Sonoff RF Bridge i długie naciśnięcie

Post Reply
runner2

Fri Jul 26, 2019 9:11 pm

Witam
To mój pierwszy post.
Posiadam w domu rolety sterowane pilotami RF 433mhz. Chciałbym móc tym sterować przez telefon. Kupiłem bramkę Rf Bridge.
Okazało się że bramka nie potrafi nauczyć się "długiego " wciśnięcia przycisku. Czy jest jakieś rozwiązanie żeby bramka zapamiętałam dłuższe naciśnięcie pilota.
W tej chwili jak zamykam czy otwieram rolety to muszę trzymać przycisk na pilocie.
Rf Bridge przechwyci tylko sygnał i tylko pstryknie sobie sygnałem. A mi chodzi o to żebym mógł ten czas wydłużyć
Sibikk

Wed Jul 31, 2019 6:07 am

Kolego nie to forum ;) Szukaj w goglu. Ale raczej nie wróżę sukcesu na oryginalnym sofcie.
pykaman

Wed Jul 31, 2019 9:55 am

Runner2 czy na oryginalnym sofcie bridge steruje ci roletami? Jakie masz silniki? Ze zmiennym kodowaniem czy stałym? Ja mam silniki mobilus i tam wystarczy na pilocie wcisnąć przycisk na chwilę a roleta się opuszcza bądź podnosi do końca, nie trzeba trzymać przycisku. Fizycznych przycisków w ścianie nie mam wcale.
runner2

Wed Aug 07, 2019 9:37 pm

Mam w puszkę wsadzone chińskie sterowniki na 433Mhz. Ale żeby uniknąć spalenia silnika ustawiłem sterowniki tak że muszę trzymać przycisk pilota w trakcie zamykania.
Do tej pory sterowane to było Broadlink RM pro, ale przestał odpowiadać i nawet diodą nie mrugnie. A on obsługiwał takie długie nacisnięcie
Więc próbuje tego RF Bridge
Post Reply