łączenie urządzeń z serwerem

Dymek
Posty: 11
Rejestracja: śr wrz 12, 2018 8:45 pm

Witam
Mam podpięte do supli 8 urządzeń i będąc na wakacjach zauważyłem, że całość działa co najmniej średnio. Jednego dnia miałem możliwość sterowania 3 urządzeniami, kolejnego dnia działały inne ale też nie wszystkie. Największy problem mam ze sterowaniem roletami (urządzenie zamela) brak łączności występuje w ciągu dnia kilkukrotnie choć jakimś cudem od dwóch dni działa cały czas.
Proszę o pomoc bo będąc na wakacjach otworzyłem rolety ale zamknąłem je po dwóch dniach jak urządzenie połączyło się z serwerem - aż boję się pomyśleć co by było gdyby to była brama a nie rolety.
Awatar użytkownika
michael
Posty: 1299
Rejestracja: śr lis 09, 2016 8:00 am
Lokalizacja: Wojkowice

Obstawiam średnio działający Access Point. Osobiście polecam Ubiquiti, trochę kosztuje, ale nie ma z tymi urządzeniami żadnych problemów.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Masz problem z routerem/wifi w domu.
Dymek
Posty: 11
Rejestracja: śr wrz 12, 2018 8:45 pm

Tak też myślałem ale co może z nim być nie tak skoro reszta urządzeń działa dobrze.
Router to b525 Huawei a dostawca internetu to Orange LTE.
Podpowiedzcie co muszę sprawdzić aby upewnić się że to wina routera bo kupić nowy jest najłatwiej ale co wtedy gdy zmiana sprzętu nie pomoże?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Pożycz od kogoś router do testów.
Dymek
Posty: 11
Rejestracja: śr wrz 12, 2018 8:45 pm

Pożyczka nie jest jakimś problemem ale co w moim może być nie tak poza tym że muszę go wymienić.
Przypominam, że w moim przypadku wszystko raz działa a raz nie działa tylko część systemu. Co będzie gdy na pożyczonym routerze akurat będzie wszystko ok.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Są routery do zastosowań domowych i routery do zastosowań komercyjnych. Te do zastosowań domowych często nie radzą sobie z większą ilością urządzeń niż 5.
Dymek
Posty: 11
Rejestracja: śr wrz 12, 2018 8:45 pm

No to już jest jakaś podpowiedź.
Macie może jakieś sugestie w kwestii doboru sprzętu bo widzę, że i tak muszę sprzęt wymienić??
Gucio2607.
Posty: 508
Rejestracja: wt sie 22, 2017 1:56 pm

Ja mam już od pół roku Huawei b525 i radzi sobie świetnie a urządzeń mam naprawdę sporo i do tego dwa repeatery Xiaomi i działa świetnie.
Zainstalowane:
11x sonoff basic, 1x sonoff gate, 1x Yunshan, 2x H801, 7x sonoff touch(1,2,3 gang), 1x sonoff 4ch PRO
piomar2
Posty: 369
Rejestracja: pt kwie 26, 2019 5:32 pm
Lokalizacja: Bukowice

Też mam Huawei b525 od 1,5 roku i żadnych problemów ...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”