Sonoff Touch mruga

Awatar użytkownika
Vallhalen
Posty: 163
Rejestracja: pn gru 10, 2018 9:25 am
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Podłączam dziś swoją nagrodę konkursową Panowie a ta mruga jak oszalała, obrazki ponizej zapewne tym z was ktorzy wiedza co robią wszystko powiedza ;)

Według ponizszego podlaczylem:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

w oprogramowaniu wyklikalem wszystko jak zwykle w shellych i widzialem urzadzenie na stronie moja supla (termometr tez bylo widac, to normalne? ) zostawilem tylko "software update na "no".

Cos robie źle ze mruga ? Słychac jak "klika". Przypuszczam ze to moj brak wiedzy a nie cos z softem powoduja problemy.

Teraz w efekcie nie moge sie dostac spowrotem do konfiguacji nawet bo nie jestem w stanie kliknac 10 razy ;)
Soft wgrywany przez Przemka 2.7.9. nowszy niz na wszystkich pozostalych urzadzonkach i to tyle co ejstem w stanie powiedziec zeby bylo konstruktywnie.
Ostatnio zmieniony wt cze 11, 2019 4:42 pm przez Vallhalen, łącznie zmieniany 1 raz.
Zawsze pozytywny :)
Trochę Shelly + Supla + Zamel + Tradfri z Ikea z żarówkami + google home.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Podłącz na biurku do 230V tylko N i L.
Awatar użytkownika
Vallhalen
Posty: 163
Rejestracja: pn gru 10, 2018 9:25 am
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

melduje ze wyglada jakby sie zachowywal normalnie na biurku. Wniosek z tego taki ze pochrzanione na kablach w scianie. Bede meldował dalej :)
Normalnie= widzę go normalnie w supli i moge go wlaczac i wylaczac tędy :)
Ostatnio zmieniony czw cze 13, 2019 3:44 am przez Vallhalen, łącznie zmieniany 1 raz.
Zawsze pozytywny :)
Trochę Shelly + Supla + Zamel + Tradfri z Ikea z żarówkami + google home.
Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2276
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

Zamien na foto brown z black miejscami w touch jak na foto. Może być tak że nie ma zasilania jak rozłączy przekażnik
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
Awatar użytkownika
Vallhalen
Posty: 163
Rejestracja: pn gru 10, 2018 9:25 am
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Działa ! Czyli jak zwykle kable, zero było w puszce popierniczone. Widzę termometr w supli czy on tam jest bo można go wpiąć w sonoffa ? Czy trzymanie termometru w puszce ma jakiś sens ?
Zawsze pozytywny :)
Trochę Shelly + Supla + Zamel + Tradfri z Ikea z żarówkami + google home.
Awatar użytkownika
wojtas567
Posty: 2209
Rejestracja: ndz kwie 03, 2016 7:16 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Vallhalen pisze: czw cze 13, 2019 2:15 pm Widzę termometr w supli czy on tam jest bo można go wpiąć w sonoffa ? Czy trzymanie termometru w puszce ma jakiś sens ?
Możesz podpiąć ale musisz wysunąć go na zewnątrz przynajmniej na na kilka centymetrów.
Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
Vallhalen
Posty: 163
Rejestracja: pn gru 10, 2018 9:25 am
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

wojtas567 pisze: czw cze 13, 2019 2:41 pm
Vallhalen pisze: czw cze 13, 2019 2:15 pm Widzę termometr w supli czy on tam jest bo można go wpiąć w sonoffa ? Czy trzymanie termometru w puszce ma jakiś sens ?
Możesz podpiąć ale musisz wysunąć go na zewnątrz przynajmniej na na kilka centymetrów.
Zdaje sobie sprawę, że to nie od tego wątek ale zeby nei robic wiekszego bajzlu zapytam "jak" i "który" - googlam i googlam i ani jednego przykładu sonoff touch podpietego do termometru- przypuszczam ze to nie moze byc jakies bardzo trudne i powinienem sobie poradzic ;)
Zawsze pozytywny :)
Trochę Shelly + Supla + Zamel + Tradfri z Ikea z żarówkami + google home.
Awatar użytkownika
wojtas567
Posty: 2209
Rejestracja: ndz kwie 03, 2016 7:16 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Nie wiem jaki tam jest wgrany soft bo to od tego zależy.
Jeżeli oryginalny to będziesz miał problem bo tam było chyba na GPIO2 więc musisz podlutować się pod ESP, łatwiej by było na RX-GPIO3.
Zasilanie masz na pinach w rogu. No i pamiętaj o rezystorze między zasilaniem a sygnałem ok 4k7.
Pozdrawiam
Wojtek
zokopian
Posty: 94
Rejestracja: pt sty 11, 2019 9:00 pm

Nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że w nowych wersjach było wyprowadzone gpio 2(opisane jako LOG) w rogu razem z RX i TX.


Edit: Sprawdziłem - jest wyprowadzone


Obrazek
8x SRW-01, 1x SBW-01, 1x MEW-01,
1x TH 10, 7x Touch, 1x SV, 1x Basic R2,
2x S26, 4x mini, 2x POW R2, 1x S55,
3x Shelly 1, 1x nodemcu + BME 280,
2x H801. 4x Nous a1, 1x SP111, 1x NEO
1x MoesHouse, 1x SMTONOFF SMT002
1x Sonoff POW R3 25A
Awatar użytkownika
pilcu
Posty: 203
Rejestracja: pt sty 11, 2019 9:49 am
Lokalizacja: Wrocław

Ja dokładałem DS18B20 do Touch'a i podpinałem pod TX, działa już kilka miesięcy bez problemu.
Soft multiboard i dokładnie ta wersja płytki jak na zdjęciu powyżej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”