Chyba jestem NOOB'em - 3 pytania dotyczące Sonoff Touch, Yunshan i ARILUX

paweldaw
Posty: 6
Rejestracja: czw sty 17, 2019 8:04 pm

Witam wszystkich.

Wychodzi na to, że jestem totalnym NOOB'em.
Nurtują mnie 3 pytania na które nie znalazłem odpowiedzi na forum.

1. Czy istnieje możliwość zmuszenia Sonoff Touch do automatycznego wyłączenia światła po zadanym czasie?

Moje kochane dzieci przyzwyczaiły się już do tego, że w domu od dłuższego czasu funkcjonują urządzenia Smart. W związku z powyższym w każdej chwili mogą wyłączyć światła w pokojach z dowolnego miejsca (bo przecież telefony mają niemal przyklejone do dłoni) czy rzucić komendą do Google Home. Problem pojawia się przy wyjściu z domu - bo przecież trzeba telefon od ręki odkleić, założyć buty, wziąć plecak czy kurtkę no i trzymając w jednym ręku power banka a w drugim ręku klucze zamknąć drzwi... zatem komu by się chciało/kto by pamiętał zgasić światło w przedpokoju. Oczywiście durny tatuś zamiast wziąć pasa i nauczyć jednego z drugim gaszenia światła (tak po wejściu do domu jak i przy wyjściu) znalazł AFE Firmware i realizuje automatyczne wyłączenie światła po zadanym czasie (3 min 40 sek) w "konkurencyjnym" oprogramowaniu. W miarę rozbudowy systemu stwierdzam, że jednak chciałbym mieć wszystkie urządzenia w jednym miejscu i na jednej platformie.

2. Czy istnieje oprogramowanie do Yunshan umożliwiające podłączenie przycisku bistabilnego (niestety musi być bistabilny) do portu innego niż GPIO-0 (reset)

Ledy pod szafkami na dzień dzisiejszy nie są Smart - czas to zmienić :) Niestety instalacja elektryczna jest za szaflami a przełącznika kołyskowego umocowanego w szafce boje się ruszyć tak więc jedynym sensownym rozwiązaniem jest podłączenie modułu za wejściem 12V - a tutaj nie znalazłem nic ciekawszego niż Yunshan.

3. Czy ARILUX SL-LC 01 ma te same bebechy co Arilux AL-LC01?

Kupiłem na Banggood kontroler ledów RGB (https://www.banggood.com/ARILUX-AL-LC01 ... rehouse=CN) ale nie wiem czy można do niego dograć firmware od @Zybi.

Pozdrawiam,
Paweł
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”