Sonoff Mini - firmware

Patryk
Posty: 2692
Rejestracja: pn sty 07, 2019 7:51 pm
Lokalizacja: Rybnik

alanzola pisze: pt gru 06, 2019 9:59 am Hejka mam pytanie.

1.Jeśli wgrywam inCan_Easy_1024 i konfiguruję go to działa mi wszystko poza diodą Informująca o trybie pracy modułu.
Jak ustawić parametr LED_Config w przypadku tego softu aby dioda konfiguracyjna działała poprawnie?
Większość sonoff-ów ma odwróconą logikę diody LED ( między innymi - sonoff mini diy).
A więc jeśli chcesz by świeciła to spróbuj zaznaczyć, w konfiguracji OFF ( i wtedy powinna świecić ).
alanzola
Posty: 61
Rejestracja: pn wrz 10, 2018 5:55 pm

Dzięki za odpowiedź. Z tego co widzę to iN Can easy nie ma możliwości odwrócenia logiki dla parametru jakim jest dioda :( . Ale dobrze o tym wiedzieć może przyda się na przyszłość.
menhils
Posty: 5
Rejestracja: pn sty 13, 2020 6:23 pm

dobo pisze: czw lis 07, 2019 10:28 pm UWAGA na zasilanie 230V

1. zainstalować na telefonie eWeLink i założyć tam konto oraz pobrać na komputer Sonoff_Devices_DIY_Tools-master ze strony producenta. https://github.com/itead/Sonoff_Devices_DIY_Tools
2. stworzyć na telefonie punkt dostępowy WiFI z danymi SSID sonoffDiy i hasło 20170618sn
3. przygotować zasilanie 230V dla modułu (ja to zrobiłem ze starego kabelka od lampki oczywiście zaznaczyłem na wtyczce gdzie jest faza - L oraz sprawdziłem w listwie gdzie jest faza tak aby podłączyć moduł zgodnie z opisem)
4. połączyć się telefonem do rutera, w którym jest internet.
5. uruchomić na telefonie eWeLink i kliknąć dodawanie modułu plusik na dole ekranu potem Quick Paring podać dane do rutera z pkt. 4 i kliknąć dalej. Zacznie się wyszukiwanie modułu i wtedy podaję zasilanie na moduł SonoffMini moduł zostanie wykryty nadaję mu nową nazwę np SonoffMini.
6. po dodaniu na liście urządzeń mam już SonoffMini trzeba kliknąć w dodane urządzenie i w górnym prawym rogu będzie kółko z trzema kropkami klikamy na ustawienia dokonujemy aktualizacji moja wersja była 3.0.0 i zaktualizowałem do 3.3.0
7. Odłączam moduł od zasilania zakładam zworkę uruchamiam w telefonie punkt dostępowy z danymi jak w pkt. 2 podłączam ponownie moduł do zasilania łączy się on z WiFi w telefonie teraz łączę się komputerem z WiFi telefonu dane jak w pkt. 2.
8 Uruchamiam na komputerze tool_01DIY85(3.3.0).exe znajdujący się w Sonoff_Devices_DIY_Tools-master\tool
9. w uruchomionym oknie powinien pojawić się moduł klikamy po prawej stronie na Firmware flash podajemy ścieżkę do pliku bin (Import firmware) potem klikamy na Flash device list powinien tam znajdować się nasz moduł potem klikamy na OK i następuje wgrywanie pliku po dojściu do 100% wyskoczy okienko i klikamy OK w celu zrestartowania modułu.
10. zamykamy okno DIY Flash Firmware Tool i kolejno DIY mode tool.
11. w tym momencie moduł rozgłasza już sieć MODUL SUPLA klikamy aby się połączyć z modułem. Po połączeniu w przeglądarce wpisujemy adres 192.168.4.1 i dokonujemy ustawień Ustawienia WIFI, Ustawienia administratora, Ustawienia SUPLA i Ustawienia modułu zapisujemy wszystko i restartujemy odłączamy zasilanie wyciągamy zworkę i ponownie podłączamy zasilanie.
12. Logujemy się do Cloud i dodajemy nasz moduł.

UWAGA na zasilanie 230V


W spakowanym folderze znajduje się plik bin jak i pliki do Arduino IDE.
Primary_GUI_Sonoff_Mini.rar
Zrobiłem tak jak kolega napisał i stanąłem w tym momencie 9. Wybieram urządzenie, klikam OK i nic się nie dzieje
Obrazek

Jakieś propozycje?
MartinSnow
Posty: 12
Rejestracja: pt maja 31, 2019 7:50 pm

@menhils udostępnij internet.

Czy ktoś może posiada soft od djack w postaci jednego pliku ? drugie pytanie, który soft działa bezproblemowo z ds18b20, wgrałem Sonoff_Mini_ds18b20_esp8285.rar , ale za nic nie widzi czujnika, pod jaki pin go podpiąć (rx ?) bo próbowałem chyba każdą możliwość i bez efektu. Soft od djack chyba nie obsługuje ds18b20, a byłaby to idealna opcja..
menhils
Posty: 5
Rejestracja: pn sty 13, 2020 6:23 pm

MartinSnow pisze: pn sty 13, 2020 10:20 pm @menhils udostępnij internet.

Co masz na myśli? Mam na telefonie hotspot z punktu 2 do którego jest podłączony sonoff ze zworką. No i laptop jest podłączony do tej samej sieci wifi do telefonu. Coś pominąłem?

Ma to znaczenie, że jest tam ESP8285?
MartinSnow
Posty: 12
Rejestracja: pt maja 31, 2019 7:50 pm

mam na myśli włączenie internetu mobilnego, reszta się zgadza.
menhils
Posty: 5
Rejestracja: pn sty 13, 2020 6:23 pm

MartinSnow pisze: wt sty 14, 2020 8:03 pm mam na myśli włączenie internetu mobilnego, reszta się zgadza.
Internet mobilny też mam włączony. Może problem leży w tym, że robię to przez iPhone?

Albo wgrywam zły firmware. Wgrywam to: Primary_GUI.ino.generic.bin

@edit

Przez android to samo. Cały czas 0%
robrog
Posty: 57
Rejestracja: czw sty 09, 2020 1:27 pm

U mnie jest identycznie jak u menhils
Hotspot z udostępnionym internetem włączony.
Połączenie z sonoff mini jest.
Flashowanie nie postępuje, ciągle 0%
MEW-01, 16xSRW-01, 5xROW-02, 1x SBW-02, 5xSONOFF MINI, 2xLORA TAP, 1xYUNSHAN i cdn.
Awatar użytkownika
lukosław
Posty: 116
Rejestracja: pn paź 28, 2019 8:20 am

MartinSnow pisze: pn sty 13, 2020 10:20 pm @menhils udostępnij internet.

Czy ktoś może posiada soft od djack w postaci jednego pliku ? drugie pytanie, który soft działa bezproblemowo z ds18b20, wgrałem Sonoff_Mini_ds18b20_esp8285.rar , ale za nic nie widzi czujnika, pod jaki pin go podpiąć (rx ?) bo próbowałem chyba każdą możliwość i bez efektu. Soft od djack chyba nie obsługuje ds18b20, a byłaby to idealna opcja..
W programie "Flash download tools" jest przycisk "CombineBin". Nie próbowałem i nie wiem czy to jest to, czego szukasz, ale wygląda na to, że może zadziałać.
Kamus81
Posty: 15
Rejestracja: pt lis 08, 2019 10:44 pm

Ja nie wsadzam zworki podczas wsadzania programatora należy trzymać wciśnięty przycisk wtedy moduł przejdzie w stan programowania. Mam dorobiona wtyczkę z gold pinów teleskopowych także programuje mini bezinwazyjnie. Zrobiłem to po tym jak pierwszy moduł poległ właśnie przy lutowaniu lutownica transformatorowa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”