Sonoff Mini - firmware

torn
Posty: 25
Rejestracja: czw sie 29, 2019 4:33 pm

matmic pisze: ndz wrz 01, 2019 11:56 am Dla czujnika temperatury trzeba zaimplementować to w firmware, ale to już prośba do autora, aczkolwiek imo wystający czujnik z pod wlacznika na ścianie troszkę bym mnie irytował - ale co kto lubi ;)
sonoff nie będzie w puszce, mam dla niego miejsce w lampce nocnej 😀 chce żeby działał na zasadzie wyłącznika schodowego z wyłącznikiem na lampce.
Czy kojarzysz może, czy ma w ogóle wyprowadzone GPIO?
matmic
Posty: 35
Rejestracja: pn maja 21, 2018 1:24 pm
Lokalizacja: Cz-Dz, B-B

No chyba że tak się sprawa przedstawia ;)

RX i TX są pinami GPIO 3 oraz 1.
"Wszystkie urządzenia elektryczne działają na dym. Jak dym wyjdzie z urządzenia to przestaje działać."
cino111
Posty: 714
Rejestracja: pn maja 07, 2018 8:00 pm

@Patryk, a możesz zrobić soft dla Shelly1 i dla Incana? Muliboard po resecie maliny na której mam serwer nie wpina się ponownie i muszę resetować zasilaniem. Nie jest to łatwe jak moduły siedzą w puszkach.
Patryk
Posty: 2677
Rejestracja: pn sty 07, 2019 7:51 pm
Lokalizacja: Rybnik

cino111 pisze: pn wrz 02, 2019 8:12 pm @Patryk, a możesz zrobić soft dla Shelly1 i dla Incana? Muliboard po resecie maliny na której mam serwer nie wpina się ponownie i muszę resetować zasilaniem. Nie jest to łatwe jak moduły siedzą w puszkach.
@cino111 jestem "zaskoczony" Twoim pytaniem.
To ja uczyłem się na twoich postach:
 viewtopic.php?f=23&t=3559
oraz
 viewtopic.php?f=6&t=4735

Soft do sonoffa mini to praktycznie w 99% soft 
sonoff_socket, z niewielkimi modyfikacjami: zmiana gpio, możliwość wył/zał LED ( podpowiedź od @pzygmunt ), zadziałanie wyłącznika po naciśnięciu  ( podpowiedz @lesny8) oraz możliwość wyboru wyłącznika mono/bistabilnego  ( podpatrzone od @espablo ) z inCan-a.
A IOT SDK zainstalowałem tylko dlatego, że:
 viewtopic.php?p=48214#p48214
Ja nie jestem informatykiem.
Tylko "wzrokowo" "analizuje" w kodzie co, za co jest odpowiedzialne i metodą prób i błędów staram się to poskładać w całość.
Wydaje mi się, że dostosowanie softu sonoff_socket do współpracy z Shelly 1, nie powinno sprawić większych problemów.
Ale, nie posiadam tego Shelly i nawet jak bym coś "stworzył" to i tak nie mógł bym tego sprawdzić.
Tak jak z sonofem mini. Testowałem ten soft na wemosie d1 mini i prosiłem o info, czy w ogóle ten soft działa.
cino111
Posty: 714
Rejestracja: pn maja 07, 2018 8:00 pm

Patryk pisze: pn wrz 02, 2019 9:17 pm
cino111 pisze: pn wrz 02, 2019 8:12 pm @Patryk, a możesz zrobić soft dla Shelly1 i dla Incana? Muliboard po resecie maliny na której mam serwer nie wpina się ponownie i muszę resetować zasilaniem. Nie jest to łatwe jak moduły siedzą w puszkach.
@cino111 jestem "zaskoczony" Twoim pytaniem.
To ja uczyłem się na twoich postach:
 viewtopic.php?f=23&t=3559
oraz
 viewtopic.php?f=6&t=4735

Soft do sonoffa mini to praktycznie w 99% soft 
sonoff_socket, z niewielkimi modyfikacjami: zmiana gpio, możliwość wył/zał LED ( podpowiedź od @pzygmunt ), zadziałanie wyłącznika po naciśnięciu  ( podpowiedz @lesny8) oraz możliwość wyboru wyłącznika mono/bistabilnego  ( podpatrzone od @espablo ) z inCan-a.
A IOT SDK zainstalowałem tylko dlatego, że:
 viewtopic.php?p=48214#p48214
Ja nie jestem informatykiem.
Tylko "wzrokowo" "analizuje" w kodzie co, za co jest odpowiedzialne i metodą prób i błędów staram się to poskładać w całość.
Wydaje mi się, że dostosowanie softu sonoff_socket do współpracy z Shelly 1, nie powinno sprawić większych problemów.
Ale, nie posiadam tego Shelly i nawet jak bym coś "stworzył" to i tak nie mógł bym tego sprawdzić.
Tak jak z sonofem mini. Testowałem ten soft na wemosie d1 mini i prosiłem o info, czy w ogóle ten soft działa.
Hehe. Spoko. Nie mam narazie kompa z linuxem, ale sobie cos ogarne. Na Primary GUI z kolei mam problem po ostatnich modyfikacjach @Krycha88.
matmic
Posty: 35
Rejestracja: pn maja 21, 2018 1:24 pm
Lokalizacja: Cz-Dz, B-B

Zauważyliście podatność Sonoff Mini na zakłócenia z sieci? Mam 2 sztuki i obie reagują na włączanie światła w innej części mieszkania... najdziwniejsze jest to że są to trzy różne obwody
"Wszystkie urządzenia elektryczne działają na dym. Jak dym wyjdzie z urządzenia to przestaje działać."
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18282
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Obawiam się, że ten sonoff nie przeszedłby badań EMC więc wszystkiego można się spodziewać.
kinium
Posty: 69
Rejestracja: pt wrz 06, 2019 11:09 am
Lokalizacja: Wrocław

matmic pisze: śr wrz 04, 2019 3:12 pm Zauważyliście podatność Sonoff Mini na zakłócenia z sieci? Mam 2 sztuki i obie reagują na włączanie światła w innej części mieszkania... najdziwniejsze jest to że są to trzy różne obwody
Mam dokładnie takie samo zachowanie. Nawet próba mierzenia napięcia na L i N lub S1 i S2 skutkuje przełączaniem przekaźnika.
plnuker
Posty: 97
Rejestracja: ndz gru 30, 2018 10:11 pm

Podstawka poskładana, wgrałem soft do mini V2 i InCan do 2. Jak na razie wygląda to dobrze.

inCan w konfiguracji na 1 przekaźnik,

GPIO0 = Button
GPIO4 = External Switch
GPIO12 = Relay
GPIO13=LED

jedyna różnica to na inCan w stosunku do wersji V2 - nie działa niebieska dioda z wifi , reszta jest ok.
Załączniki
IMG_5879.JPG
IMG_5879.JPG (939.22 KiB) Przejrzano 3250 razy
IMG_5880.JPG
IMG_5880.JPG (1.26 MiB) Przejrzano 3250 razy
IMG_5878.JPG
IMG_5878.JPG (1.16 MiB) Przejrzano 3250 razy
torn
Posty: 25
Rejestracja: czw sie 29, 2019 4:33 pm

Chlopaki, jest tu jakiś temat z wytłumaczeniem w jaki sposób edytować te programy? Chodzi mi o otworzenie tych plików nim w jakiejś wersji edytowalnej :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”