Sonoff Mini - firmware

Awatar użytkownika
flowerek
Posty: 411
Rejestracja: wt mar 06, 2018 2:24 pm

za słaby jestem z elektroniki, nie za bardzo rozumiem jaką diodą steruję i po co ? :)
a jeszcze podpytam, to prawidłowe działanie, że przy łaczniku bistabilnym - gdy zmienie położenie łącznika światło sie zapala, ale gdy powróce do poprzedniego (tak jakbym chciał zgasić) to nic się nie dzieje...tzn. gasi sie po okreslonym w cloud czasie?

w normalnym układzie włącznika schodowego stosuje się łaczniki monostabilne i działa to dokładnie tak...ale myślałem ze jak bedzie łącznik bistabilny to będzie możliwość wyłączenia przed upływem zdefiniowanego czasu ( oczywiście z poziomu apki mogę to zrobić).

dlaczego o to pytam? bo zainstalowałem sobie ten soft i sonoff mini w garażu. Gdy np. wchodze do garażu i zapale swiatło to mogę sobie spokojnie wyjechać autem i nie gasić...zgasnie samo po upływie czasu zdefiniowanego
ale gdy wejde na chwilę po coś i wracam to naturalnie chcę zgasić światło...i nie da się :)
11xSRW-01, 1x Sonoff mini schodowy, 3xSonoff SV, 5xSonoff S26, 4xSonoff Basic, 1xGosund Sp-111, 1xSonoff Touch, 1xH801, 1xSonoff Dual, czujnik poczty w skrzynce DIY, 1x Loratap roletowy (test trwa), 1x MiniTiger (test trwa), 1 x zawór wody BQ05 DIY
Awatar użytkownika
lukfud
Posty: 2087
Rejestracja: czw lis 23, 2017 11:33 pm
Lokalizacja: Warszawa

flowerek pisze: wt sty 26, 2021 10:27 am za słaby jestem z elektroniki, nie za bardzo rozumiem jaką diodą steruję i po co ? :)
viewtopic.php?p=77332#p77332
flowerek pisze: wt sty 26, 2021 10:27 am a jeszcze podpytam, to prawidłowe działanie, że przy łaczniku bistabilnym - gdy zmienie położenie łącznika światło sie zapala, ale gdy powróce do poprzedniego (tak jakbym chciał zgasić) to nic się nie dzieje...tzn. gasi sie po okreslonym w cloud czasie?
Tak, zgodne z moim założeniem.
flowerek pisze: wt sty 26, 2021 10:27 am w normalnym układzie włącznika schodowego stosuje się łaczniki monostabilne i działa to dokładnie tak...ale myślałem ze jak bedzie łącznik bistabilny to będzie możliwość wyłączenia przed upływem zdefiniowanego czasu ( oczywiście z poziomu apki mogę to zrobić).
Wyznacznikiem była dla mnie funkcja automatu, a nie typ zastosowanego przełącznika/włącznika
flowerek pisze: wt sty 26, 2021 10:27 am dlaczego o to pytam? bo zainstalowałem sobie ten soft i sonoff mini w garażu. Gdy np. wchodze do garażu i zapale swiatło to mogę sobie spokojnie wyjechać autem i nie gasić...zgasnie samo po upływie czasu zdefiniowanego
ale gdy wejde na chwilę po coś i wracam to naturalnie chcę zgasić światło...i nie da się :)
viewtopic.php?p=88562#p88562
Ostatnio zmieniony ndz lut 14, 2021 10:57 am przez lukfud, łącznie zmieniany 1 raz.
https://www.facebook.com/groups/supladiy/
Awatar użytkownika
flowerek
Posty: 411
Rejestracja: wt mar 06, 2018 2:24 pm

ojej dziękuję Ci bardzo. naprawdę mnie zaskoczyłeś !
zaraz będę testował :)

AKTUALIZACJA

działa wyśmienicie ! Tak jak chciałem. mogę zapalić i zgasić z łącznika a jak zapomnę albo zostawię zapalone to samo się zgasi po zdefiniowanym czasie... BAJKA !!!

A masz moze wersję sonoff mini z obsługą czujnika temp. d18b20. Zachęcony do sonoff mini mam pomysł aby zrobić sobie sterowanie podłogówką - chciałbym pod łaczniki wsadzić sonoff mini a z niego wyprowadzić w okolicę ramki łacznika d18b20 żeby znać temperaturę w pomieszczeniach
reszta to juz termostat @fracz

Pozdrawiam
Rafał
Ostatnio zmieniony wt sty 26, 2021 12:10 pm przez flowerek, łącznie zmieniany 1 raz.
11xSRW-01, 1x Sonoff mini schodowy, 3xSonoff SV, 5xSonoff S26, 4xSonoff Basic, 1xGosund Sp-111, 1xSonoff Touch, 1xH801, 1xSonoff Dual, czujnik poczty w skrzynce DIY, 1x Loratap roletowy (test trwa), 1x MiniTiger (test trwa), 1 x zawór wody BQ05 DIY
Awatar użytkownika
lukfud
Posty: 2087
Rejestracja: czw lis 23, 2017 11:33 pm
Lokalizacja: Warszawa

flowerek pisze: wt sty 26, 2021 11:56 am ojej dziękuję Ci bardzo. naprawdę mnie zaskoczyłeś !
zaraz będę testował :)
AKTUALIZACJA
działa wyśmienicie ! Tak jak chciałem. mogę zapalić i zgasić z łącznika a jak zapomnę albo zostawię zapalone to samo się zgasi po zdefiniowanym czasie... BAJKA !!!
A masz moze wersję sonoff mini z obsługą czujnika temp. d18b20. Zachęcony do sonoff mini mam pomysł aby zrobić sobie sterowanie podłogówką - chciałbym pod łaczniki wsadzić sonoff mini a z niego wyprowadzić w okolicę ramki łacznika d18b20 żeby znać temperaturę w pomieszczeniach
reszta to juz termostat @fracz
Pozdrawiam
Rafał
Nie ma za co ;)

Podłączanie DS'a do MINI nie jest dobrym pomysłem, na co wiele razy zwracali uwagę koledzy z forum.
Wyślę Ci binarkę w PW.
https://www.facebook.com/groups/supladiy/
Awatar użytkownika
flowerek
Posty: 411
Rejestracja: wt mar 06, 2018 2:24 pm

Dlaczego ds nie podlaczać do mini? Cieżko sie szuka na naszym forum

A propos Twojego softu skompilowanego dla mnie to właśnie mnie olśniło że zrobiłeś eco-soft dla zapominalskich.
W każdym mini zamontowanym jako włącznik światła w pomieszczeniach typu łazienka, garaż, garderoba itp. powinien być taki soft dla zapominalskich.
Po np.60 min wylączajacy światło.

Brawo ! 😀
11xSRW-01, 1x Sonoff mini schodowy, 3xSonoff SV, 5xSonoff S26, 4xSonoff Basic, 1xGosund Sp-111, 1xSonoff Touch, 1xH801, 1xSonoff Dual, czujnik poczty w skrzynce DIY, 1x Loratap roletowy (test trwa), 1x MiniTiger (test trwa), 1 x zawór wody BQ05 DIY
Awatar użytkownika
lukfud
Posty: 2087
Rejestracja: czw lis 23, 2017 11:33 pm
Lokalizacja: Warszawa

flowerek pisze: wt sty 26, 2021 1:14 pm A propos Twojego softu skompilowanego dla mnie to właśnie mnie olśniło że zrobiłeś eco-soft dla zapominalskich.
W każdym mini zamontowanym jako włącznik światła w pomieszczeniach typu łazienka, garaż, garderoba itp. powinien być taki soft dla zapominalskich.
Po np.60 min wylączajacy światło.
Brawo ! 😀
Prawdopodobnie każda "arduinowa" kompilacja oparta na bibliotece Krzysztofa tak właśnie działa, moja do niedawna także, na obydwu typach przycisku.
Także Brawo, ale nie dla mnie ;)
https://www.facebook.com/groups/supladiy/
LukiSpajder
Posty: 278
Rejestracja: wt sie 18, 2020 2:22 pm

A ten soft dla kolegi flowerka działa tylko z włącznikiem bistabilnymi czy mono-stabilnym ?
Awatar użytkownika
lukfud
Posty: 2087
Rejestracja: czw lis 23, 2017 11:33 pm
Lokalizacja: Warszawa

LukiSpajder pisze: pn lut 08, 2021 8:57 am A ten soft dla kolegi flowerka działa tylko z włącznikiem bistabilnymi czy mono-stabilnym ?
Niedługo wrzucę kolejną wersję z wyborem, czy chcemy aby przy automacie schodowym, przycisk przełączał przekaźnik (tak jak było od początku do wersji 1.15) czy zawsze włączał (przedłużając czas automatu - aktualna wersja 1.16). Nie będzie istotny typ przycisku (mono/bistabilny)
Jak tylko wrzucę 1.17 to usunę binarkę dla flowerka.
viewtopic.php?f=11&t=7284 (wrzucona)
https://www.facebook.com/groups/supladiy/
fly.high
Posty: 41
Rejestracja: śr lis 25, 2020 8:35 pm

Kupiłem sonoff mini z już wgraną suplą. Cloud zgłasza wersję 2.8.3. nie wiem co to za wersja ale przy konfiguracji na 192.168.4.1 nie mam opcji firmware update. Czy mogę zmienić jego soft np. na Generic GUI bez podpinania się pod piny? Apka elewilnk już go raczej nie zobaczy...
local
Posty: 489
Rejestracja: pn sty 27, 2020 11:33 am

Bez podłączania pinów raczej nie da rady.
Popytaj na forum może ktoś się znajdzie z okolicy lub ewentualnie wysyłka.
4xShelly 1, Shelly 1L, 2xShelly 2.5, Sonoff T3, 2xSonoff Basic R2, 4xNeo 16A
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”