Sonoff SV - podłączenie

bigthomas
Posty: 234
Rejestracja: pn sie 12, 2019 3:35 pm

Witam,
Jako że to nie pierwszy sonoff którym się bawię to wydawało mi się że postępowanie według schematów/instrukcji jest OK, ale coś poszło nie tak.
Do sonoff'a wgrałem suple, i poszło OK. Skonfigurowałem prawidłowo. Wyłącznik był widziany w aplikacji, mogłem włączać i wyłączać (wszystko podłączone przez piny do serialu (3V3, RX, TX, GND)).
Następnie podłączyłem ok 5,5 V (jumper zdjęty) do pinów IN+ oraz IN- (biegunowość była prawidłowa).
Podłączenie według pierwszego schematu z obrazka.
Obrazek

W tym przypadku również zadziałało.
OK, zatem ostatecznie podpięcie pod urządzenie (kieszeń dysku twardego, zasilanie 12V 2A).
Tak jak poprzednio przy testach podłączyłem zasilenie do IN+, IN- (biegunowość prawidłowa), a dysk do OUT+, OUT- (biegunowość prawidłowa).
I coś chyba poszło nie tak, dysk się uruchomił ale w aplikacji urządzenie było jako nie aktywne. Więc ponownie podłączyłem (odłączając wcześniej zasilanie dysku) po pinu od serialu. I o dziwo sonoff działa, w aplikacji mogę włączać, wyłączać. Słychać jak przekaźnik zmienia stan. Jednak jak podłączyłem 5,5V do pinów IN+, IN- to niestety już nie działa.

Czy coś źle podłączyłem? Pytam bo nie chciał bym uwalić drugiego sonoff'a.
plnuker
Posty: 97
Rejestracja: ndz gru 30, 2018 10:11 pm

szczerze to nie rozumiem opisu. Opcje podłączenia sa 2. tak jak w zalaczniku.
opcja 2 to przerobienie go na beznapięciowy i sterowanie samym +12 które idzie prosto z zasilacza. Wtedy trzeba zrobic zworke i wylutowac 2 rezystory (zaznaczone na pomarańczowo)
Załączniki
SV.jpg
SV.jpg (93.29 KiB) Przejrzano 1810 razy
muchac35
Posty: 121
Rejestracja: wt sty 01, 2019 1:15 pm

A ja mam tak podłączone i działa mi starowanie bramy
Myślicie że jest ok?
Załączniki
1570733006-sv.jpg
1570733006-sv.jpg (63.29 KiB) Przejrzano 1689 razy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”