Moduł bramowy - szukam rozwiązania

Awatar użytkownika
bukox
Posty: 107
Rejestracja: czw sty 03, 2019 10:58 am

Witam,
Niedawno zacząłem zabawę z Suplą - mam już kilka urządzeń i przyszedł czas na bramę. Chciałbym móc nią sterować i z poziomu telefonu i przycisku ściennego. Na myśl przychodzi mi tylko Wifi/RF a to ma np. Sonoff RF ale nie znalazłem wersji beznapięciowej na wyjściu. Pytanie więc jak do tego podejść - czy dalej szukać takiego urządzenia albo kogoś kto je przerobi czy może są inne/lepsze rozwiązania. Wymagania mam takie:
1. Sterowanie telefonem i przyciskiem naściennym (czyli WiFi i/lub radiowo)
2. Podpięty termometr i czujnik otwarcia bramy.
Zamel SRW-01 (7x) + Zamel SBW-01 (2x) + Shelly1 (9x) + Sonoff Basic (7x) + Sonoff TH10 (2x) + Sonoff TH16 (1x) + Sonoff Mini (1x) + Sonoff SV (2x) + GoSund SP111 (8x)
mirizag
Posty: 121
Rejestracja: pn sty 02, 2017 6:36 pm

Możesz zastosować Yunshan-a tu masz wątek viewforum.php?f=39
ErroR
Posty: 14
Rejestracja: śr sty 17, 2018 5:32 pm

Stosujesz Yunshan'a, wgrywasz na niego multifirmware i wybierasz Yunshan z obsługą czujnika temperatury (np. DHT11).
Położenie bramy również odczytasz z tego modułu, musisz tylko poszukać odpowiednie piny (bezproblemowo).
Żeby miec również wyłącznik naścienny musisz pod to samo wejście w silniku ( beznapięciowe ) podkręcić normalny wyłącznik dzwonkowy naścienny.
Awatar użytkownika
bukox
Posty: 107
Rejestracja: czw sty 03, 2019 10:58 am

Czyli podsumowując - nie szukać modułu z obsługą WiFi/RF bo wystarczy zwykły na WiFi podpięty pod oryginalny sterownik bramy sterowany radiowo dostarczany wraz zestawem i w ten sposób sterować bramą poprzez telefon i radiowy pilot? Czy to będzie współpracować z każdym fabrycznym sterownikiem radiowym?

I druga sprawa - czy ten Yunshan (którego nie mogę nigdzie znaleźć jako gotowca) jest w czymś lepszy od Sonoffa Basic z od razu podpiętym termometrem i czujnikami otwarcia bramy?
Zamel SRW-01 (7x) + Zamel SBW-01 (2x) + Shelly1 (9x) + Sonoff Basic (7x) + Sonoff TH10 (2x) + Sonoff TH16 (1x) + Sonoff Mini (1x) + Sonoff SV (2x) + GoSund SP111 (8x)
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Sonoff-a do bramy nie używaj chyba, że wiesz co robisz.
Yunshan - tu nie masz gwarancji, że nie będzie zakłócał Ci pilotów RF. (Były takie przypadki)
Zamel SBW-01 - tu masz gwarancję, że urządzenie nie zakłóci Ci pilotów.
Awatar użytkownika
bukox
Posty: 107
Rejestracja: czw sty 03, 2019 10:58 am

1. Dlaczego nie używać Sonoffa do bramy? Chodzi o 230V? Jest jeszcze ewentualnie wersja SV.
2. Czy dobrze myślę, żeby po prostu dołożyć moduł bramowy WiFi do fabrycznego sterownika i w ten sposób mieć oba sposoby sterowania czyli wbudowany radiowy i dołożony WiFi?
3. Czy jest szansa, że trafię na taki sterownik bramowy do którego nie będę wstanie podłączyć Zamela SBW-01?
Zamel SRW-01 (7x) + Zamel SBW-01 (2x) + Shelly1 (9x) + Sonoff Basic (7x) + Sonoff TH10 (2x) + Sonoff TH16 (1x) + Sonoff Mini (1x) + Sonoff SV (2x) + GoSund SP111 (8x)
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

1. Dlatego viewtopic.php?f=43&t=3976
2. Tak
3. Jeszcze się nie spotkałem
Awatar użytkownika
bukox
Posty: 107
Rejestracja: czw sty 03, 2019 10:58 am

Ok przekonałeś mnie. Dzięki za info.
Zamel SRW-01 (7x) + Zamel SBW-01 (2x) + Shelly1 (9x) + Sonoff Basic (7x) + Sonoff TH10 (2x) + Sonoff TH16 (1x) + Sonoff Mini (1x) + Sonoff SV (2x) + GoSund SP111 (8x)
Awatar użytkownika
bukox
Posty: 107
Rejestracja: czw sty 03, 2019 10:58 am

Jeszcze 1 pytanie bo pisałeś wcześniej o problemach z pilotami. Mam obecnie moduł 12 V sterowany WiFI i RF podłączony pod zaczep w furtce. Moduł jest umieszczony w puszce wraz z zasilaczem, który podłączony jest do gniazdka tuż obok. Sterowanie poprze WiFi działa idealnie (więc instalacja jest poprawna) ale zasięg pilota radiowego jest tragiczny. Stojąc dosłownie za rogiem na którym jest moduł naciśnięcie i przytrzymanie przycisku na pilocie powoduje bardzo szybkie otwieranie i zamykanie zaczepu zamiast stałego otwarcia. Próbowałem 2 różnych pilotów i problem jest ten sam. Pilot i moduł dosłownie muszą się widzieć i nie mieć żadnych przeszkód aby działać poprawnie. Co może być przyczyną? Wspomniane zakłócenia?
Zamel SRW-01 (7x) + Zamel SBW-01 (2x) + Shelly1 (9x) + Sonoff Basic (7x) + Sonoff TH10 (2x) + Sonoff TH16 (1x) + Sonoff Mini (1x) + Sonoff SV (2x) + GoSund SP111 (8x)
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Wyłącz wszystko poza odbiornikiem pilota i sterownikiem bramy oczywiście. Będziesz wiedział czy jakiś sprzęt zakłóca Ci pilota.
Bardzo często kiepskiej jakości układy zasilania powodują takie problemy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”