Sonoff Mini - firmware

Awatar użytkownika
lukfud
Posty: 2087
Rejestracja: czw lis 23, 2017 11:33 pm
Lokalizacja: Warszawa

flowerek pisze: ndz sty 24, 2021 5:23 pm Dzieki za link...ale mi to nie dziala.
Mam wersje softu sonoff 3.6.0
Dodaje go do lokalnej sieci wifi. Pinguje sie wiec jest dostepny.
Ale wywolanie na porcie 8081 z programu postman nie idzie. Wysylam i nic...
Jeśli masz raspberry, to zrób to z terminala, jeśli nie to postaw np. ubuntu na wirtualce.
Próbowałem kiedyś z cmd windowsa, niestety nie szło, a z raspbiana bez problemu.
https://www.facebook.com/groups/supladiy/
Awatar użytkownika
flowerek
Posty: 411
Rejestracja: wt mar 06, 2018 2:24 pm

AKTUALIZACJA

udało się - dzieki wszystkim za pomoc, w szczególności koledze @robrog który w prywatnej wiadomości upewnił mnie ze również mini w wersji softu 3.6.0 bez zworki da się flashować poprzez wifi za pomocą trybu OTA

myslałem, myslałem...dlaczego mi nie idzie...i wymyśliłem :) w ubiquiti mam separację sieci 2,4 GHz i 5 GHz. No i moduł łączył się do sieci 2.4 GHz a komputer do 5Ghz...i nie wykrywał modułu w aplikacji tool_01DIY85(3.3.0)

Jak podłaczyłem moduł i laptop do 2.4 GHz ruszyło.
Jeszcze dzięki koledze @robrog filmik jak ktoś to robi...ale akurat wgrywa tasmotę
https://www.youtube.com/watch?v=RnFHbiBUykg
Soft który ja wgrałem
Załączniki
Primary_GUI.ino.generic.7z
(236.75 KiB) Pobrany 120 razy
11xSRW-01, 1x Sonoff mini schodowy, 3xSonoff SV, 5xSonoff S26, 4xSonoff Basic, 1xGosund Sp-111, 1xSonoff Touch, 1xH801, 1xSonoff Dual, czujnik poczty w skrzynce DIY, 1x Loratap roletowy (test trwa), 1x MiniTiger (test trwa), 1 x zawór wody BQ05 DIY
Awatar użytkownika
lukfud
Posty: 2087
Rejestracja: czw lis 23, 2017 11:33 pm
Lokalizacja: Warszawa

:lol:
flowerek pisze: ndz sty 24, 2021 9:42 pm udało się - dzieki wszystkim za pomoc, w szczególności koledze @robrog który w prywatnej wiadomości upewnił mnie ze również mini w wersji softu 3.6.0 bez zworki da się flashować poprzez wifi za pomocą trybu OTA
robrog pisze: pn sty 04, 2021 8:14 am W związku z tym że nie odpuściłem teraz mogę Ci potwierdzić że wykonalne jest flashowanie sonoffa mini poprzez wifi.
Czy każdego sonoffa ? Nie wiem. Czy każdym binem? Nie wiem.
Ja to zrobiłem na sonoff mini który dotarł do mnie w wersji 3.3.0 a którą podniosłem poprzez eWeLink do 3.6.0
Jako bin użyłem "sonoff_esp8285_v1.15.bin" dzieła lukfud z tego miejsca viewtopic.php?t=7284
Sprawdzone na 4 sztukach. Wszystkie poprawnie pracujące.
Nie udałoby mi się to, gdyby nie cierpliwość i pomoc lukfud który odpowiedział mi na wiele moich pytań, chociaż moja wiedza okazała się za mała, aby skorzystać z jego zapewne bardziej profesjonalnego sposobu przeprogramowania sonoffa (@lukfud jeszcze raz dzięki)
@flowerek teraz kolej na Ciebie :)
https://www.facebook.com/groups/supladiy/
Awatar użytkownika
flowerek
Posty: 411
Rejestracja: wt mar 06, 2018 2:24 pm

No tak.
Zapomniałem podziękować również w szczególności @lukfud którego soft jak by nie było śmiga na moim sonoff mini.

A przy okazji. Mialbys moze wersje softu na tego sonoffa z obslugą d18b20?? I czy wasze moduły tez tak sie grzeją...w rękach czuć ze cieplejszy od czlowieka. Troche strach wkladac gdzies? Inne sonoffy basic nigdy mi sie tak nie grzaly..
11xSRW-01, 1x Sonoff mini schodowy, 3xSonoff SV, 5xSonoff S26, 4xSonoff Basic, 1xGosund Sp-111, 1xSonoff Touch, 1xH801, 1xSonoff Dual, czujnik poczty w skrzynce DIY, 1x Loratap roletowy (test trwa), 1x MiniTiger (test trwa), 1 x zawór wody BQ05 DIY
Awatar użytkownika
lukfud
Posty: 2087
Rejestracja: czw lis 23, 2017 11:33 pm
Lokalizacja: Warszawa

flowerek pisze: ndz sty 24, 2021 10:33 pm No tak.
Zapomniałem podziękować również w szczególności @lukfud którego soft jak by nie było śmiga na moim sonoff mini.
A przy okazji. Mialbys moze wersje softu na tego sonoffa z obslugą d18b20?? I czy wasze moduły tez tak sie grzeją...w rękach czuć ze cieplejszy od czlowieka. Troche strach wkladac gdzies? Inne sonoffy basic nigdy mi sie tak nie grzaly..
Nie, nie, nie upominam się, tylko zabawnie wyszło, łańcuszek się tworzy :)
Co do grzania R2, sprawdzę i dam znać.
https://www.facebook.com/groups/supladiy/
Awatar użytkownika
flowerek
Posty: 411
Rejestracja: wt mar 06, 2018 2:24 pm

kontynuując wątek sonoffa mini

ustawiłem go w cloud jako automat schodowy czas 15 sekund.
gdy uruchamiam z aplikacji faktycznie po 15 sek. sam wyłącza światło
ale gdy uruchamiam przyciskiem bistabilnym (zwykły łacznik) to swieci się i nie gasnie.
dopiero zmiana łacznika gasi światło....czyli tak jakby nie było żadnego automatu schodowego

w konfiguracji modułu mam takie ustawienia
Załączniki
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG (36.97 KiB) Przejrzano 1666 razy
11xSRW-01, 1x Sonoff mini schodowy, 3xSonoff SV, 5xSonoff S26, 4xSonoff Basic, 1xGosund Sp-111, 1xSonoff Touch, 1xH801, 1xSonoff Dual, czujnik poczty w skrzynce DIY, 1x Loratap roletowy (test trwa), 1x MiniTiger (test trwa), 1 x zawór wody BQ05 DIY
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3945
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

A jak w konfiguracji zmienisz na monostabilny i zasymulujesz działanie takiego przycisku, to wtedy odlicza czas 15 ustawiony w Cloud?
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Awatar użytkownika
lukfud
Posty: 2087
Rejestracja: czw lis 23, 2017 11:33 pm
Lokalizacja: Warszawa

flowerek pisze: pn sty 25, 2021 3:22 pm kontynuując wątek sonoffa mini
ustawiłem go w cloud jako automat schodowy czas 15 sekund.
gdy uruchamiam z aplikacji faktycznie po 15 sek. sam wyłącza światło
ale gdy uruchamiam przyciskiem bistabilnym (zwykły łacznik) to swieci się i nie gasnie.
dopiero zmiana łacznika gasi światło....czyli tak jakby nie było żadnego automatu schodowego
w konfiguracji modułu mam takie ustawienia
Bo w tej kompilacji, którą wgrałeś tego nie ma.
Spójrz na mój ostatni wpis: viewtopic.php?p=86357#p86357
https://www.facebook.com/groups/supladiy/
Awatar użytkownika
flowerek
Posty: 411
Rejestracja: wt mar 06, 2018 2:24 pm

dzięki wgrałem wersję v1.16 i teraz działa prawidłowo automat schodowy :)
chociaż w cloud pokazało mi 2 kanały - 1 ogólny (brama, furtka, drzwi....) i 2-gi (światło, automat schodowy).
Ten pierwszy nie wiem czym steruje bo jak go użyłem to mi nie przełaczał przekaźnika, ale wybrałem ten 2-gi kanał i "automat schodowy" i teraz jest wszysko OK ! :)
11xSRW-01, 1x Sonoff mini schodowy, 3xSonoff SV, 5xSonoff S26, 4xSonoff Basic, 1xGosund Sp-111, 1xSonoff Touch, 1xH801, 1xSonoff Dual, czujnik poczty w skrzynce DIY, 1x Loratap roletowy (test trwa), 1x MiniTiger (test trwa), 1 x zawór wody BQ05 DIY
Awatar użytkownika
lukfud
Posty: 2087
Rejestracja: czw lis 23, 2017 11:33 pm
Lokalizacja: Warszawa

flowerek pisze: pn sty 25, 2021 4:36 pm dzięki wgrałem wersję v1.16 i teraz działa prawidłowo automat schodowy :)
chociaż w cloud pokazało mi 2 kanały - 1 ogólny (brama, furtka, drzwi....) i 2-gi (światło, automat schodowy).
Ten pierwszy nie wiem czym steruje bo jak go użyłem to mi nie przełaczał przekaźnika, ale wybrałem ten 2-gi kanał i "automat schodowy" i teraz jest wszysko OK ! :)
Steruje diodą ;) Zajrzyj na pierwszy post z mojego wątku.
https://www.facebook.com/groups/supladiy/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”