Shelly 1 v3 Mruga

Awatar użytkownika
Vallhalen
Posty: 163
Rejestracja: pn gru 10, 2018 9:25 am
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Ponieważ dzieje się to zawsze gdy nie ma mnie w domu to polegam wyłacznie na informacji zwrotnej od szanownej koleżanki małżonki:

W ciągu ostatnich 2 tygodni odnotowano 2 razy sytuacje w której shelly samo włącza i wyłącza światło jednokrotnie. szybki on/ off
Ktos gdzies na innym wątku pisał, ze u niego też się tak działo i już nie kupi shelly. Co to powoduje? Hard? A może jednak soft?
Wyrzucić w kibel i kupić wielkie odpowiedniki Zamela które nie zmieszczą się do puszki i są znacznie droższe?
Zawsze pozytywny :)
Trochę Shelly + Supla + Zamel + Tradfri z Ikea z żarówkami + google home.
Awatar użytkownika
michael
Posty: 1299
Rejestracja: śr lis 09, 2016 8:00 am
Lokalizacja: Wojkowice

Wyrzuć :)
U mnie te same problemy i do tego padają jak muchy jedno po drugim :D

Osobiście skutecznie wyleczyłem się z tego "wynalazku".
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
plnuker
Posty: 97
Rejestracja: ndz gru 30, 2018 10:11 pm

Jak z żywotnoscia shelly 2? Na dniach ma sie pojawić 2.5...
Misiu
Posty: 27
Rejestracja: śr kwie 25, 2018 12:01 pm

plnuker pisze: wt lut 05, 2019 9:44 pm Jak z żywotnoscia shelly 2? Na dniach ma sie pojawić 2.5...
Mógłby się jeszcze ktoś podzielić opiniami? Chcę zamówić kilka sztuk i po natrafieniu się na ten wątek mam poważne obawy.
Mam w domu OpenHab'a i na razie "bawię się" urządzeniami po MQTT, stąd wybór padł na Shelly - ma swój soft i domyślnie obsługuje MQTT.
Przymierzam się do Supli, ale brakuje mi kilku urządzeń, które są dla mnie niezbędne. Idealnie gdybym mógł kupić gotowe, certyfikowane, np od Zamel'a, ale myślę że są do zbudowania samemu (zewnętrzny czujnik temperatury i nasłonecznienia)

Shelly wychodzą nieco taniej od odpowiedników z Zamel'a, tym bardziej że można na nie wgrać Supla, ale to dopiero po przesiadce z OpenHab'a.

Ktoś jeszcze miał podobne objawy z Shelly?
vajera
Posty: 387
Rejestracja: śr paź 31, 2018 7:58 am

Mam 4x Shelly 2 do obsługi rolet na parterze (na piętrze wykułem dziury w ścianie za puszką pod SRW-01, na dole nie chciało mi się tyle kuć ;) ) - działają bezawaryjnie gdzieś tak od miesiąca, mam też jedno Shelly 2 jak kontroler oświetlenia, ale to dopiero od tygodnia.

W trakcie montażu tych 4 roletowych zużyłem łącznie 7 sztuk Shelly 2:
- jedna dała się zaprogramować i od strony ESP działa (na zasilaniu z programatora), ale na 230V już nie (padła przetwornica?),
- druga padła kilka minut po podłączeniu do 230V rolety i już się nie podniosła (wcześniej w trakcie testów działała),
- trzecią spaliłem z własnej winy podłączając silnik rolety do wejścia przycisku (wyszedł z niej dym, roleta na szczęście działa dalej).

Podsumowując cenowo wyszło prawie na to samo, ale może to cena krzywej uczenia ;)
Awatar użytkownika
Vallhalen
Posty: 163
Rejestracja: pn gru 10, 2018 9:25 am
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Jak wasze Shelly po czasie? Rewizji już dziesiątki się pojawiło ;)
Zawsze pozytywny :)
Trochę Shelly + Supla + Zamel + Tradfri z Ikea z żarówkami + google home.
tomkowski
Posty: 372
Rejestracja: wt paź 09, 2018 7:16 pm
Lokalizacja: Orzesze

Vallhalen pisze: sob maja 29, 2021 4:32 pm Jak wasze Shelly po czasie? Rewizji już dziesiątki się pojawiło ;)
Mam kilka shelly 1 z początków mojej przygody z SUPLA. Działają na sofcie od @lukfud. Zero problemów.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”