Sonoff Mini - firmware

fly.high
Posty: 41
Rejestracja: śr lis 25, 2020 8:35 pm

Już mam namiar na @Robert Błaszczak.
Chyba że zakupie konwerter i sam ogarnę ale nie wyobrażam sobie jak ja się wlutuję w te małe piny. :roll:
local
Posty: 489
Rejestracja: pn sty 27, 2020 11:33 am

Ok. Jak coś to mógłbym wgrać soft tylko kwesia skąd jesteś. Bo wysyłka x2 to słaby pomysł przy jednej sztuce.
4xShelly 1, Shelly 1L, 2xShelly 2.5, Sonoff T3, 2xSonoff Basic R2, 4xNeo 16A
fly.high
Posty: 41
Rejestracja: śr lis 25, 2020 8:35 pm

Może głupie pytanie (choć ponoć takich nie ma ;) ) ale czy da się jakoś podłączyć sonoffa mini bez przewodu N? Zamontowałem na ogrodzie lampę obok innego urządzenia do którego idzie już przewód ziemny, wykorzystałem sobie kabel ochronny żeby puścić fazę do lampy, N zmostkowalem i jakie było moje zdziwienie jak lampa nie włączyła się :lol:
Chyba że coś innego będzie tak działac? Shelly? Nie musi być dopuszkowe.
matmic
Posty: 35
Rejestracja: pn maja 21, 2018 1:24 pm
Lokalizacja: Cz-Dz, B-B

Zmostkuj PE z L, PE odłącz od tego drugiego urządzenia poza lampą żeby Ci nie wybiło bezpieczników (lub tam zrob mostek). Wtedy do lampy pójdzie przewód fazowy po żyle PE i neutralny. Wszytko musi działać :) powodzenia
"Wszystkie urządzenia elektryczne działają na dym. Jak dym wyjdzie z urządzenia to przestaje działać."
local
Posty: 489
Rejestracja: pn sty 27, 2020 11:33 am

fly.high pisze: ndz kwie 11, 2021 6:43 pmczy da się jakoś podłączyć sonoffa mini bez przewodu N?
Nie.

Gdzie montujesz sonoffa przy lampie czy w puszce na początku przewodu ?
Jakieś przypuszczenia co do niezadziałania Mini skoro było N(mostek) i L(PE) ?
4xShelly 1, Shelly 1L, 2xShelly 2.5, Sonoff T3, 2xSonoff Basic R2, 4xNeo 16A
fly.high
Posty: 41
Rejestracja: śr lis 25, 2020 8:35 pm

Skleciłem pseudo "schemat" na telefonie.
Mniej więcej tak to wygląda. Skąd dać N?
Schemat
Schemat
image1.jpg (142.1 KiB) Przejrzano 1183 razy
matmic
Posty: 35
Rejestracja: pn maja 21, 2018 1:24 pm
Lokalizacja: Cz-Dz, B-B

Linia neutralna z lampy ma być w złączu drugim od lewej a w złączu pierwszym od lewej linia neutralna z sieci, czyli żyła N z lampy jest w złym miejscu a drugiej Ci brakuje.
Załączniki
15925_7.jpg
15925_7.jpg (34.51 KiB) Przejrzano 1181 razy
"Wszystkie urządzenia elektryczne działają na dym. Jak dym wyjdzie z urządzenia to przestaje działać."
fly.high
Posty: 41
Rejestracja: śr lis 25, 2020 8:35 pm

Dlatego piszę że brakuje mi przewodu N z sonoffa do lampy. Czyli raczej nie podłącze tego sonoffem mini.
matmic
Posty: 35
Rejestracja: pn maja 21, 2018 1:24 pm
Lokalizacja: Cz-Dz, B-B

A jeszcze prościej jeśli masz tylko + i - pociągnięty do lampy to w lampie zamontuje sonoff basic RF (jeśli nie musi to być mini) i przycisk bezprzewodowy i po kłopocie :) sam mam na tarasie takie rozwiązanie do sterowania oświetleniem w altance.
"Wszystkie urządzenia elektryczne działają na dym. Jak dym wyjdzie z urządzenia to przestaje działać."
Awatar użytkownika
lukfud
Posty: 2091
Rejestracja: czw lis 23, 2017 11:33 pm
Lokalizacja: Warszawa

@fly.high Twój schemat jest dobry, wszystko jest podłączone.
Załączniki
mini.png
mini.png (669.18 KiB) Przejrzano 1184 razy
https://www.facebook.com/groups/supladiy/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”