Sonoff Mini - firmware

Awatar użytkownika
iborkim
Posty: 76
Rejestracja: sob cze 11, 2016 10:59 am

dobo pisze: czw lis 07, 2019 6:51 pm Po małych bojach udało mi się do tego maleństwa wgrać soft ESP8266 Primary GUI v2 @krycha88 bez podpinania kabelków :)
Możesz coś więcej napisać i zapodać plik do wgrania.
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023
dobo
Posty: 1048
Rejestracja: ndz kwie 07, 2019 8:14 pm
Lokalizacja: Nadarzyn

UWAGA na zasilanie 230V

1. zainstalować na telefonie eWeLink i założyć tam konto oraz pobrać na komputer Sonoff_Devices_DIY_Tools-master ze strony producenta. https://github.com/itead/Sonoff_Devices_DIY_Tools
2. stworzyć na telefonie punkt dostępowy WiFI z danymi SSID sonoffDiy i hasło 20170618sn
3. przygotować zasilanie 230V dla modułu (ja to zrobiłem ze starego kabelka od lampki oczywiście zaznaczyłem na wtyczce gdzie jest faza - L oraz sprawdziłem w listwie gdzie jest faza tak aby podłączyć moduł zgodnie z opisem)
4. połączyć się telefonem do rutera, w którym jest internet.
5. uruchomić na telefonie eWeLink i kliknąć dodawanie modułu plusik na dole ekranu potem Quick Paring podać dane do rutera z pkt. 4 i kliknąć dalej. Zacznie się wyszukiwanie modułu i wtedy podaję zasilanie na moduł SonoffMini moduł zostanie wykryty nadaję mu nową nazwę np SonoffMini.
6. po dodaniu na liście urządzeń mam już SonoffMini trzeba kliknąć w dodane urządzenie i w górnym prawym rogu będzie kółko z trzema kropkami klikamy na ustawienia dokonujemy aktualizacji moja wersja była 3.0.0 i zaktualizowałem do 3.3.0
7. Odłączam moduł od zasilania zakładam zworkę uruchamiam w telefonie punkt dostępowy z danymi jak w pkt. 2 podłączam ponownie moduł do zasilania łączy się on z WiFi w telefonie teraz łączę się komputerem z WiFi telefonu dane jak w pkt. 2.
8 Uruchamiam na komputerze tool_01DIY85(3.3.0).exe znajdujący się w Sonoff_Devices_DIY_Tools-master\tool
9. w uruchomionym oknie powinien pojawić się moduł klikamy po prawej stronie na Firmware flash podajemy ścieżkę do pliku bin (Import firmware) potem klikamy na Flash device list powinien tam znajdować się nasz moduł potem klikamy na OK i następuje wgrywanie pliku po dojściu do 100% wyskoczy okienko i klikamy OK w celu zrestartowania modułu.
10. zamykamy okno DIY Flash Firmware Tool i kolejno DIY mode tool.
11. w tym momencie moduł rozgłasza już sieć MODUL SUPLA klikamy aby się połączyć z modułem. Po połączeniu w przeglądarce wpisujemy adres 192.168.4.1 i dokonujemy ustawień Ustawienia WIFI, Ustawienia administratora, Ustawienia SUPLA i Ustawienia modułu zapisujemy wszystko i restartujemy odłączamy zasilanie wyciągamy zworkę i ponownie podłączamy zasilanie.
12. Logujemy się do Cloud i dodajemy nasz moduł.

UWAGA na zasilanie 230V


W spakowanym folderze znajduje się plik bin jak i pliki do Arduino IDE.
Primary_GUI_Sonoff_Mini.rar
(267.09 KiB) Pobrany 692 razy
Ostatnio zmieniony pt lis 08, 2019 5:25 pm przez dobo, łącznie zmieniany 1 raz.
krycha88
Posty: 5195
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

dobo pisze: czw lis 07, 2019 10:28 pm UWAGA na zasilanie 230V

1. zainstalować na telefonie eWeLink i założyć tam konto oraz pobierać na komputer Sonoff_Devices_DIY_Tools-master ze strony producenta. https://github.com/itead/Sonoff_Devices_DIY_Tools
2. stworzyć na telefonie punkt dostępowy WiFI z danymi SSID sonoffDiy i hasło 20170618sn
3. przygotować zasilanie 230V dla modułu (ja to zrobiłem ze starego kabelka od lampki oczywiście zaznaczyłem na wtyczce gdzie jest faza - L oraz sprawdziłem w listwie gdzie jest faza tak aby podłączyć moduł zgodnie z opisem)
4. połączyć się telefonem do rutera, w którym jest internet.
5. uruchomić na telefonie eWeLink i kliknąć dodawanie modułu plusik na dole ekranu potem Quick Paring podać dane do rutera z pkt. 4 i kliknąć dalej. Zacznie się wyszukiwanie modułu i wtedy podaję zasilanie na moduł SonoffMini moduł zostanie wykryty nadaję mu nową nazwę np SonoffMini.
6. po dodaniu na liście urządzeń mam już SonoffMini trzeba kliknąć w dodane urządzenie i w górnym prawym rogu będzie kółko z trzema kropkami klikamy na ustawienia dokonujemy aktualizacji moja wersja była 3.0.0 i zaktualizowałem do 3.3.0
7. Odłączam moduł od zasilania zakładam zworkę uruchamiam w telefonie punkt dostępowy z danymi jak w pkt. 2 podłączam ponownie moduł do zasilania łączy się on z WiFi w telefonie teraz łączę się komputerem z WiFi telefonu dane jak w pkt. 2.
8 Uruchamiam na komputerze tool_01DIY85(3.3.0).exe znajdujący się w Sonoff_Devices_DIY_Tools-master\tool
9. w uruchomionym oknie powinien pojawić się moduł klikamy po prawej stronie na Firmware flash podajemy ścieżkę do pliku bin (Import firmware) potem klikamy na Flash device list powinien tam znajdować się nasz moduł potem klikamy na OK i następuje wgrywanie pliku po dojściu do 100% wyskoczy okienko i klikamy OK w celu zrestartowania modułu.
10. zamykamy okno DIY Flash Firmware Tool i kolejno DIY mode tool.
11. w tym momencie moduł rozgłasza już sieć MODUL SUPLA klikamy aby się połączyć z modułem. Po połączeniu w przeglądarce wpisujemy adres 192.168.4.1 i dokonujemy ustawień Ustawienia WIFI, Ustawienia administratora, Ustawienia SUPLA i Ustawienia modułu zapisujemy wszystko i restartujemy odłączamy zasilanie wyciągamy zworkę i ponownie podłączamy zasilanie.
12. Logujemy się do Cloud i dodajemy nasz moduł.

UWAGA na zasilanie 230V


W spakowanym folderze znajduje się plik bin jak i pliki do Arduino IDE.
Primary_GUI_Sonoff_Mini.rar
podeślesz mi co ustawiasz w supla_board_configuration dla tego urządzenia?? Przygotowuje soft w którym będzie możliwość wskazywania różnych urządzeń :)
https://gui-generic-builder.supla.io/
dobo
Posty: 1048
Rejestracja: ndz kwie 07, 2019 8:14 pm
Lokalizacja: Nadarzyn

krycha88 pisze: pt lis 08, 2019 6:44 am

podeślesz mi co ustawiasz w supla_board_configuration dla tego urządzenia?? Przygotowuje soft w którym będzie możliwość wskazywania różnych urządzeń :)
Wszystko jest w spakowanym folderze.
DamianS
Posty: 1
Rejestracja: wt lis 26, 2019 6:47 pm

Witam wszystkich.
Jestem początkującym z Sonoff i podobnymi tematami.
Zakupiłem 2 x Sonoff MINI, podłączyłem je do instalacji w domu + łącznik świecznikowy podwójny.
Styki S1 do jednego punktu, styki S2 każdego z Sonoff do oddzielnych punktów łącznika.
Sterowanie przez telefon działa poprawnie niestety sterowanie łącznikiem (ręczne) jużnie. Jeden z sonoff-ów działa poprawnie natomiast drugi ma bardzo długi czas reakcji lub wcale nie działa. Spotkał się ktoś z was z taką sytuacją? Co może być nie tak?
Z góry dziękuję za pomoc.

Damian
michu300
Posty: 6
Rejestracja: pn kwie 15, 2019 12:37 pm

dobo pisze: czw lis 07, 2019 10:28 pm UWAGA na zasilanie 230V

1. zainstalować na telefonie eWeLink i założyć tam konto oraz pobrać na komputer Sonoff_Devices_DIY_Tools-master ze strony producenta. https://github.com/itead/Sonoff_Devices_DIY_Tools
2. stworzyć na telefonie punkt dostępowy WiFI z danymi SSID sonoffDiy i hasło 20170618sn
3. przygotować zasilanie 230V dla modułu (ja to zrobiłem ze starego kabelka od lampki oczywiście zaznaczyłem na wtyczce gdzie jest faza - L oraz sprawdziłem w listwie gdzie jest faza tak aby podłączyć moduł zgodnie z opisem)
4. połączyć się telefonem do rutera, w którym jest internet.
5. uruchomić na telefonie eWeLink i kliknąć dodawanie modułu plusik na dole ekranu potem Quick Paring podać dane do rutera z pkt. 4 i kliknąć dalej. Zacznie się wyszukiwanie modułu i wtedy podaję zasilanie na moduł SonoffMini moduł zostanie wykryty nadaję mu nową nazwę np SonoffMini.
6. po dodaniu na liście urządzeń mam już SonoffMini trzeba kliknąć w dodane urządzenie i w górnym prawym rogu będzie kółko z trzema kropkami klikamy na ustawienia dokonujemy aktualizacji moja wersja była 3.0.0 i zaktualizowałem do 3.3.0
7. Odłączam moduł od zasilania zakładam zworkę uruchamiam w telefonie punkt dostępowy z danymi jak w pkt. 2 podłączam ponownie moduł do zasilania łączy się on z WiFi w telefonie teraz łączę się komputerem z WiFi telefonu dane jak w pkt. 2.
8 Uruchamiam na komputerze tool_01DIY85(3.3.0).exe znajdujący się w Sonoff_Devices_DIY_Tools-master\tool
9. w uruchomionym oknie powinien pojawić się moduł klikamy po prawej stronie na Firmware flash podajemy ścieżkę do pliku bin (Import firmware) potem klikamy na Flash device list powinien tam znajdować się nasz moduł potem klikamy na OK i następuje wgrywanie pliku po dojściu do 100% wyskoczy okienko i klikamy OK w celu zrestartowania modułu.
10. zamykamy okno DIY Flash Firmware Tool i kolejno DIY mode tool.
11. w tym momencie moduł rozgłasza już sieć MODUL SUPLA klikamy aby się połączyć z modułem. Po połączeniu w przeglądarce wpisujemy adres 192.168.4.1 i dokonujemy ustawień Ustawienia WIFI, Ustawienia administratora, Ustawienia SUPLA i Ustawienia modułu zapisujemy wszystko i restartujemy odłączamy zasilanie wyciągamy zworkę i ponownie podłączamy zasilanie.
12. Logujemy się do Cloud i dodajemy nasz moduł.

UWAGA na zasilanie 230V


W spakowanym folderze znajduje się plik bin jak i pliki do Arduino IDE.
Primary_GUI_Sonoff_Mini.rar
Dzięki za instrukcję, wgrałem i działa, ale... Pytanie, bo nie podłączałem jeszcze w puszce. Czy S2 jest jakoś oprogramowany , bo w konfiguracji jest tylko S1? Generalnie czy mogę podłączyć schodowe?
Kamus81
Posty: 15
Rejestracja: pt lis 08, 2019 10:44 pm

matmic pisze: ndz wrz 01, 2019 11:56 am Dla czujnika temperatury trzeba zaimplementować to w firmware, ale to już prośba do autora, aczkolwiek imo wystający czujnik z pod wlacznika na ścianie troszkę bym mnie irytował - ale co kto lubi ;)
Wystarczy jak go umieścisz za ramka. Puzniej skalibrujesz i jest ok. Nie jest widoczny
dobo
Posty: 1048
Rejestracja: ndz kwie 07, 2019 8:14 pm
Lokalizacja: Nadarzyn

michu300 pisze: wt lis 26, 2019 7:50 pm Dzięki za instrukcję, wgrałem i działa, ale... Pytanie, bo nie podłączałem jeszcze w puszce. Czy S2 jest jakoś oprogramowany , bo w konfiguracji jest tylko S1? Generalnie czy mogę podłączyć schodowe?
Przecież by załączyć przekaźnik to S1 i S2 trzeba podłączyć do włącznika bi lub mono stabilnego.
S1 to wylana masa, a S2 to GPIO4.
S1 nie ma osobnej funkcji względem S2
Popatrz do instrukcji tam masz rozrysowane jak to wszystko podłączyć natomiast opis schodowego masz w necie.
michu300
Posty: 6
Rejestracja: pn kwie 15, 2019 12:37 pm

Dzięki. Jak schodowy podłączyć to wiem, tylko zastanawiało mnie, bo w Zamelach jest konfiguracja obu przycisków w firmwaerz'e. A tutaj jest tylko S1.
alanzola
Posty: 61
Rejestracja: pn wrz 10, 2018 5:55 pm

Hejka mam pytanie.

1.Jeśli wgrywam inCan_Easy_1024 i konfiguruję go to działa mi wszystko poza diodą Informująca o trybie pracy modułu.
Jak ustawić parametr LED_Config w przypadku tego softu aby dioda konfiguracyjna działała poprawnie?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”