Raspberry Pi 0 - sensory

cino111
Posty: 714
Rejestracja: pn maja 07, 2018 8:00 pm

Czy na Supla-Dev na jednym pinie można podłączyć więcej DS18B20? Jeżeli tak to ile?
cino111
Posty: 714
Rejestracja: pn maja 07, 2018 8:00 pm

pzygmunt pisze: pt sie 16, 2019 12:03 pm https://pl.wikipedia.org/wiki/1-Wire
Ok, ale podłączając do ESP kilkanaście DS raczej zmian temperatury na wszystkich jednocześnie nie zobaczymy. Interesuje mnie jak to wygląda na RPI. Mam w piwnicy w jednej skrzynce już 8ESP. Jest to dla mnie trochę bez sensu, i szukam alternatywy. Na Arduino MEGA nie ma dopracowanej biblioteki (brak stanu przekaźnika po rozłączeniu z cloudem), to może na RPI coś zwojuję., choć pewnie nie :x
Naprawdę nie ma jednego kombajnu pod który można wszytko podpiąć? ESP jest dobre jak chcemy włączyć światło, albo zmierzyć temperaturę w pokoju, ale w garażu, piwnicy czy przy piecu to tych ESP trzeba kilka lub kilkanaście.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Do ESP też podłączysz kilka DS-ów tylko trzeba to dobrze zrobić.
Ta zasada dotyczy również Arduino i RB PI. Poczytajcie o 1-wire zanim się za to zabierzecie.
Awatar użytkownika
uchnast.michal
Posty: 1073
Rejestracja: wt cze 04, 2019 11:37 am

Mam prośbę, w Raspberry jak "z palca uruchomię" supla-dev

Kod: Zaznacz cały

cd supla-core/supla-dev/Release
./supla-dev -c ./supla.cfg
wartości z DHT22 czytane są prawidłowo, natomiast jak uruchomię w supervisor, urządzenia są aktywne lecz bez wartości, w logach mam "Can't read 1-wire device 22":( Jakiś pomysł?

Zmieniłem user z pi na root w pliku /etc/supervisor/conf.d/supla-dev.conf i poszło:)
e-talking............
Byłem tam - Supla Offline Party 2023
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”