Sonoff Mini - firmware

biju
Posty: 54
Rejestracja: ndz wrz 19, 2021 6:57 pm

Wszystko fajnie zadziałało niestety mimo głębokich puszek fi 60 przy przewodach wchodzących z boku i z góry nie jestem w stanie upakować go do puszki...
Pozostaje więc spróbować z Shelly 1
robertklepacki94
Posty: 920
Rejestracja: czw wrz 02, 2021 1:06 pm

biju pisze: śr paź 13, 2021 9:19 pm Wszystko fajnie zadziałało niestety mimo głębokich puszek fi 60 przy przewodach wchodzących z boku i z góry nie jestem w stanie upakować go do puszki...
Pozostaje więc spróbować z Shelly 1
Ja uPychałem ROW,a W takiej puszce i bez problemu się zmiescił tylko przeba dobrze przewody ułożyć, a ROW jest wiekszy.
A jak nie to stara metoda podkucia puszki :)
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023
Awatar użytkownika
Gang
Posty: 613
Rejestracja: pt lis 09, 2018 12:44 pm

biju pisze: śr paź 13, 2021 9:19 pm Wszystko fajnie zadziałało niestety mimo głębokich puszek fi 60 przy przewodach wchodzących z boku i z góry nie jestem w stanie upakować go do puszki...
Pozostaje więc spróbować z Shelly 1
Przewody musisz inaczej ułożyć, Ja Miniacza mam w puszczce gdzie schodzi się w sumie 5 kabli i gniazdko jest pojedyncze (czyli głębiej w puszkę wchodzi)
Zamel: MEW-01, ROW-02, THW-01, RNW-01, SLW-02, ROW-07, mROW-02, PNW-01. DIY: Supla Device RPI + 10 xiaomi mija2, Sonoff: basic + 7 DS18B20, basic x2, touch, mini x3, - Nodemcu x2, - ElectroDragon ESP8266 - Gosund SP111 x3
biju
Posty: 54
Rejestracja: ndz wrz 19, 2021 6:57 pm

Gang pisze: czw paź 14, 2021 6:53 am
biju pisze: śr paź 13, 2021 9:19 pm Wszystko fajnie zadziałało niestety mimo głębokich puszek fi 60 przy przewodach wchodzących z boku i z góry nie jestem w stanie upakować go do puszki...
Pozostaje więc spróbować z Shelly 1
Przewody musisz inaczej ułożyć, Ja Miniacza mam w puszczce gdzie schodzi się w sumie 5 kabli i gniazdko jest pojedyncze (czyli głębiej w puszkę wchodzi)
Nie ma na to szans... Walczyłem ponad godzinę
Tak wchodzą do puszki nie z tyłu a w połowie jej głębokości
Nawet po załamaniu kabli na wejściu nie jestem w stanie nic zrobić i wsunąć mini głębiej... Dłuższa zabawa skończy się uszkodzeniem izolacji albo złamaniem przewodu ma wejsciu
Awatar użytkownika
Gang
Posty: 613
Rejestracja: pt lis 09, 2018 12:44 pm

to podkuj puszkę ;)
Zamel: MEW-01, ROW-02, THW-01, RNW-01, SLW-02, ROW-07, mROW-02, PNW-01. DIY: Supla Device RPI + 10 xiaomi mija2, Sonoff: basic + 7 DS18B20, basic x2, touch, mini x3, - Nodemcu x2, - ElectroDragon ESP8266 - Gosund SP111 x3
bieruch
Posty: 1
Rejestracja: pn sty 24, 2022 6:31 pm

biju pisze: czw paź 14, 2021 8:10 am
Gang pisze: czw paź 14, 2021 6:53 am
biju pisze: śr paź 13, 2021 9:19 pm Wszystko fajnie zadziałało niestety mimo głębokich puszek fi 60 przy przewodach wchodzących z boku i z góry nie jestem w stanie upakować go do puszki...
Pozostaje więc spróbować z Shelly 1
Przewody musisz inaczej ułożyć, Ja Miniacza mam w puszczce gdzie schodzi się w sumie 5 kabli i gniazdko jest pojedyncze (czyli głębiej w puszkę wchodzi)
Nie ma na to szans... Walczyłem ponad godzinę
Tak wchodzą do puszki nie z tyłu a w połowie jej głębokości
Nawet po załamaniu kabli na wejściu nie jestem w stanie nic zrobić i wsunąć mini głębiej... Dłuższa zabawa skończy się uszkodzeniem izolacji albo złamaniem przewodu ma wejsciu
Trochę poniewczasie - ja upchnąłem dwa do puszek wyjmując z obudowy i przycinając minimalnie wolne rogi kombinerkami. Akurat nie było ryzyka że jakiś przewód przypadkowo dotknie płytki.
mjacek
Posty: 23
Rejestracja: pt sty 07, 2022 8:13 am

Ja zaraz po zakupie ZAMELi biorę nożyk i strugam krawędzie, rogi itd tej zielonej obudowy. Tak o milimetr ścinam kant.
Wtedy po użyciu siły i inteligencji jestem w stanie wcisnąć toto wzdłuż (ledem do góry, złączami do mnie) do puszki chudej ale głębokiej.
Bez ostrugania krawędzi ZAMELek wchodzi tylko centralnie i nie ma jak poradzić sobie z przewodami. Po ostruganiu zostaje mi na kable prawie pół puszki, co jest i tak wyzwaniem....

Raz lekko przegiąłem i nie było fajnie, przebiłem się do środka i urwałem rezystor....

Jest parę trików:
- co się da, to zrobić linką a nie drutem
- zamiast WAGO użyć zwykłych kostek ze śrubką (w kostkę 4mm2 wchodzi kilka przewodów w jedną dziurkę), albo złączek od lampek IKEA (są mniejsze)
- w ROW-01 miałem zieloną poprzeczkę nad złączem (nowe chyba tego nie mają); jak się ją wytnie, łatwiej zaginać przewody.
- osprzęt montowac na wkręty a nie na "ząbki" (rozpórki), ząbki usunąć (nie przycina się wtedy ząbkami przewodów, i zyskuje pół mm które zajmowała śrubka od ząbków).

Z utęsknieniem czekam na serię "m".
dydyrydy
Posty: 299
Rejestracja: pt mar 01, 2019 7:35 pm

dobo pisze: czw lis 07, 2019 10:28 pm UWAGA na zasilanie 230V

1. zainstalować na telefonie eWeLink i założyć tam konto oraz pobrać na komputer Sonoff_Devices_DIY_Tools-master ze strony producenta. https://github.com/itead/Sonoff_Devices_DIY_Tools
2. stworzyć na telefonie punkt dostępowy WiFI z danymi SSID sonoffDiy i hasło 20170618sn
3. przygotować zasilanie 230V dla modułu (ja to zrobiłem ze starego kabelka od lampki oczywiście zaznaczyłem na wtyczce gdzie jest faza - L oraz sprawdziłem w listwie gdzie jest faza tak aby podłączyć moduł zgodnie z opisem)
4. połączyć się telefonem do rutera, w którym jest internet.
5. uruchomić na telefonie eWeLink i kliknąć dodawanie modułu plusik na dole ekranu potem Quick Paring podać dane do rutera z pkt. 4 i kliknąć dalej. Zacznie się wyszukiwanie modułu i wtedy podaję zasilanie na moduł SonoffMini moduł zostanie wykryty nadaję mu nową nazwę np SonoffMini.
6. po dodaniu na liście urządzeń mam już SonoffMini trzeba kliknąć w dodane urządzenie i w górnym prawym rogu będzie kółko z trzema kropkami klikamy na ustawienia dokonujemy aktualizacji moja wersja była 3.0.0 i zaktualizowałem do 3.3.0
7. Odłączam moduł od zasilania zakładam zworkę uruchamiam w telefonie punkt dostępowy z danymi jak w pkt. 2 podłączam ponownie moduł do zasilania łączy się on z WiFi w telefonie teraz łączę się komputerem z WiFi telefonu dane jak w pkt. 2.
8 Uruchamiam na komputerze tool_01DIY85(3.3.0).exe znajdujący się w Sonoff_Devices_DIY_Tools-master\tool
9. w uruchomionym oknie powinien pojawić się moduł klikamy po prawej stronie na Firmware flash podajemy ścieżkę do pliku bin (Import firmware) potem klikamy na Flash device list powinien tam znajdować się nasz moduł potem klikamy na OK i następuje wgrywanie pliku po dojściu do 100% wyskoczy okienko i klikamy OK w celu zrestartowania modułu.
10. zamykamy okno DIY Flash Firmware Tool i kolejno DIY mode tool.
11. w tym momencie moduł rozgłasza już sieć MODUL SUPLA klikamy aby się połączyć z modułem. Po połączeniu w przeglądarce wpisujemy adres 192.168.4.1 i dokonujemy ustawień Ustawienia WIFI, Ustawienia administratora, Ustawienia SUPLA i Ustawienia modułu zapisujemy wszystko i restartujemy odłączamy zasilanie wyciągamy zworkę i ponownie podłączamy zasilanie.
12. Logujemy się do Cloud i dodajemy nasz moduł.

UWAGA na zasilanie 230V


W spakowanym folderze znajduje się plik bin jak i pliki do Arduino IDE.
Primary_GUI_Sonoff_Mini.rar
Mam zapytanie co do punktu 7. O jaką zworkę chodzi? Popatrzyłem na płytkę i nie widzę żadnej. Mam Mini R2.
Moja Supla: ;)
3 x Sonoff SV (brama wjazdowa, garażowa i furtka)
2 x Sonoff Basic (oświetlenie)
1 x Sonoff SV (oświetlenie)
1 x Sonoff 4CH Pro (podlewanie)
1 x Sonoff 4CH (różne graty)
vajera
Posty: 385
Rejestracja: śr paź 31, 2018 7:58 am

dydyrydy pisze: pt lut 11, 2022 8:32 pm
dobo pisze: czw lis 07, 2019 10:28 pm UWAGA na zasilanie 230V

1. zainstalować na telefonie eWeLink i założyć tam konto oraz pobrać na komputer Sonoff_Devices_DIY_Tools-master ze strony producenta. https://github.com/itead/Sonoff_Devices_DIY_Tools
2. stworzyć na telefonie punkt dostępowy WiFI z danymi SSID sonoffDiy i hasło 20170618sn
3. przygotować zasilanie 230V dla modułu (ja to zrobiłem ze starego kabelka od lampki oczywiście zaznaczyłem na wtyczce gdzie jest faza - L oraz sprawdziłem w listwie gdzie jest faza tak aby podłączyć moduł zgodnie z opisem)
4. połączyć się telefonem do rutera, w którym jest internet.
5. uruchomić na telefonie eWeLink i kliknąć dodawanie modułu plusik na dole ekranu potem Quick Paring podać dane do rutera z pkt. 4 i kliknąć dalej. Zacznie się wyszukiwanie modułu i wtedy podaję zasilanie na moduł SonoffMini moduł zostanie wykryty nadaję mu nową nazwę np SonoffMini.
6. po dodaniu na liście urządzeń mam już SonoffMini trzeba kliknąć w dodane urządzenie i w górnym prawym rogu będzie kółko z trzema kropkami klikamy na ustawienia dokonujemy aktualizacji moja wersja była 3.0.0 i zaktualizowałem do 3.3.0
7. Odłączam moduł od zasilania zakładam zworkę uruchamiam w telefonie punkt dostępowy z danymi jak w pkt. 2 podłączam ponownie moduł do zasilania łączy się on z WiFi w telefonie teraz łączę się komputerem z WiFi telefonu dane jak w pkt. 2.
8 Uruchamiam na komputerze tool_01DIY85(3.3.0).exe znajdujący się w Sonoff_Devices_DIY_Tools-master\tool
9. w uruchomionym oknie powinien pojawić się moduł klikamy po prawej stronie na Firmware flash podajemy ścieżkę do pliku bin (Import firmware) potem klikamy na Flash device list powinien tam znajdować się nasz moduł potem klikamy na OK i następuje wgrywanie pliku po dojściu do 100% wyskoczy okienko i klikamy OK w celu zrestartowania modułu.
10. zamykamy okno DIY Flash Firmware Tool i kolejno DIY mode tool.
11. w tym momencie moduł rozgłasza już sieć MODUL SUPLA klikamy aby się połączyć z modułem. Po połączeniu w przeglądarce wpisujemy adres 192.168.4.1 i dokonujemy ustawień Ustawienia WIFI, Ustawienia administratora, Ustawienia SUPLA i Ustawienia modułu zapisujemy wszystko i restartujemy odłączamy zasilanie wyciągamy zworkę i ponownie podłączamy zasilanie.
12. Logujemy się do Cloud i dodajemy nasz moduł.

UWAGA na zasilanie 230V


W spakowanym folderze znajduje się plik bin jak i pliki do Arduino IDE.
Primary_GUI_Sonoff_Mini.rar
Mam zapytanie co do punktu 7. O jaką zworkę chodzi? Popatrzyłem na płytkę i nie widzę żadnej. Mam Mini R2.
R2 nie ma zworki - wciskasz przycisk na min. 10 sekund, łączysz się z kompa z siecią ITEAD...i odpalasz tę apkę DIY tools
dydyrydy
Posty: 299
Rejestracja: pt mar 01, 2019 7:35 pm

Oki. Dzięki za info. Jutro się za to biorę.
Moja Supla: ;)
3 x Sonoff SV (brama wjazdowa, garażowa i furtka)
2 x Sonoff Basic (oświetlenie)
1 x Sonoff SV (oświetlenie)
1 x Sonoff 4CH Pro (podlewanie)
1 x Sonoff 4CH (różne graty)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”