SUPLA GSM czyli sim800L komunikacja z SUPLA tam gdzie nie ma wifi a jest sieć GSM.

Arek.kandula
Posty: 393
Rejestracja: pn gru 24, 2018 8:52 am

Posępne pytanko z innej beczki.jakiej sieci polecacie kartę do rutera który będzie obsługiwał wyłącznie z 4 sonoffy.pozdrwiam
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 4011
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Przede wszystkim to sprawdź, którzy operatorzy komórkowi mają najlepszy zasięg w miejscu, w którym będzie router. Bo jak wybierzesz najtańszą ofertę, a okaże się, że router przełącza się co chwilę między odległymi stacjami bazowymi, to wynikną z tego tylko i wyłącznie problemy.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Arek.kandula
Posty: 393
Rejestracja: pn gru 24, 2018 8:52 am

W domu mamy mobilny t mobile i śmiga dobrze.wiec chyba to zostanie
kuris
Posty: 149
Rejestracja: śr maja 23, 2018 5:02 am
Lokalizacja: Żywiec

Interesuje mnie taka rzecz czy będzie to tak działać.
Wemos do niego podłączony moduł gsm i pojedynczy przekaźnik np. z arduino. W kodzie wpisuje dane do mojego konta supla i na Cloud pojawia mi się mój przekaźnik z wemosa.
Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2279
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

kuris pisze: pt lip 12, 2019 5:33 am Interesuje mnie taka rzecz czy będzie to tak działać.
Wemos do niego podłączony moduł gsm i pojedynczy przekaźnik np. z arduino. W kodzie wpisuje dane do mojego konta supla i na Cloud pojawia mi się mój przekaźnik z wemosa.
Wemos wtedy nie potrzebny jak nie ma wifi. Wystarczy arduino nano.
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
kuris
Posty: 149
Rejestracja: śr maja 23, 2018 5:02 am
Lokalizacja: Żywiec

OK pasuje może być nano, dałbyś radę coś takiego stworzyć??
Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2279
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

kuris pisze: pt lip 12, 2019 8:34 pm OK pasuje może być nano, dałbyś radę coś takiego stworzyć??
Nie wiem więc nie powiem czy dam sobie radę czy nie - nie jestem programistą i dopiero stawiam pierwsze kroki w Arduino. Na pewno nie w tym tygodniu. Braki w czasie .
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2279
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

W sumie to muszę wrócić do tego projektu. Fajnie by było podłączać moduly esp lub nano gdzie nie mamy wifi . Ktoś mi tylko podpowie jak po rx tx zrobic komunikacjię esp z sim800l do supla?
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
adgl
Posty: 52
Rejestracja: śr lip 24, 2019 5:14 pm
Lokalizacja: Tychy

Napięcie na linii RX i TX modułu sim800L powinno być max 2,7V czy nie trzeba uzupełnić schemat o rezystory. Prąd pobierany w piku to nawet 2A. Jedna bateria 18650 to moze być za mało. Piszę o tym gdyż dużo użytkowników ma problem z zasilaniem tego modułu a jak jest niepewne to układ się resetuje. Kolega QLQ bardzo mnie tym projektem zainteresował i czekam na mój zamówiony egzemplarz sim800l do testów.
Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2279
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

adgl pisze: pt wrz 13, 2019 3:29 am Napięcie na linii RX i TX modułu sim800L powinno być max 2,7V czy nie trzeba uzupełnić schemat o rezystory. Prąd pobierany w piku to nawet 2A. Jedna bateria 18650 to moze być za mało. Piszę o tym gdyż dużo użytkowników ma problem z zasilaniem tego modułu a jak jest niepewne to układ się resetuje. Kolega QLQ bardzo mnie tym projektem zainteresował i czekam na mój zamówiony egzemplarz sim800l do testów.
Na rx i tx nie trzeba. Co do piku podczas łączenia to tak masz rację. Trzeba zmienić kondensator na duzy na sim800l.
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”