Firmware do rolet dla silniczka krokowego

Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

mp314 pisze: pn cze 29, 2020 8:03 pm Witam,
trafiłem na Twój filmik dotyczący rolety, chętnie bym spróbował zmajstrować takie dzieło, ale niestety trafiłem na przeszkody z Arduino, biblioteki zostały pobrane, URL w Preferencje dodany, biblioteki Supla pobrane, a wyskakują takie błędy :
W tych komunikatach nie ma żadnego błędu. Wszystko poszło ok i wgrało się na ESP.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
mp314
Posty: 10
Rejestracja: pn cze 29, 2020 7:49 pm

W takim razie nie wiem co zrobiłem źle, w wyszukiwaniach sieci nie występuje te urządzenie.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

mp314 pisze: wt cze 30, 2020 4:57 pm W takim razie nie wiem co zrobiłem źle, w wyszukiwaniach sieci nie występuje te urządzenie.
Tzn ? Gdzie go szukasz? Jeśli wpisałeś odpowiednie dane do logowania do swojej sieci WiFi, oraz podałeś odpowiednie dane do logowania do serwera supli (w metodzie begin() ), to urządzenie powinno się zarejestrować na serwerze supli. Oczywiście trzeba mieć włączoną rejestrację urządzeń na cloud.supla.org (lub na prywatnej instancji clouda)
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Gawel
Posty: 1
Rejestracja: sob wrz 05, 2020 5:16 pm

Po zatrzymaniu silnika krokowego, zostaje włączona cewka. Czy to normalne? Czy coś pomieszałem?
radzik_r
Posty: 390
Rejestracja: ndz sie 11, 2019 5:32 pm

Gawel pisze: sob wrz 05, 2020 5:22 pm Po zatrzymaniu silnika krokowego, zostaje włączona cewka. Czy to normalne? Czy coś pomieszałem?
Raczej biblioteka zostawia włączony jeden lub dwie cewki.
Ja gdy używałem tej biblioteki to na koniec dawałem warunek else w którym wyłączałem wszystkie piny sterujące silnikiem

Kod: Zaznacz cały

 if ( digitalRead(switch_1_pin) == LOW ) {
     stepper.step(-1);
}
else if ( digitalRead(switch_2_pin) == LOW ) {
     stepper.step(1);
     }
else {
digitalWrite(pinsterujacy1, LOW;
digitalWrite(pinsterujacy2, LOW;
digitalWrite(pinsterujacy3, LOW;
digitalWrite(pinsterujacy4, LOW;
}
Awatar użytkownika
lukosław
Posty: 116
Rejestracja: pn paź 28, 2019 8:20 am

Cześć.

Wrzuciłem soft Wojtka na wemosa. Wszystko wygląda OK do momentu kiedy w aplikacji Androidowej otwieram szczegóły tego kanału. Na dole w "procent zamknięcia" mam status "kalibracja", a moduł nie reaguje na przyciski zamykania/otwierania (diody nie migają, ani animacja zamykania/otwierania rolety nie pojawia się).
Może ktoś podpowie co jest nie tak ?
Awatar użytkownika
wojtas567
Posty: 2209
Rejestracja: ndz kwie 03, 2016 7:16 pm
Lokalizacja: Olsztyn

A ustawiłeś czasy otwierania i zamykania?
Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
lukosław
Posty: 116
Rejestracja: pn paź 28, 2019 8:20 am

Ostatecznie udało się. Nie wiem do końca co pomogło. Być może tuż po rejestracji modułu i ustawieniu czasów, potrzebował trochę więcej czasu na rozruch, ale ważne że działa :)
jacentyszczecin
Posty: 2
Rejestracja: wt wrz 17, 2019 8:19 pm

Czy ma ktoś gotowy soft dla silnika 28BYJ-48 ?
Awatar użytkownika
lukosław
Posty: 116
Rejestracja: pn paź 28, 2019 8:20 am

Cały ten wątek dotyczy tego właśnie silnika...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”