Sterowanie głosem - kilka pytań

d.sikora
Posty: 5
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:37 am

Mam problem z konfiguracją SUPLI w połączeniu z Google Asistant. Oglądałem filmy instruktażowe wszystko szło super do momentu komend głosowych. Prośba o wsparcie i odpowiedź na pytania:

1. Nie mogę dodać urządzeń SUPLA w Asystencie Google. Gdy przechodzę w Asystencie do Ustawienia > Urządzenia > dodaj > podaje dane do logowania > wyświetla się komunikat "wróć do aplikacji" > następnie komunika "łącze twoje konto SUPLA" > i dalej nic pusto bez urządzeń. Czy u Was obecnie też tak się dzieje?
2. Czy dodanie urządzeń w punkcie 1. jest niezbędne aby zadziała aplikacja IFTTT? Wszystko skonfigurowałem jak w filmie https://youtu.be/pp9Au0puTAQ?t=231 ale asystent nie uruchamia linków. Odczytuje to co mówię, ale bez reakcji. Same linki działają gdy uruchamiam je przez przeglądarkę.
3. Myślę o zakupie głośnika z mikrofonem do obsługi google asistant. Jak to działa? Czy dobrze rozumiem, że w konfiguracji głośnika podaje dane do logowania do konta Google i wtedy głośnik reaguje na zaprogramowane w moim koncie komendy? Czy może tylko te podstawowe komendy z GA?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18333
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

1. Może nie masz urządzeń które są zintegrowane z GH ?
2. Bardzo możliwe
3. Głośniki Google w PL działają średnio na jeża. Lepiej sprawdza się Alexa.
d.sikora
Posty: 5
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:37 am

Ad1. Na ten moment mam tylko sterowniki rolet.
Ad2. Dobrze gdyby jeszcze ktoś to potwierdził, wydaje się jakby to były dwa oddzielne niezależne systemy w tym filmie.
Ad3. ok, poczytam jeszcze.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18333
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Rolety nie są w chwili obecnej wspierane.
d.sikora
Posty: 5
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:37 am

Na ten moment znalazłem mini rozwiązanie.
Zmiana języka w telefonie na angielski. Wtedy w telefonie w Google Asistant mamy dodatkową opcje "Routines". Tam w łatwy sposób mamy możliwość wskazania w ustawieniach:
1. Kiedy mówię np. "rolety"
2. Akcja "go to www...." (adres do automatyzacji z SUPLA)

Działa, ale najlepiej mówić po angielsku, choć samo słowo "rolety" rozpoznaje.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”