Shelly 1 jako moduł bramowy

drivermax
Posty: 4
Rejestracja: ndz kwie 21, 2019 12:39 pm

Witam,
Czy istnieje skompilowany soft do wykorzystania shelly 1 jako moduł sterowania bramą? Sterowanie przekaźnikiem działa bez problemu, jednak nie mogę poradzić sobie z podłączeniem kontaktrona pod shelly (nie pokazuje stanu otwarcia/zamknięcia bramy). Dobrze by było wykorzystać przystosowane pod button złącze GPIO5 w tym module, a jeśli nie to pozostałe porty GPIO są na złączu serwisowym.
ragnarok
Posty: 15
Rejestracja: wt gru 18, 2018 12:58 pm

podczepie sie pod watek, zeby nie dublowac.
chcialbym wykorzystac shelly1 jako otwieraczke do drzwi z elektrozaczepem, wgralem multiboarda ustawilem bistable ale na cloudzie widnieje jako wlacznik swiatla lub zasilania.
Awatar użytkownika
wojtas567
Posty: 2214
Rejestracja: ndz kwie 03, 2016 7:16 pm
Lokalizacja: Olsztyn

A jak zmienisz na mono.. to co się zmienia?
Pozdrawiam
Wojtek
ragnarok
Posty: 15
Rejestracja: wt gru 18, 2018 12:58 pm

tak samo bez roznicy
Awatar użytkownika
wojtas567
Posty: 2214
Rejestracja: ndz kwie 03, 2016 7:16 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Więc ta wersja softu nie obsługuje takiej opcji
Pozdrawiam
Wojtek
ragnarok
Posty: 15
Rejestracja: wt gru 18, 2018 12:58 pm

soft od espablo:

"3. Przyciski w trybie bistabilnym mamy do wyboru wszystkie możliwe opcje sterowanie przekaźniki em np. gate, brama itp. "

jak zwieram SW do L to wylacza i wlacza tak jak mi zalezy zeby bylo. Ale ja nie bede fizycznie sterowac shelly tylko przez cloud ale w cloudzie mam stadnardowy wlacznik i wylacznik.
drivermax
Posty: 4
Rejestracja: ndz kwie 21, 2019 12:39 pm

Jestem blisko rozwiązania tego problemu, jednak brakuje mi w oprogramowaniu Multiboard wyłączenia wewnętrznego pull-up w shelly 1 na wybranym GPIO (w moim przypadku GPIO5).
Robo-tech
Posty: 9
Rejestracja: ndz mar 24, 2019 11:13 am

Ja dziś sobie siadłem w chwili wolnego czasu i napisałem prosty skrypt (w supla widać wszystkie opcje). Wszystko działa ładnie ale niestety jak pisze poprzednika jest problem z GPIO5 (SW do L) - niestety nie działa. Ale coś mi się wydaje, że ma być High a nie Low

Jeszcze poszperam co z tym fantem.

edit. 1
Po godzinie zabawny mam już wyłączanie (zostało włączanie) i jeden sfajczony Shelly :D Podłączyłem się tylko pod TX i RX aby debugować a tu bumm :shock:

Patrzę sobie teraz na PCB i trochę jestem zdziwiony. Odległość od jakiejś tam ścieżki do ścieżeczki od przekaźnika (pod który możemy przecież podłączyć 16A to jakieś 0.3mm ! Nie wierzę, że to jest bezpieczny odstęp izolacyjny. W Sonoff swego czasu byłą to dziura na 2mm a teraz izolowane kable a tu zoonk :)

edit 2
Gotowe. Tak jak myślałem Shelly pierdoły pisze, że na GPIO5 jest low - czyta tu High. Jutro jakiś mały interfejs do konfiguracji i jak ktoś chętny do testu to PW.
Ostatnio zmieniony czw maja 02, 2019 6:52 pm przez Robo-tech, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18344
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Robo-tech pisze: czw maja 02, 2019 4:39 pm Ja dziś sobie siadłem w chwili wolnego czasu i napisałem prosty skrypt (w supla widać wszystkie opcje). Wszystko działa ładnie ale niestety jak pisze poprzednika jest problem z GPIO5 (SW do L) - niestety nie działa. Ale coś mi się wydaje, że ma być High a nie Low

Jeszcze poszperam co z tym fantem.

edit.
Po godzinie zabawny mam już wyłączanie (zostało włączanie) i jeden sfajczony Shelly :D Podłączyłem się tylko pod TX i RX aby debugować a tu bumm :shock:

Patrzę sobie teraz na PCB i trochę jestem zdziwiony. Odległość od jakiejś tam ścieżki do ścieżeczki od przekaźnika (pod który możemy przecież podłączyć 16A to jakieś 0.3mm ! Nie wierzę, że to jest bezpieczny odstęp izolacyjny. W Sonoff swego czasu byłą to dziura na 2mm a teraz izolowane kable a tu zoonk :)
Między innymi z tego powodu uważam CE dla Shelly za mocno wątpliwe.
Awatar użytkownika
Espablo
Posty: 1754
Rejestracja: śr cze 29, 2016 5:04 pm
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

pzygmunt pisze: czw maja 02, 2019 6:49 pm Między innymi z tego powodu uważam CE dla Shelly za mocno wątpliwe.
Też mam takie zdanie. Moduł niby ma duże możliwości ale CE ma chyba wyssane z palca. Minimalizacja ma swoje granice i nawet CE nie jest tu potrzebne by to zweryfikować. Powiem tak, Shelly bardzo mi się podoba i kibicuję im, ale z bezpieczeństwem to mu baaaaardzo daleko i nie wiem jak jest z reklamacjami bo nie mam takiego modułu.
Każde urządzenie elektryczne działa o wiele lepiej jeśli podłączysz je do prądu. :? :roll:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”