Sonoff Mini - firmware

Simono
Posty: 402
Rejestracja: pn wrz 17, 2018 5:26 pm

Koledzy znający się na programowaniu.
Czy któryś z Was mógłby w jakimś tam swoim wolnym czasie przygotować firmware dla Sonoff Mini? Chodzi o obsługę zewnętrznego włącznika nie dzwonkowego. Działa na nim firmware z Sonoff Basic ale niestety nie działa zewnętrzny włącznik.
Tu znalazłem stosowne różnice https://community.home-assistant.io/t/i ... /119774/57 i informację iż dla dla S1&S2 trzeba:

The pinout of the Sonoff Mini is the following:
GPIO0 = Button
GPIO4 = External Switch
GPIO12 = Relay
I got the physical switch (S1&S2) working with GPIO4 set to Switch1
plnuker
Posty: 97
Rejestracja: ndz gru 30, 2018 10:11 pm

Może spróbuj soft iCanEasy od Espablo, tam jest możliwość dowolnego konfigurowania GPIO, wgrywałem go do SV i nie ma najmniejszego problemu. Warianty z krańcówkami, termometrami,przyciskami itd... na GPIO04, 05 i 14 (oczywiście przez rezystor 4,7K)

Kolega drukuje mi podstawkę https://www.thingiverse.com/thing:3767667 , goldpiny tez zamówiłem. Jak wszystko dojdzie poskładam podstawkę i coś więcej protestuje.
Patryk
Posty: 2674
Rejestracja: pn sty 07, 2019 7:51 pm
Lokalizacja: Rybnik

Na podstawie softu " sonoff " oraz wiedzy zdobytej dzięki:
viewtopic.php?f=6&t=4735
Chyba udało mi się dostosować soft do sonoffa mini.
Nie mam tego modułu, a więc nie mogę go przetestować wraz z tym softem.
Również nie posiadam info, pod jakim gpio znajduje się dioda LED. Dlatego, pozostawiam ją pod gpio13, tak jak w oryginale.
Oryginalny przycisk przystosowałem tylko do konfiguracji ( należy nacisnąć i trzymać przez 5 sekund ).
Natomiast wejście pod dodatkowy przycisk jest przystosowane dla wyłącznika MONOSTABILNEGO (dzwonkowego).
Soft w załączniku.
Załączniki
Sonoff mini v1.0.rar
(205.75 KiB) Pobrany 514 razy
Simono
Posty: 402
Rejestracja: pn wrz 17, 2018 5:26 pm

Dzięki sprawdzę jak dolutuję kabelki
Awatar użytkownika
uchnast.michal
Posty: 1073
Rejestracja: wt cze 04, 2019 11:37 am

plnuker pisze: śr sie 14, 2019 12:03 pm Kolega drukuje mi podstawkę https://www.thingiverse.com/thing:3767667 , goldpiny tez zamówiłem. Jak wszystko dojdzie poskładam podstawkę i coś więcej protestuje.
Sprytnie :)
DS18B20 ktoś już z nim testował? Idealna opcja do spięcia z termostatem na supla.fracz.com.
Obecnie testuję elektrozawory na sofcie Wojtasa. Przyjdzie zima, system powinien już być gotowy.

Ah i czy działa z włącznikiem dzwonkowym czy również z klasycznym?
e-talking............
Byłem tam - Supla Offline Party 2023
Yepestis
Posty: 605
Rejestracja: pn wrz 24, 2018 6:08 pm
Lokalizacja: Wrocław

Patryk pisze: śr sie 14, 2019 12:19 pm Natomiast wejście pod dodatkowy przycisk jest przystosowane dla wyłącznika MONOSTABILNEGO (dzwonkowego).
Z tego co widzę to dzwonkowy
eradek
Posty: 81
Rejestracja: ndz wrz 09, 2018 5:32 pm

I jak sprawdzał ktoś czy działa?
Simono
Posty: 402
Rejestracja: pn wrz 17, 2018 5:26 pm

Panowie czy wstawiacie załączoną zworkę?
plnuker
Posty: 97
Rejestracja: ndz gru 30, 2018 10:11 pm

eradek pisze: czw sie 15, 2019 9:53 am I jak sprawdzał ktoś czy działa?
Pytanie powinno brzmieć nie czy ale Jak? Głownie chodzi o konfigurację z zewnętrznym przyciskiem mono/bi -stabilnym , inicializacja na naciśniecie czy puszczenie przycisku. Jak narazie dedykowanego softu do mini nie ma a to co jest to rozwiązanie kolegi Patryka lub adaptacja np iCanEasy

ps. podłączam się do pytania o zworkę OTA - GND , jest w zestawie i czy powinna być wsadzona czy nie?
Simono
Posty: 402
Rejestracja: pn wrz 17, 2018 5:26 pm

Niestety mój Sonoff Mini nie przeżył mojego lutowania - odeszły ścieżki. Chyba ostatni raz się brałem za lutowanie tak małych elementów - to nie dla mnie zabawa :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”