Supla sql

akszyn

Wed Jul 03, 2019 4:25 pm

Mam : MySQL-a i Serwer WWW a co do php to nie wiem jak sprawdzić bo dostęp przez cmd chyba mam
Dostęp z systemu Windows (wyłącznie sesje terminalowe) jest możliwy poprzez sterowniki ODBC. Sterownik taki można sobie skonfigurować po zalogowaniu do sieci a następnie z menu: IceWM/WinTerm/Kompilatory wybrać ODBC Admin.
wiec może by coś z tego wyszło bez kupna sprzętu i instalacji na nim dockera
Supla na pokładzie wemosa D1 mini z relay shield (gate Zibiego)+ sonoff basic z domyślnym softem + broadlink RM mini 3 + Philips hue z bridge v1
pzygmunt

Wed Jul 03, 2019 4:29 pm

Poczytaj sobie co to jest ODBC
https://en.wikipedia.org/wiki/Open_Data ... nnectivity

, a co to jest powłoka systemowa
https://en.wikipedia.org/wiki/Shell_(computing)

Co do zainstalowanej wersji php.
W google wpisz "jak sprawdzić wersję php"

Nie wiem gdzie masz serwer. Najprościej wrzucić plik test.php z funkcją phpinfo()...
Najprościej powinno być w "" bo to pojęcie względne.
akszyn

Wed Jul 03, 2019 4:53 pm

co do wersji php to wrzuciłem plik z funkcją phpinfo()... na serwer i otrzymałem
PHP w wersji 5.3.10-1ubuntu3.26
chyba że da się doinstalować wymagana powlokę ewentualnie do powłok to mam dostęp jeszcze przez linux
Attachments
Przechwytywanie.PNG
Przechwytywanie.PNG (51.02 KiB) Viewed 187 times
Supla na pokładzie wemosa D1 mini z relay shield (gate Zibiego)+ sonoff basic z domyślnym softem + broadlink RM mini 3 + Philips hue z bridge v1
pzygmunt

Wed Jul 03, 2019 5:37 pm

Tym razem dałeś screena, który dotyczy PostgreSQL.
W instrukcji masz wyraźnie napisane jaki PHP ma być.
akszyn

Wed Jul 03, 2019 5:43 pm

Pewnie podobna instrukcja jak w PostgreSQL jest do MySQL a wersji PHP to sam nie zaktualizuje do wersji 7 bo to nie są moje bazy danych a da się coś z tego wykorzystać aby użyć dockera i postawić własną instancje bez kupna raspberry pi Lub NAS?
pzygmunt

Wed Jul 03, 2019 5:53 pm

Zainstaluje na własnym komputerze VirtualBox-a tam postaw jakiś system i eksperymentuj.
Post Reply