgłaszania sieci, żeby to skonfigurować.
W sumie to w temacie nikt rozwiązania nie znalazł, ale to było jakiś czas temu więc może ktoś ma odpowiedź?
Czy przeszkodą może być mały mod w postaci udostępnienia trybu deep sleep ?
chciałem uruchomić kilka takich bezprzewodowych termometrów ale na razie d....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”