Ogólne pytania gdzie i jak to zrobić

Post Reply
lgorek

Tue Sep 03, 2019 9:33 pm

Witam,
Jestem nowym użytkownikiem Supli, korzystałem wcześniej z Blink ale z uwagi że jest polski odpowiednik i przez to że zmusił mnie MEW-01 przeszedłem na SUPLE.

Jednak samo programowanie jest troszkę inne niż w przypadku Blink. I mam tutaj kilka pytań.
1. Czy jak podłącze kilka czujnikównp DS18B20 lub BME280 to czy będą wszystkie pokazywane w aplikacji, czy jest jakieś ograniczenie. Np gdybym chciał w jednym D1 mini wsadzić 2szt DS18B20, oraz BME280
2. Gdy mamy kod źródłowy to można zmienić nazwę przez SuplaDevice.setName("nazwa");, jednak czy jest możliwa zmiana nazwy gdy mamy gotowy bin lub bezpośrednio w chmurze.
3. Czasami widzę że jeden D1 mini rozłącza i zaraz się łączy z powrotem, czy możliwe że jest to wina słabego zasięgu. Ewentualnie jak to sprawdzić ?
4. Czy jest możliwość zmiany rozdzielczości w aplikacji wyświetlania wykresu, Chciałbym aby interwał był np 1 godzina zamiast obecnych 10 min. Czy jest to możliwe czy jest to już po stronie SUPLI. Chodzi mi o coś podobnego jak mam w statystykach MEW-01 gdzie mogę wybrać interwał oraz okres.
5. Czy w kodzie musi być już uwzględnione wszystko co chcemy robić ? Np termostat czyli uruchamiamy wentylator gdy zadana temperatura wykroczy poza zakres. Czy do tego służą linki bezpośrednie ?
6. W aplikacji są na android w prawym górnym rogu są 3 kropki co one robią, bo jak je wcisnę to wszystko znika ?
7. Jakie układu używacie do obsługi czy najprostszy ESP8266 czy może jakieś inne jak NodeMCU lub D1 mini Pro ?
8. Czy wszystkie układy da się przerobić pod suple czy zależy to od układu jaki nim steruje ? Gdy jest tam ESP8266 to czy będzie to możliwe ?

Chyba to by było na tyle. Później będę miał więcej pytań.
Post Reply